• <
HARTWIG SZCZECIN

Stena Line wita nową maskotkę – Morświna Happy (wideo)

pc

20.06.2017 16:18 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Stena Line wita nową maskotkę – Morświna Happy (wideo)
Stena Line wita nową maskotkę – Morświna Happy (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Już tego lata na pokładach promów Stena Line w całej Europie na podróżujące dzieci będzie czekać nowa maskotka. To Morświn Happy – główny bohater najnowszego programu atrakcji dla dzieci „Happy at Sea”. Maskotka z magiczną płetwą to kolejna postać, która kontynuuje długą tradycję obecności na pokładach statków Stena Line bardzo popularnych dziecięcych bohaterów.

Od dawna wiadomo, jak ważne jest sprawianie radości najmłodszym podczas podróży. Już w 1969 r. to właśnie znana wszystkim dzieciom Pipi Langstrumpt została matką chrzestną Stena Danica, pierwszego statku Stena Line na trasie pomiędzy Szwecją a Danią. Od tego momentu na pokładach promów Stena Line w całej Europie kolejni popularni bohaterowie dostarczali radości dzieciom oraz całym rodzinom.

Już pod koniec czerwca na statki Stena Line zawita nowy program atrakcji dla podróżujących dzieci. Głównym bohaterem nowego programu jest morświn, ssak wodny spokrewniony z delfinami i wielorybami. Morświny osiągają około 2 m długości i występują w Bałtyku i innych morzach Europy, po których kursują statki Stena Line. Poruszają się dzięki płetwie ogonowej – jak inne delfiny. Morświn Happy dzięki swojej magicznej płetwie roznosi wokół siebie radość, którą symbolizują jasne, lśniące gwiazdy na jego ogonie. Happy dzieli się nią – uwielbia tańczyć, śpiewać oraz przytulać maluchy. A to nie wszystko. Poprzez zabawę przybliża najmłodszym wiedzę o świecie morza – jego faunie i florze.

Historia Morświna Happy

Morświn Happy mieszka w swoim kolorowym, pełnym szczęścia podwodnym świecie – Krainie Radości. Kiedy krab Król Cezar, który nie lubi muzyki i radości, rzuca zły czar, świat Happy staje się ciemny, szary i milczący. Ale pewnego dnia z daleka słychać piękne dźwięki. To głosy dzieci, które grają, śpiewają i tańczą na pokładzie statku Stena Line. Kiedy Happy próbuje do nich dołączyć, zostaje przechwycony w sieci kraba Króla Cezara. Jednak z pomocą marynarzy ze statku Stena Line, Morświn Happy zostaje uwolniony. Wraca do Krainy Radości, aby roznosić szczęście swoją magiczną  płetwą, śpiewać i tańczyć. Wraz z morskimi przyjaciółmi zmienia ponownie Krainę Radości w pełne szczęścia, kolorowe miejsce. Od tamtej pory Morświn Happy często wchodzi na pokład statków Stena Line, aby odwiedzić znajomych marynarzy i poznawać dzieci.

By dowiedzieć się, jak wyruszyć w niezapomnianą, pełną radości podróż statkami Stena Line wraz z Morświnem Happy i jego przyjaciółmi oraz zdobyć więcej informacji na temat programu HAPPY AT SEA warto odwiedzić stronę armatora: www.stenaline.pl

Program „Happy at Sea” powstał we współpracy z ekspertami z True Stories, którzy specjalizują się w tworzeniu treści skierowanych do rodzin z dziećmi.

Stena Line jest szwedzkim koncernem promowym z siedzibą w Göteborgu. Operuje na 20 trasach łączących 10 krajów, posiada 35 promów, zatrudnia ponad 5 000 pracowników. Roczne obroty koncernu przekraczają 12 mld koron szwedzkich. Przewozy wynoszą rocznie: ponad 7 mln pasażerów, 1,5 mln samochodów osobowych oraz 2 mln jednostek frachtowych (ciężarówki, naczepy itp.).

W Polsce Stena Line jest obecna od ponad dwóch dekad. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza około pół miliona pasażerów, korzystając z jednego z dwóch bliźniaczych statków: Stena Vision i Stena Spirit. Trzeci statek na linii, Stena Baltica, jest przeznaczony głównie do przewozu ładunków.

Stena Line jest częścią grupy Stena Sphere należącej do rodziny Olsson. Poza przewozami promowymi, grupa zajmuje się m.in. żeglugą, wydobyciem ropy naftowej, recyklingiem, obrotem nieruchomościami. Obroty całej grupy Stena Sphere sięgają 58 mld koron szwedzkich rocznie. Stena Sphere zatrudnia 19 000 pracowników na całym świecie.

Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_deepwater_2021_390x100

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39897,00 $ tona 1,27% 7 gru
 Cynk 3287,00 $ tona 1,95% 7 gru
 Aluminium 2624,00 $ tona 0,92% 7 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.