jk
Gazprom zbudował już ponad 220 km morskiego odcinka gazociągu Turecki Potok - podał w czwartek prezes rosyjskiego koncernu Aleksiej Miller. Długość morskiej części magistrali ma wynieść 910 km, a odcinka lądowego na terytorium Turcji - 180 km.
"W kierunku południowym pełną parą prowadzona jest budowa Tureckiego Potoku (Turkish Stream). Na lądowym odcinku w Rosji zakończono wiercenie dwóch mikrotuneli i układanie rur. Na odcinku morskim na dwóch nitkach położono już łącznie 220 km gazociągu" - poinformował Miller.
Gazprom rozpoczął budowę morskiego odcinka gazociągu Turecki Potok 7 maja u rosyjskiego wybrzeża Morza Czarnego. Projekt ten zakłada budowę gazociągu po dnie Morza Czarnego do europejskiej części Turcji i dalej do granicy z Grecją.
Pierwsza nitka będzie zaopatrywać rynek turecki, a druga ma być wykorzystywana do dostarczenia gazu do krajów południowej i południowo-wschodniej Europy. Przepustowość każdej z nitek wynosi 17,75 mld metrów sześciennych gazu rocznie. Miller zapowiedział w czerwcu, że budowa dwóch nitek Tureckiego Potoku zakończy się w 2019 r.
Nowy kontenerowiec pod francuską banderą dołącza do floty CMA CGM
Polferries tajemniczo tłumaczy zwolnienie prezesa: rozdzielenie odpowiedzialności
Port w Kołobrzegu na razie bez przebudowy wejścia. Czy MON przekaże miastu swoje nabrzeża?
Zawarto kluczową umowę w związku z planowaną budową tunelu pod Odrą
Kraje Bliskiego Wschodu rozwijają nowe szlaki kolejowe, by ominąć Cieśninę Ormuz
Logistyczne bajpasy Cieśniny Ormuz. Armatorzy, logistycy i operatorzy terminali zbudowali alternatywne kanały logistyczne [ANALIZA]