• <
ATC_CARGO_TOP

Grupa Mainfreight rozwija autorski system Mainchain

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Grupa Mainfreight rozwija autorski system Mainchain
Grupa Mainfreight rozwija autorski system Mainchain - GospodarkaMorska.pl

jk

03.07.2017 Źródło: własne

Grupa logistyczna Mainfreight rozwija autorski system Mainchain, służący do zarządzania wszystkimi rodzajami transportu, a także gospodarką magazynową. W roku ubiegłym Grupa Mainferight zainwestowała w infrastukturę i technolgie IT ponad 33,8 mln USD (*46,48 mln ZND).

Nowozelandzka logistyczna Grupa Mainferight posiada aktualnie 239 oddziałów na pięciu kontynentach i specjalizuje się w transporcie drogowym, morskim i lotniczym, a także logistyce kontraktowej. Dostawy transportowe Air&Ocean zapewniają import oraz eksport  door-door na kierunkach: Nowa Zelandia, Australia, Chiny, Tajwan, Tajlandia, Wietnam, Kanada, Meksyk oraz Europa. Z myślą o rozwoju tego obszaru usług, operator w 2012 roku wdrożył autorski, globalny system o nazwie Mainchain. W Polsce system działa od 2014 roku. Pozwala zarządzać zarówno operacjami magazynowymi, jak transportowymi we wszystkich wspomnianych gałęziach transportu bez konieczności integracji systemowej pomiędzy systemem klienta, a operatora. Najczęściej z systemu Mainchain korzystają firmy, dla których ogromne znaczenie ma szybka i dokładna informacja - co dzieje się z ich ładunkiem w danym momencie, dzięki czemu lepiej zarządzają sprzedażą i konkurencyjnością na rynkach z którymi współpracują. Są to głównie branże takie jak: automotive,  hi-tec, medical and health care, gas and oil, chemistry, food, industrial czy retail.

System Mainchain dostępny jest on-line, a dane aktualizowane są na bieżąco. Wszystkie informacje są widoczne tak dla operatora jak i dla klienta w czasie rzeczywistym 24h przez 7 dni w tygodniu. Mainchain umozliwia spersonalizowany dostęp do najistotniejszych informacji dotyczących transportowanych przesyłek. Oznacza to, że po zalogowaniu się do sysemtu widoczne są informacje, z których użytkownik najczęściej korzysta. Klienci Mainfreight mogą w systemie widzieć dane nadawcy i odbiorcy, pełną specyfikację towaru, rodzaj transportu, oraz zakres wszelakich dat obejmujacy: potwierdzenie bookingu, realizację odbioru, odprawy celnej importowej, eksportowej, ETD**/ETA***/ dostawy w miejsce docelowe wraz z POD****. Wysoce cenionymi przez użytkowników funkcjami systemu sa powiadomienia o statusach przesyłane na urządzenia mobilne oraz e-mailem, a także automatyczne generowanie raportów w formacie EXCEL/CSV/PDF i dostarczanie ich za pomocą poczty elektronicznej do wybranych użytkowników. Dodatkowo takie raporty mogą być pobierane w trybie dziennym, tygodniowym lub miesięcznym, łącznie z określeniem preferowanej godziny.

System Mainchain doskonale sprawdza się również w logistyce kontraktowej. Pozwala między innymi na zarządzanie stockami w operacjach magazynowych, wydawanie dyspozycji np. dotyczących konfekcjonowania danych grup towarowych czy lokalnej dystrybucji.

“Dostępność i szybki przepływ informacji jest kluczowy. Z perspektywy operatora jesteśmy firmą konkurencyjną w aspekcie wprowadzanych innowacji. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie nie tylko w kontekście jakości zarządzania procesami logistycznymi, ale również dodatkowymi narzędziami IT dostępnymi dla każdego klienta Mainfreight. Nasz system jest wysoce ceniony przez firmy prowadzące biznes o zasięgu globalnym. Daje bezpośredni dostęp do informacji oraz eliminuje błędy i szumy komunikacyjne.” mówi Beata Boboryko, business development manager Mainfreight Poland.

Nieustający rozwój systemu

Dodatkowo Mainfreight stworzył specjalną aplikację Mainchain na smartfony z systemem Android czy IOS, którą klienic moga pobierać bezpłatnie. Umożliwia ona pełne korzystanie z systemu z poziomu telefonu komórkowego.

Mainchain jest wciąż rozwijany i szczegółowo monitorowany pod kątem potrzeb związanych z ułatwianiem codziennej obsługi. W związku z ekspansją Mainfreight na rynku europejskim, pojawiła się dodatkowa opcja wyboru preferowanego przez użytkownika języka. Przyspieszono moduł generowania raportów oraz dodano możliwości graficznego prezentowania danych. Zwiększono również pojemność na archiwizację danych. Dodatkowo system umożliwia podpięcie i archiwizację wszystkich dokumentów transportowych łącznie z fakturami kosztowymi.

“Mainchain wspomaga i ułatwia rozwój firmy oraz ogranicza koszty związane z logistyką. Znacząco pozwala oszczędzić także czas uzyskiwania informacji. Za przykład może posłużyć sytuacja kontroli skarbowej u jednego z naszych Klientów. Konieczność dostarczenia wymaganych dokumentów bywa uciążliwa i czasochłonna, ponieważ w większości przypadków trzeba je wyszukać w archiwum. Mainchain pozwala na wyszukanie dokumentów związanych z daną przesyłką w kilka sekund, a dane dostępne są w systemie  przez 5 lat.” – podsumowuje Beata Boboryko.

*ZND – Dolary nowozelandzkie
*ETD - Estimated Time of Departure
**ETA - Estimated Time of Arrival
***POD – Proof Of Delivery

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
MIĘDZYNARODOWA DROGA WODNA E70
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33055,00 $ tona 0,39% 16 cze
 Cynk 2972,00 $ tona -0,47% 16 cze
 Aluminium 2454,00 $ tona -0,16% 16 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.