• <
ATC_CARGO_TOP

Dachser w Polsce bezpiecznie transportuje niebezpieczne towary

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Dachser w Polsce bezpiecznie transportuje niebezpieczne towary
Dachser w Polsce bezpiecznie transportuje niebezpieczne towary - GospodarkaMorska.pl

pc

25.05.2017 Źródło: własne

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, rozszerzył zakres działalności w Polsce o obsługę logistyczną branży chemicznej. Nowo powstały krajowy zespół, prowadzony przez Ewelinę Staszewską, będzie świadczył usługi w ramach Dachser Chem-Logistics, którego celem jest zapewnianie najwyższych standardów ochrony i bezpieczeństwa podczas transportu oraz magazynowania towarów niebezpiecznych. Polscy specjaliści skorzystają z sieciowego know-how i doświadczenia w tej dziedzinie. Grupa Dachser realizuje bowiem rocznie 3,5 mln dostaw towarów niebezpiecznych, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwa 181 ekspertów z międzynarodowym certyfikatem ADR.

Aby jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo przewożonych towarów, a także ludzi i środowiska naturalnego, Dachser stosuje kompleksowe środki ochrony na wszystkich etapach transportu. Dachser Chem-Logistics jako rzetelny partner w zakresie logistyki oferuje swoim klientom z przemysłu chemicznego dostęp do najważniejszych światowych rynków zbytu i zamówień oraz świadczy usługi doradcze w ramach rozwiązań transportowych i magazynowania. Specjalistyczna wiedza, doskonała znajomość uwarunkowań branży oraz posiadanie innowacyjnego systemu IT, zapewniającego dostęp do wszystkich informacji na temat realizowanych przewozów na każdym etapie łańcucha dostaw, pozwalają Dachser zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w przypadku transportu produktów chemicznych.

– W ramach systemu oceny bezpieczeństwa i jakości (SQAS) stosujemy efektywną i przejrzystą procedurę ochrony przewożonych towarów, która znacznie wykracza poza obowiązujące wymogi prawne. Nasi pracownicy biurowi, załoga magazynowa, kierowcy ciężarówek oraz regionalni doradcy ds. towarów niebezpiecznych są przeszkoleni w zakresie postępowania ze wszystkimi rodzajami towarów, zgodnego z wymogami branży chemicznej oraz przepisami prawa – mówi Ewelina Staszewska, Business Development Manager Dachser Chem-Logistics w Polsce.

Wśród stosowanych przez Dachser środków bezpieczeństwa, zarówno w magazynach, jak i podczas transportu, można wyróżnić m.in. integrację zewnętrznych baz danych oraz programów zarządzania towarami niebezpiecznymi, śledzenie załadunków kontenerów i regularne kontrole pojazdów, komputerowe wspomaganie kontroli ograniczeń w zakresie pojemności oraz zakazy dotyczące magazynowania mieszanego. Pracownicy Dachser dbają także o prawidłowe zabezpieczenie ładunku oraz właściwe utrzymanie stanu miejsc składowania materiałów niebezpiecznych.

Dzięki najwyższym standardom i jakości świadczonych usług Dachser jest oficjalnym partnerem Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Chemicznego (VCI). Nawiązana w 2009 roku współpraca obejmowała początkowo przewozy drobnicowe, a w 2015 roku została rozszerzona także o transport lotniczy i morski. W kwietniu 2017 roku organizacja ogłosiła przedłużenie współpracy z Dachser na kolejne dwa lata.

Dachser jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics). Ofertę firmy dopełniają kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej. Operator posiada własne struktury krajowe w 43 państwach i 409 lokalizacji na całym świecie, w których zatrudnia blisko 27,5 tys. pracowników i obsługuje rocznie około 80 mln przesyłek o łącznej wadze ponad 38 mln ton. Bazą do zapewnienia najwyższej jakości usług logistycznych w skali globalnej są płynnie działająca sieć transportowa oraz zintegrowane, innowacyjne rozwiązania IT. Dachser prowadzi działalność z uwzględnieniem idei społecznej odpowiedzialności biznesu.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
MIĘDZYNARODOWA DROGA WODNA E70
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33055,00 $ tona 0,39% 16 cze
 Cynk 2972,00 $ tona -0,47% 16 cze
 Aluminium 2454,00 $ tona -0,16% 16 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.