• <
gryfia_70lat

PCL będzie jeszcze większe?

Paweł Kuś

10.09.2015 09:23 Źródło: własne

Partnerzy portalu

PCL będzie jeszcze większe? - GospodarkaMorska.pl

Już za miesiąc Goodman, australijski inwestor, ma poszerzyć Pomorskie Centrum Logistyczne o dwa kolejne magazyny. Zakończy to powstawanie pierwszego z trzynastu obiektów do składowania towarów. PCL, które mieści się przy terminalu DCT Gdańsk, zostanie klastrem logistycznym.

Magazyny będą miały od 31 do 65 tys. mkw, co łącznie da PCL powierzchnię magazynową o powierzchni ok. 500 tys. mkw. Uczyni to z obiektu największy intermodalny klaster logistyczny w całym regionie Morza Bałtyckiego.

Goodman, międzynarodowa firma działająca w branży nieruchomości logistycznych, w maju podpisał już umowy z dwoma operatorami logistycznymi działającymi w segmencie spożywczym. Firmy Poland Services Transport-Logistyka oraz Univeg Logistics Poland wprowadzą się do budowanego spekulacyjnie magazynu o powierzchni 14 000 mkw, którego przekazanie planowane jest na IV kwartał 2015 r.

– Przez ostatnie kilka lat firmy z sektora handlu detalicznego stały się ważną grupą klientów Goodman w Polsce, co odzwierciedla też rozwój gospodarczy kraju oraz wzrost siły nabywczej. Szczególnie branża spożywcza odegrała istotną rolę w naszym rozwoju, na co wskazują ostatnie projekty dla Grupy Muszkieterów oraz market-Detal – mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią. - Nowe umowy zawarte z Poland Services i Univeg są dodatkowym potwierdzeniem naszych możliwości w dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań dla branży spożywczej.

Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku to kluczowy projekt budowlany firmy Goodman w Polsce. Wielofunkcyjne centrum logistyczne, które powstaje na działce o powierzchni 110 ha, oferuje możliwość budowy magazynów logistycznych i hal produkcyjnych wraz ze zintegrowanymi powierzchniami biurowymi o łącznej powierzchni ok. 500 000 mkw. Szacuje się, że wartość całej inwestycji może przekroczyć 300 milionów euro.

Jednym z największych atutów Pomorskiego Centrum Logistycznego jest położenie w pobliżu terminala kontenerowego DCT Gdańsk, który dzięki możliwości przyjęcia jednych z największych statków na świecie stał się istotnym portem w regionie. Po oddaniu drugiego nabrzeża, którego zakończenie budowy planowane jest na rok 2016, terminal kontenerowy DCT Gdańsk podwoi swoje możliwości przeładunkowe osiągając tym samym zdolność na poziomie 3 mln TEU rocznie.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.