• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Globalny wzrost ekonomiczny dobry dla żeglugi

PMK

20.02.2018 18:07 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Globalny wzrost ekonomiczny dobry dla żeglugi - GospodarkaMorska.pl

Globalny wzrost gospodarczy w 2018 i 2019 będzie bardzo korzystny dla żeglugi kontenerowej - zapowiedziało BIMCO w swojej najnowszej perspektywie makroekonomicznej dotyczącej rynku morskiego.

Ponieważ przewiduje się, że wzrost globalny w perspektywie długoterminowej będzie umiarkowany w nadchodzących latach, ważne jest, aby państwa wdrażały reformy strukturalne, aby uwolnić dodatkowy potencjał wzrostu - stwierdza raport.

Jak wyjaśniono w raporcie, poprawa wzrostu gospodarczego poprzez reformy strukturalne wspiera produktywność, a tym samym poprawia długoterminowy popyt na przemysł morski.

W prognozie BIMCO stwierdziło, że minęło sporo czasu, odkąd rozwój sytuacji makroekonomicznej wpływał tak pozytywnie na żeglugę. Wydarzenia polityczne mogą osłabić ten rozwój, ale wydaje się, że w obecnym roku wzrost gospodarczy będzie bardziej stabilny.

Najważniejszymi czynnikami, które mogą potencjalnie zakłócić wzrost, będą prawdopodobnie listopadowe wybory parlamentarne w USA, renegocjacje NAFTA i negocjacje w sprawie Brexitu.

Aby utrzymać stały wzrost gospodarczy, polityczne porozumienia wynikające z tych wydarzeń muszą zmniejszyć liczbę barier handlowych i zapewnić dostosowanie przepisów. Pomoże to w stymulowaniu potencjalnego wzrostu gospodarczego - podsumował BIMCO.

Dziękujemy za wysłane grafiki.