• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Kolejny kontenerowiec o pojemności ponad 20 000 TEU odebrany przez CMA CGM

ew

29.05.2018 12:33 Źródło: worldmaritimenews.com
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Kolejny kontenerowiec o pojemności ponad 20 000 TEU odebrany przez CMA CGM

Partnerzy portalu

Kolejny kontenerowiec o pojemności ponad 20 000 TEU odebrany przez CMA CGM - GospodarkaMorska.pl

W ostatni piatek, francuska grupa CMA CGM odebrała drugi z serii trzech siostrzanych kontenerowców o pojemności 20 600 TEU. Ceremonia nadania imienia CMA CGM Jean Mermoz odbyła się w zatoce Subic Bay na Filipinach.

Jean Mermoz ma długość 400 metrów i szerokość 59 metrów. Został zbudowany w Hanjin Heavy Industries & Construction – Philippines (HHIC-Phil Inc.), filipińskiej stoczni należącej do południowokoreańskiego Hanjin Heavy Industries and Construction. To drugi z serii trzech siostrzanych statków zamówionych w tej stoczni. Pierwszy - CMA CGM Antoine de Saint Exupery - dostarczono armatorowi na początku tego roku, a trzeci zostanie przekazany już we wrześniu.

Nowy statek CMA CGM jest obecnie jednym z największych statków handlowych na świecie. Według danych dostarczonych przez VesselsValue, jego wartość rynkowa wynosi około 138,23 milionów USD.

Jean Mermoz zostanie wdrożony na linii French Asia 1, łączącej Azję z Europą Północną

Dziękujemy za wysłane grafiki.