• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Korea Płn./Nowe połączenie promowe z Rosją pomimo sankcji

mk

24.05.2017 05:10 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Korea Płn./Nowe połączenie promowe z Rosją pomimo sankcji

Partnerzy portalu

Korea Płn./Nowe połączenie promowe z Rosją pomimo sankcji - GospodarkaMorska.pl

Władze Korei Północnej poinformowały o zainaugurowaniu nowego połączenia promowego z Rosją. Pierwszy rejs na linii Rajin - Władywostok odbył się pomimo zaostrzania międzynarodowych sankcji na reżim.

Według Pjongjangu Stany Zjednoczone starają się "zadusić" ekonomicznie Koreę Północną, dlatego otwarte w ubiegły czwartek połączenie promowe spotkało się z krytyką Waszyngtonu.

Rzecznik północnokoreańskiego ministerstwa, cytowany przez agencję KCNA, utrzymuje, że połączenie promowe jest wynikiem normalnej współpracy ekonomicznej pomiędzy Pjongjangiem a Rosją. "To normalna dwustronna współpraca, której celem jest rozszerzenie dwustronnych relacji ekonomicznych i pogłębianie przyjaźni poprzez humanitarne wymiany i wizyty" - wyjaśnił rzecznik.

Powiedział również, że Stany Zjednoczone w poważny sposób podważają prawne sprawy Korei Północnej i Rosji poprzez znajdowanie błędów w obustronnych stosunkach handlowych.

Rosyjska agencja Tass informuje, że prom może zabrać do 200 pasażerów i ok. 1,5 tys. ton towarów. Od czwartku będzie regularnie kursował cztery razy w miesiącu.

Korea Północna znajduje się obecnie pod rosnącą presją sankcji ekonomicznych nakładanych przez ONZ po kolejnych próbach rakietowych przeprowadzonych przez reżim.


Rafał Tomański (PAP)

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.