• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Stena Line stawia na zrównoważony rozwój. Efekty coraz wyraźniejsze

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Stena Line stawia na zrównoważony rozwój. Efekty coraz wyraźniejsze

Partnerzy portalu

Stena Line stawia na zrównoważony rozwój. Efekty coraz wyraźniejsze - GospodarkaMorska.pl

Stena Line nie ustaje w staraniach, które mają prowadzić do ograniczenia wpływu jej działalności na środowisko. Firma opublikowała właśnie raport, w którym znalazły się informacje na temat zrealizowanych w ubiegłym roku działań prośrodowiskowych. Prezentuje on efekty przeprowadzonych do tej pory akcji.

W dokumencie zatytułowanym „A Sustainable Journey” („Zrównoważona podróż”) firma pochwaliła się efektami prac, które prowadzone są od lat. W 2017 r. przewoźnikowi udało się m.in. obniżyć o 15 procent emisję związków siarki w przeliczeniu na milę morską. O 2,1 procent zmniejszona została emisja CO2. Ponadto dwie kolejne jednostki zaczęły korzystać z rozwiązania cold ironing – chodzi o promy zawijające do portu w Trelleborgu.

Stena Line przypomniała również o ograniczeniu dystrybucji na pokładach statków materiałów, które wykonane są z plastiku (firma zaczęła korzystać m.in. z biodegradowalnych naczyń i zrezygnowała z plastikowych toreb). Spadła też liczba produkowanych przez przewoźnika odpadów, które trafiają na składowiska, a w tym samym czasie zwiększyły się proporcje odpadów, które poddawane są recyklingowi bądź oddawane są do spalarni. Więcej też statków, które korzystają z ekologicznych detergentów, a Stena Line zaczęła testować nowe techniki ograniczające poziom tarcia (m.in. farba przeciwporostowa oraz ultradźwięki).

„Jako jeden z wiodących operatorów promowych na świecie, z 28 tysiącami odejść rocznie, które obejmują 21 linii, ponosimy odpowiedzialność za czynienie wszystkiego, co w naszej mocy, by prowadzić nasz biznes w sposób zrównoważony” - powiedział Erik Lewenhaupt ze Stena Line. „Regularnie stawiamy małe i wielkie kroki, stając się liderem w zakresie żeglugi zrównoważonej. Jesteśmy też dumni, mogąc przedstawić tegoroczne sprawozdanie, które jasno pokazuje, że nadal postępujemy w zgodzie z naszymi ambitnymi celami”.

Stena Line to jeden z czołowych operatorów promowych w Europie. Założona w 1962 r. firma dysponuje dziś flotą 38 jednostek i zatrudnia 15 tysięcy pracowników.

Źródło:
promyskat.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.