Minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk w rozmowie w Radiu Szczecin stwierdził, że cała flota w Polsce będzie wymieniona . - W naszych planach jest budowa 10 promów w okresie 10-15 lat, bo taka jest potrzeba. Musimy wymienić wszystkie promy – powiedział.
Minister wyjaśnił, że chodzi o zupełnie nowy rodzaj promów, które ze względu na dyrektywę unijną dotyczącą m.in. zmniejszonej zawartości siarki, muszą spełniać nowe standardy i posiadać np. napędy dualne, dwupaliwowe, czy też znacznie dłuższe linie ładunkowe.
Jakiś czas temu ogłoszono plany budowy dwóch promów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Kontrakt na budowę pierwszego będzie podpisany po wakacjach. Promy te mają być jednostkami ro-pax o długości 220 metrów i szerokości ok. 30 metrów. Koszt budowy wyniesie ok. 250 milionów euro. Statki mają być zasilane dual fuel, zabierać na pokład ponad 800 pasażerów, a linia ładunkowa ma mieć 3,5 kilometra
„Logistyka lubi ciszę”. Czy przepisy stoją na przeszkodzie rozwoju branży logistycznej? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Polska bramą do Europy Środkowo-Wschodniej [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Aż 420 dzieci biegało po terminalu kontenerowym. VI ONE Terminal Run Gdynia Hutchison Ports wspiera szkoły i fundacje
Kongsberg dostarcza zaawansowany system VTS dla Wielkiego Bełtu
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz