PMK
Port Rotterdam planuje budowę nowej stacji bunkrowej dla paliwa LNG i innych czystych bunkrów.
Zarząd portu podpisał w tej sprawie list intencyjny z firmą PitPoint.LNG. To spółka joint venture stworzona przez PitPoint i Primagaz Nederland BV, stworzona specjalnie na cele tego projektu. Stacja ma powstać w porcie wewnętrznym Dordrecht.
- Stworzenie multipaliwowej stacji bunkrowej pokazuje zaangażowanie Portu Rotterdam w przemianę energetyczną w Europie. Za pomocą tego projektu chcemy zachęcić armatorów do częstszego korzystania z czystego paliwa LNG – powiedział Ronald Paul, członek Zarządu Portu Rotterdam.
Dordrecht Inland Seaport to najgłębiej osadzony w lądzie holenderski port. To punkt spotkania szlaków żeglugowych z Amsterdamu, Rotterdamu i Antwerpii. To także część szlaku do Niemiec, co czyni Dordrecht idealną lokalizacją na stację bunkrową.
W najbliższym czasie spółki będą rozważały wykonalność takiej stacji. Dojdzie m.in. do rozmów z potencjalnymi klientami, partnerami oraz dostawcami czystego paliwa.
- Głównym celem stacji jest zaopatrywanie statków w czyste paliwo, nieważne czy to będzie wodór, energia elektryczna, biodiesel czy LNG. Nasze paliwo będzie przeznaczone nie tylko dla statków, ale też ciężarówek i pojazdów komercyjnych – czytamy w oświadczeniu firmy.
Port Gdynia ze wzrostem przeładunków po pierwszym półroczu
Nowy kontenerowiec pod francuską banderą dołącza do floty CMA CGM
Polferries tajemniczo tłumaczy zwolnienie prezesa: rozdzielenie odpowiedzialności
Port w Kołobrzegu na razie bez przebudowy wejścia. Czy MON przekaże miastu swoje nabrzeża?
Zawarto kluczową umowę w związku z planowaną budową tunelu pod Odrą
Kraje Bliskiego Wschodu rozwijają nowe szlaki kolejowe, by ominąć Cieśninę Ormuz
Logistyczne bajpasy Cieśniny Ormuz. Armatorzy, logistycy i operatorzy terminali zbudowali alternatywne kanały logistyczne [ANALIZA]