• <
BOTA_2023

Mariner Capital Limited o krok od przejęcia Portu Gdańskiego Eksploatacja

13.01.2015 07:26 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Mariner Capital Limited o krok od przejęcia Portu Gdańskiego Eksploatacja

Partnerzy portalu

Mariner Capital Limited o krok od przejęcia Portu Gdańskiego Eksploatacja - GospodarkaMorska.pl

Mariner Capital Limited (Mariner), operator portowy z wieloletnim doświadczeniem, z przyjemnością informuje, że jego oferta przejęcia spółki Port Gdański Eksploatacja SA (PGE) w procesie prywatyzacji podjętym przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA została oceniona jako najlepsza.

Zgodnie z procedurą przetargową, jako wynik przedłożenia najwyższej oferty, Mariner otrzymał wyłączność na ustalenie z PGE szczegółów umowy przejęcia, jak i na porozumienie się w sprawie pakietu socjalnego ze związkami zawodowymi. Rozmowy Marinera z obydwoma zainteresowanym stronami przebiegły pomyślnie w wyznaczonym przez procedurę przetargową czasie i obecnie firma przygotowuje się na przejęcie kontroli nad prywatyzowaną spółką, która jest głównym operatorem przeładunkowym w części wewnętrznej Portu Gdańsk, rocznie przeładowującym ok. 3,5-4 mln ton (w tym m.in. kontenery, węgiel, koks, zboża, wyroby stalowe czy złom).

Marin Hili, Prezes Mariner Capital Limited, wyraził zadowolenie firmy perspektywą pracy z klientami
i załogą PGE. „Dzięki licznym wizytom w Porcie Gdańskim Eksploatacja nasza firma określiła już obszary inwestycyjne mające na celu ulepszenie infrastruktury przejmowanej spółki. Opierając się na bazie ładunkowej portu i wzmacniając ją, Mariner wesprze operacje PGE swoim znacznym doświadczeniem. Przedłożywszy najwyższą ofertę oraz wypełniwszy już wszystkie warunki przetargu oczekujemy obecnie na potwierdzenie ze strony Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.”

Mariner ma również w swoich planach szeroko zakrojony program inwestycyjny po przejęciu PGE, m.in. powiększenie zdolności magazynowych, nowe systemy przenośnikowe oraz unowocześnienie sprzętu jeżeli chodzi o operacje na ładunkach masowych, natomiast w przypadku terminalu kontenerowego, firma planuje zakupić nowy sprzęt przeładunkowy (m.in. reachstackery) oraz zmodernizować istniejący, zwiększając tym samym możliwości przeładunkowe. Ponadto Mariner chce zainwestować w nowoczesne systemy informatyczne, zarówno zwiększające efektywność operacji na ładunkach (np. automatyzacja bram, bezprzewodowa komunikacja, całościowy system zarządzania terminalem), jak i ułatwiające klientom korzystanie z usług PGE (np. serwis online umożliwiający wstępne zamawianie usług portowych oraz śledzenie postępów prac).

Więcej o Mariner Capital Limited

Posiadający swoją główną siedzibę na Malcie Mariner Capital Limited jest niezależnym inwestorem, developerem i operatorem portowym, częścią Marin Hili Holdings. W portfolio firmy znajdują się morskie terminale kontenerowe: Baltic Container Terminal Riga na Łotwie (od 1996 roku), Terminal Intermodale Venezia we Włoszech (od 2002) oraz Durres Container Terminal w Albanii (od 2012). Naczelnym celem Mariner Capital Limited jest sprostanie nieustannie zmieniającym się wymaganiom kontenerowych linii żeglugowych, zarówno od strony morza, jak i lądu, oraz zwiększanie efektywności swoich terminali dla dobra klientów firmy.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.