• <
port_rezerwa_mega_1100_200

SHILLOW – system poprawy bezpieczeństwa żeglugi morskiej

pc

06.10.2017 14:16 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski SHILLOW – system poprawy bezpieczeństwa żeglugi morskiej
SHILLOW – system poprawy bezpieczeństwa żeglugi morskiej - GospodarkaMorska.pl

SHILLOW to innowacyjny system wspomagający ratownictwo statków morskich podczas zagrożeń żeglugi. Jest dodatkowym wyposażeniem jednostek pływających. Ma on za zadanie zwiększać bezpieczeństwo oraz zapobiegać ich całkowitemu zatopieniu. Dzięki systemowi SHILLOW jednostka znajdująca się w sytuacji zagrożenia utrzymywana jest na powierzchni, co ułatwia ratowanie życia i zdrowia, a także umożliwia ocalenie jednostki oraz ładunku. W znacznym stopniu zatem SHILLOW zwiększa on bezpieczeństwo w środowisku morskim.

System SHILLOW wykorzystuje rozwiązania sprawdzone w przemyśle samochodowym oraz morskim. Są one zmodyfikowane tak, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa w następujących wariantach:
 
1. System Morski SHILLOW z wykorzystaniem poduszki z pozaburtowym płaszczem kanałowym wypełnionym środkiem utwardzającym i sprężonym powietrzem, który w ciągu kilku sekund tworzy boje wypornościowe z powietrzem wtłoczonym pod ciśnieniem. System sterowany jest ręcznie lub automatycznie.

2. System Kontenerowy SHILLOW z wykorzystaniem poduszki powietrznej sterowanej automatycznie lub ręcznie z zamocowaniem wewnątrz kontenera morskiego.

3. System Samochodowy SHILLOW z wykorzystaniem poduszek powietrznych mocowanych do pojazdu na zaczepach.
 
We wszystkich przypadkach system pozwala na zabezpieczenie ludzi, ładunku oraz jednostki pływającej podczas wypadku lub kolizji morskiej. Istnieje możliwość doposażenia każdego z wariantów w nadajnik GPS uruchamiany automatycznie podczas włączania systemu SHILLOW.
 
Szerokie zastosowanie

System SHILLOW ma zastosowanie na jednostkach pływających i w ośrodkach lądowych. Główne obszary zastosowań to:

  • wspomaganie decyzji ratowniczych w sytuacjach kolizyjnych,
  • automatyczny system ratowniczy instalowany w kontenerach przewozowych w wariancie Systemu Kontenerowego SHILLOW i Systemu Samochodowego SHILLOW,
  • automatyczny System Morski SHILLOW instalowany na mostku nawigacyjnym (na jednostkach komercyjnych i rekreacyjnych),
  • zabezpieczenie akwenów morskich i śródlądowych,
  • system przeznaczony dla ekspertów Izb Morskich.

Korzyści

Zastosowanie systemu SHILLOW przyczyni się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa żeglugi i umożliwi obniżenie ryzyka wypadków morskich. Korzyściami stąd wynikającymi są:

  • korzyści społeczne związane z z mniejszym ryzykiem utraty zdrowia i życia członków załóg oraz pasażerów na statkach morskich,
  • korzyści materialne związane z ograniczeniem strat ładunków, uszkodzeń i zatonięć statków,
  • ochrona środowiska i zapobieganie katastrofom ekologicznym wynikającym z kolizji statków transportujących ładunki niebezpieczne.

SHILLOW jest systemem kompatybilnym z innymi systemami pasów mechanicznych oraz grawitacyjnych pozwalających na całkowite wykorzystanie jego możliwości poprzez adaptacje do wybranej jednostki pływającej oraz dzięki zasobności portfela użytkownika lub armatora. Istnieje możliwość zastosowania patentu w niewielkich jednostkach, takich jak skutery wodne lub niewielkie łodzie, motorówki itp.

Obecnie na bazie patentu SHILLOW opracowywany jest nowy patent plastrów uszczelniających, które pozwolą na szybkie usuwanie nieszczelności wywołanych kolizją morską lub innym wypadkiem losowym na morzu. Po kilku konsultacjach okazało się, że system może być wykorzystany także w lotnictwie jako system ratowania życia oraz w górnictwie jako zamiennik zapór przeciwpyłowych, przeciwwybuchowych i przeciwzawałowych. Wszechstronność innowacji polega na jej prostocie w rozwiązaniu wiązań w kanałach poduszki ciśnieniowej.

Więcej informacji tutaj.

Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_deepwater_2021_390x100

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40250,00 $ tona -1,71% 26 lis
 Cynk 3330,00 $ tona -2,94% 26 lis
 Aluminium 2618,00 $ tona -4,45% 26 lis
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.