• <
bulk_cargo_port_szczecin

Daewoo pomoże Ukrainie rozbudować infrastrukturę portową

07.08.2015 06:36 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Daewoo pomoże Ukrainie rozbudować infrastrukturę portową

Partnerzy portalu

Daewoo pomoże Ukrainie rozbudować infrastrukturę portową - GospodarkaMorska.pl

Chodzi o inwestycje związane z eksportem płodów rolnych. Rozbudowa portów morskich ma dotyczyć przede wszystkim elewatorów oraz infrastruktury przeładunkowej.

Rządu Ukrainy wiąże duże nadzieje związane ze współpracą z koreańskim koncernem, ma ona przyczynić się do promowania sprzedaży za granicę produktów rolnych na główne rynki zagraniczne.

-  Daewoo International Corporation jest jednym z aktywnych uczestników na ukraińskim rynku rolnym, przyczyniając się do eksportu zboża i innych produktów do Azji i na Bliski Wschód - powiedział Alieksiej Pawlienko, minister polityki agrarnej Ukrainy.

Daewoo wyraziło już wcześniej zainteresowanie rozwojem infrastruktury portów w regionach nikołajewskim i chersońskim, gdzie istnieje baza przeładunków zbóż.

Poziom przeładunku towarów w portach morskich na Ukrainie w I półroczu 2015 r.

W okresie styczeń - czerwiec 2015 r. w portach morskich na Ukrainie dokonano przeładunku 71,67 mln ton towarów (wzrost o 5,9 % w porównaniu z poziomem przeładunków w analogicznym okresie 2014 r.). Państwowi operatorzy portowi dokonali przeładunku 25,66 mln ton towarów (36% łącznego poziomu przeładunku towarów w ukraińskich portach morskich). W przypadku operatorów prywatnych wskaźnik ten wyniósł 46 mln ton (64% łącznego poziomu przeładunku towarów).

Przeładunek eksportowanych z Ukrainy towarów w styczniu-czerwcu 2015 r. wyniósł 49,32 mln ton, a towarów importowanych do kraju 9,51 mln ton. Poziom przeładunku towarów tranzytowych wyniósł 9,76 mln ton.

 

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.