Władze Maersk Line ogłosiły 18.05 br. podpisanie porozumienia z Mediterranean Shipping Company (MSC) oraz japońskim Mitsui O.S.K Lines (MOL) w sprawie wspólnej obsługi szlaku handlowego Azja – Wschodnie Wybrzeże Południowej Ameryki (ECSA).
22 jednostki z tych trzech firm będą wspólnie obsługiwać dwie pętle: z Busanu (Południowa Korea) i Chiwanu (Chiny). Na pierwszej nitce pływać będzie po sześć kontenerowców z MSC i Maerska (9 tys. TEU każdy) , na drugiej nitce 10 jednostek MOL (5,5 tys. TEU każdy).
- ECSA to kluczowy szlak dla transportu elektroniki i części samochodowych. – powiedzieli przedstawiciele Maerska. - Nowy alians ma wystartować na początek lipca. Wraz ze startem pierwszego statku unieważnione zostaną poprzednie porozumienia.
Przypomnijmy, że od lipca 2014 działa globalny alians M2 zrzeszający 185 jednostek armatorów MSC i Maersk Line. Na 21 nitkach handlowych transportowany jest łączny tonaż rzędu 2,1 mln TEU.
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni