• <
gryfia_70lat

Fjord Line z rekordem

11.09.2015 05:35 Źródło: promyskat.pl

Partnerzy portalu

Fjord Line z rekordem - GospodarkaMorska.pl

Popularny norweski armator jest kolejnym działającym w regionie Morza Bałtyckiego przewoźnikiem, który podsumowuje minione lato. W niektórych aspektach było ono dla Fjord Line rekordowe.
 

Firma pochwaliła się, że udało się jej ustanowić znakomity wynik w przeprawach pomiędzy Norwegią a Danią. Chodzi o te połączenia, które obsługiwane były przez szybki prom HCS Fjord Cat. Biorąc pod uwagę okres od 13 maja do 30 sierpnia, średnia liczba pasażerów podczas każdej przeprawy była o 12 procent wyższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
 
Firma zaznaczyła, że szczególnie zaskakujący był dla niej wzrost liczby pasażerów niezmotoryzowanych. Zwiększyła się ona aż o 43 procent. Liczba przewiezionych samochodów wzrosła zaś o 6 procent.
 
Z usługi skorzystało w czasie sezonu o 13 procent więcej pasażerów z Norwegii niż w ubiegłym roku. Liczba osób z Danii oraz innych krajów Unii Europejskiej wzrosła zaś o 8 procent.
 
Katamaran Fjord Cat oferuje najkrótsze przeprawy pomiędzy Danią a Norwegią. Podróż pomiędzy Kristiansand a Hirtshals zajmuje zaledwie 2 godziny 15 minut - to o 1 godzinę i 45 minut szybciej niż zwykłym promem.
 
Jeszcze przed startem szybkiego połączenia Kristiansand-Hirtshals w tym roku władze firmy liczyły na to, że uda się ustanowić rekord. W przyszłym roku sezon letni zacznie się dla jednostki Fjord Cat 4 maja.
 
Jednostka Fjord Cat to zbudowany w 1998 r. katamaran, który może przyjąć na pokład 676 pasażerów oraz 180 pojazdów. Maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć to 48 węzłów (89 kilometrów na godzinę). Jest jednym z najszybszych promów pasażersko-samochodowych na świecie. Fjord Cat ma jeszcze trzy statki siostrzane, które pływają dla różnych operatorów (m.in. Mols Linien).

Źródło:
promyskat.pl

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.