PMK
Lotos Kolej i cztery organizacje związkowe uzgodniły wzrost wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników spółki. Oznacza to koniec sporu zbiorowego.
Lotos Kolej jest pierwszą ze spółek grupy Lotos, której udało się zakończyć spór zbiorowy. Pracownicy zakładu, których kwota wynagrodzenia nie przekracza 4550 zł brutto, otrzymają 230 zł podwyżki od 1 lipca 2017 roku. W przypadku wynagrodzeń 4551-6500 zł podwyżka będzie liczyła 170 zł brutto.
Wszyscy pracownicy mieszczący się w obu ww. przedziałach otrzymają jednarazową premię 2000 zł brutto. Ci, którzy zarabiają ponad 6500 zł brutto mogą liczyć na jednarazową premię w wysokości 3500 zł brutto. Nagrody będą wypłacone w maju.
Spór zbiorowy prowadziły 4 organizacje związkowe w Kolej Lotos: Branżowy Związek Zawodowy Grupy Lotos, Związek Zawodowy Inżynierów i Techników Grupy Lotos, Międzyzakładowy Związek Zawodowy Obrony Pracowników w Grupie Lotos oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Grupy Lotos.
Port Haller tematem rozmów w Kongresie USA
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Polski masowiec zderzył się z suwnicą i żurawiami
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni
Indeks CPPI Banku Światowego: dominacja chińskich portów kontenerowych [RAPORT]
Przeładunki portowe a dbałość o Bałtyk. Premiera ważnej publikacji podczas Kongresu Polskie Porty 2030