• <
siemens_gamesa_2022

Port w Goteborgu powiększy się o nowy terminal

PMK

07.03.2016 11:20 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port w Goteborgu powiększy się o nowy terminal

Partnerzy portalu

Port w Goteborgu powiększy się o nowy terminal - GospodarkaMorska.pl

W Goteborgu planują budowę nowego terminala w zewnętrznej części portu. To największa inwestycja w tym obiekcie od lat 70. poprzedniego wieku. Budowa ma zakończyć się w 2020 roku.

Port w Goteborgu otrzymał właśnie zgodę na rozbudowę od szwedzkiego sądu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji. Budowa nowego terminalu umocni nas jako logistycznego lidera w regionie Skandynawii. Nowa inwestycja pozwoli nam także nadążyć za wciąż rosnącym zapotrzebowaniem na usługi portowe – powiedział Magnus Karestedt, dyrektor portu w Goteborgu.

Do nowego terminalu będą mogły wpłynąć jednostki o zanurzeniu do 11 metrów. Oznacza to, że do portu będzie trafiały głównie statki pływające tylko po Europie. Będą albo kończyły tam rejs albo płynęły do wielkich hubów z Niemiec, Holandii i Belgii jako połączenia feederowe.

- Zauważamy wzrost zapotrzebowania na morski transport wewnątrz europejski. Co raz częściej spedytorzy wybierają drogę morską zamiast lądowej, by zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska.  - powiedział Magnus Karestedt.

Nie ma jeszcze decyzji o przeznaczeniu terminalu: czy będą tam przeładowywane kontenery, ładunki masowe czy ro-ro. Władze portu zamierzają poczekać z decyzją i dostosować się do rynku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.