• <
gryfia_70lat

Szydło w Świnoujściu: dokończenie budowy gazoportu, powstanie nowego portu i tunelu

31.08.2015 10:25 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Szydło w Świnoujściu: dokończenie budowy gazoportu, powstanie nowego portu i tunelu

Partnerzy portalu

Szydło w Świnoujściu: dokończenie budowy gazoportu, powstanie nowego portu i tunelu - GospodarkaMorska.pl

"To inwestycja, która ma otworzyć Polsce szansę na to, by powrócić do dobrych tradycji, kiedy gospodarka morska zajmuje szczególne miejsce w gospodarce narodowej. Ma być otwarciem na świat, zabezpieczeniem naszych obywateli". W taki sposób Beata Szydło obiecywała dokończenie budowy gazoportu w Świnoujściu. Przedstawiciele PIS zapowiedzieli także budowę tunelu oraz nowego portu handlowego w tym mieście.

Podczas konferencji w Świnoujściu kandydatka na premiera Beata Szydło podkreśliła, że decyzję o budowie terminalu podjęto dziewięć lat temu, w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego i do dziś obecny rząd nie jest w stanie ukończyć tej inwestycji. - Ja mogę państwu powiedzieć, że my zaczęliśmy realizację tej inwestycji i ją zakończymy. Doprowadzimy do tego, że wszystkie inwestycje, wszystkie budowy, których rząd nie kończy, nie potrafi dokończyć - my to zrealizujemy i zakończymy - mówiła kandydatka PiS na premiera - powiedziała.

Szydło obiecała także, że powstanie tunel pod Świną oraz nowe ministerstwo - gospodarki morskiej.

Z kolei poseł PIS Joachim Brudziński, podczas tej samej wizyty, zapowiedział budowę portu dla statków handlowych. Port ma wykorzystywać infrastrukturę przygotowaną dla terminalu LNG.

Dodajmy, że LNG w Świnoujściu miał być gotowy pierwotnie już latem 2014 r. W sierpniu prace były zaawansowane w 98 proc. Jest to jedna ze sztandarowych inwestycji związanych z polskim bezpieczeństwem energetycznym.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.