• <
BOTA_2023

Kolejny statek DFDS przejdzie procedurę wydłużenia

15.03.2016 07:25 Źródło: promyskat.pl
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Kolejny statek DFDS przejdzie procedurę wydłużenia

Partnerzy portalu

Kolejny statek DFDS przejdzie procedurę wydłużenia - GospodarkaMorska.pl

DFDS zdecydował się na wydłużenie kolejnego ze swoich statków. Zabieg taki przejdzie wkrótce prom Primula Seaways. Prace mają się rozpocząć 1 lipca.

Już na samym początku procedury jednostka zostanie podzielona na dwie części. Po jej przecięciu, pomiędzy dwa segmenty, wstawiona zostanie nowa, 30-metrowa sekcja. Potem wszystkie elementy zostaną ze sobą zespolone. Dzięki temu zabiegowi, Primula Seaways zyska dodatkową powierzchnię ładunkową w postaci 800 metrów. W sumie będzie dysponowała powierzchnią ładunkową o długości 4600 metrów.

„Powiększony statek zostanie dostarczony na początku sierpnia, a w czasie jego pobytu w stoczni dodatkowo przeprowadzone zostaną ogólne prace konserwacyjne” - powiedział Jesper Aagesen z DFDS.

Główne prace zostaną wykonane w stoczni Lloyd Werft w Bremerhaven. Dodatkowy segment powstał natomiast w Bremie.

Primula Seaways to nie pierwszy statek we flocie DFDS, który przejdzie taką procedurę. Wcześniej w podobny sposób wydłużone zostały należące do armatora statki: Begonia, Freesia i Ficaria. Poprzednie jednostki również zostały powiększone w stoczni Lloyd Werft.

 Statek Primula Seaways został zbudowany w 2004 r. Jednostka ma obecnie blisko 200 metrów długości oraz 26,5 metra szerokości.

 

Źródło:
promyskat.pl

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.