• <

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

pc

11.01.2018 15:30 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko
GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko - GospodarkaMorska.pl

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej, ogłasza przejęcie hiszpańskiej firmy GLT specjalizującej się w usługach transportowych na trasie Europa-Maroko. Akwizycja ma dla GEFCO strategiczną wartość, wzmacniając obecność spółki w regionie w momencie dynamicznego rozwoju wymiany handlowej w branży motoryzacyjnej, detalicznej i odzieżowej pomiędzy Europą a Marokiem. Umowa zawarta przez GLT i GEFCO wymaga zatwierdzenia przez odpowiednie organy regulacyjne.

GLT – lider w transporcie przez Cieśninę Gibraltarską

Korzyści płynące z fuzji są obiecujące. GLT to hiszpańska firma z ponad 20-letnim doświadczeniem posiadająca silną pozycją rynkową oraz opinię profesjonalnego operatora zapewniającego bezpieczne usługi transportowe przez Cieśninę Gibraltarską. Firma została założona w 1998 r. i od tego czasu zbudowała silne relacje z klientami z branży motoryzacyjnej oraz modowej. GLT jest wiodącym operatorem przejścia między Algeciras a Tangerem, zapewniając ponad 16 000 przepraw rocznie i wykorzystując 75 ciężarówek i 380 naczep. Firmę charakteryzują efektywna struktura operacyjna i model biznesowy z jednym oddziałem zarządzającym centralnie całą siecią, który jest zlokalizowany w gminie Oiartzun (w Kraju Basków w pobliżu miasta Irun), a także z centrami wysyłkowymi mieszczącymi się w Tangerze i Algeciras.

Potrzeba wsparcia logistycznego w gospodarce szybkiego wzrostu


Przez lata GEFCO zdobyło bogate doświadczenie w zarządzaniu połączeniami między Europą a krajami Maghrebu. Przejęcie GLT pozwoli spółce wzmocnić pozycję w regionie, jednocześnie konsolidując i rozbudowując grono klientów, w szczególności z branży motoryzacyjnej, handlu detalicznego i mody.

"Maroko ze swoim dynamicznie rozwijającym się przemysłem oferuje doskonałe perspektywy. Niektórzy z naszych kluczowych klientów z branży motoryzacyjnej, lotniczej czy handlu detalicznego już teraz decydują się na duże inwestycje w tym kraju, aby zwiększyć swoje zdolności produkcyjne. W ten sposób firmy generują zapotrzebowanie na wsparcie logistyczne i pewne rozwiązania w tym obszarze. Dzięki wiedzy i doświadczeniu GLT będziemy mogli jako GEFCO jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowane przez te szybko rozwijające się firmy” – powiedział Luc Nadal, Prezes Zarządu Grupy GEFCO. 

Plan akwizycyjny nakierowany na rentowny wzrost

Wzajemne uzupełnianie się GLT i GEFCO pod względem fachowej wiedzy, geograficznego zasięgu sieci oraz portfela obsługiwanych firm stworzy dodatkową wartość dla wszystkich zainteresowanych: klientów, partnerów, dostawców i pracowników.

"Cieszymy się, że możemy dołączyć do GEFCO, globalnego operatora logistycznego z ugruntowaną pozycją rynkową. Jesteśmy przekonani, że połączenie wiedzy i doświadczenia obu spółek zaowocuje lepszą obsługą klientów i stworzy warunki dla dalszego rozwoju naszych firm" – stwierdziła Cristina Orbea, CEO GLT.

Firma GLT będzie w całości własnością hiszpańskiego oddziału GEFCO i będzie przez niego zarządzana jako wyspecjalizowana jednostka biznesowa dla regionu Morza Śródziemnego. GEFCO Hiszpania posiada ponad 30-letnie doświadczenie w logistyce wysokiego szczebla, zatrudnia 700 pracowników i obsługuje 5000 klientów przemysłowych. Cały zespół GLT będzie zaangażowany w utrzymanie dotychczasowego poziomu usług, niezawodności i bezpieczeństwa wszystkich swoich klientów oraz zapewnienie przyszłego rozwoju.

"GLT stanowi strategiczne uzupełnienie naszych sieci i możliwości. Po udanej integracji z IJS w 2015 r. przejęcie GLT pokazuje zdolność GEFCO do rentownego wzrostu poprzez akwizycje” – podsumował Luc Nadal, Prezes Zarządu Grupy GEFCO. 

Umowa wejdzie w życie po dopełnieniu standardowych formalności regulacyjnych we współpracy z właściwymi organami.

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40825,00 $ tona -2,44% 14 sty
 Cynk 3559,00 $ tona -0,42% 14 sty
 Aluminium 2977,00 $ tona 0,61% 14 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.