• <
konferencj_platforma_lng_2023

Nowy sekretarz generalny Związku Armatorów Polskich

10.09.2015 06:00 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Nowy sekretarz generalny Związku Armatorów Polskich

Partnerzy portalu

Nowy sekretarz generalny Związku Armatorów Polskich - GospodarkaMorska.pl

Zarząd Związku Armatorów Polskich powołał z dniem 1 września br. na funkcję Sekretarza Generalnego organizacji - Piotra Żelasko. Zastąpił on na tym stanowisku dr Adolfa Wysockiego, który przeszedł na emeryturę.

Powołany na stanowisko Sekretarza Generalnego Piotr Żelasko od lat związany jest z branżą morską. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej pracował w Grupie PŻM m.in. w spółce Polsteam Brokers, był też  szefem nadzoru stoczniowego i przedstawicielem Polskiej Żeglugi Morskiej w Szanghaju.
     
Powstały w 1927 roku Związek Armatorów Polskich jest organizacją zrzeszającą obecnie szesnastu krajowych armatorów. Oprócz działalności na rzecz samym firm żeglugowych, związek uczestniczy także w kreowaniu polityki morskiej państwa oraz tworzenia prawodawstwa morskiego.

ZAP jest członkiem i reprezentuje firmy morskie w największej krajowej organizacji pracodawców - Pracodawcy RP, bierze także udział w pracach Zespołu Trójstronnego ds. Żeglugi i Rybołówstwa.

ZAP działa również na arenie międzynarodowej, samodzielnie oraz poprzez członkostwo w Europejskim Zrzeszeniu Związków Armatorów (ECSA) i jest reprezentantem polskich firm żeglugowych w kontaktach z innymi międzynarodowymi organizacjami.

Prezesem Związku Armatorów Polskich jest od kwietnia 2006 roku jest dyrektor naczelny PŻM Paweł Szynkaruk.

Bollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.