• <
HARTWIG SZCZECIN

Zmiany w zarządzie spółki CTL Logistics

pc

18.10.2017 17:08 Źródło: własne
Zmiany w zarządzie spółki CTL Logistics - GospodarkaMorska.pl

Rada Nadzorcza CTL Logistics powołała Grzegorza Bogackiego na funkcję Prezesa Zarządu Dyrektora Zarządzającego CTL Logistics oraz Grzegorz Kusia ma stanowisko Członka zarządu  Dyrektora ds. Rozwoju CTL Logistics. Zmiana kierownictwa spółki ma związek z przygotowaniami do realizacji nowej strategii biznesowej grupy.

Grzegorz Bogacki z CTL Logistics związany jest od 2015 r. Początkowo pełnił funkcję Dyrektora ds. Strategicznych i Rozwoju. We wrześniu 2015 r. objął stanowiska Głównego Księgowego Grupy. Od lipca 2016 r. sprawował także funkcje Dyrektora Zarządzającego w spółce CTL Maczki-Bór S.A.

Jarosław Król zdecydował się kontynuować karierę poza Grupą CTL. Główny akcjonariusz CTL Logistics – Compass Partners International oraz Rada Nadzorcza Grupy CTL Logistics dziękują Jarosławowi Królowi za wkład w restrukturyzację Grupy CTL oraz przygotowanie Grupy do realizacji nowej strategii rozwoju.

Nowy Prezes Zarządu  Grupy CTL Logistics ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie na kierunkach: Zarządzanie i Rachunkowość oraz Ekonomia, Finanse i Bankowość. Jest absolwentem Europejskich Studiów Menadżerskich na tej samej uczelni. Uzyskał również tytuł MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Przed dołączeniem do grupy CTL Logistics Grzegorz  Bogacki pracował w Grupie Orlen, gdzie zdobył wszechstronne doświadczenie z zakresu m.in.  zarządzania, finansów, controllingu i księgowości. Grzegorz Bogacki pełnił również funkcję Prezesa Zarządu Ekonaft Sp. z o. o.  oraz członka zarządu kilku spółek Grupy Orlen. Był także szefem projektu konsolidacji rafinerii w Trzebini i Jedliczu.

Rada Nadzorcza CTL Logistics zdecydowała również o powołaniu Grzegorz Kusia – Dyrektora  Zarządzającego oraz Członka Zarządu CTL Service – na stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju Członka Zarządu Grupy CTL Logistics. Grzegorz Kuś będzie nadal pełnił swoje funkcje w spółce CTL Service.

Nowy Członek Zarządu CTL Logistics będzie odpowiedzialny za budowanie relacji z klientami oraz przygotowanie i realizację nowej strategii rozwoju Grupy. Na stanowisku Dyrektora Ds. Rozwoju Grzegorz Kuś zastąpił Sylwię Dunn, która rozstała się z Grupą CTL.

Grzegorz Kuś jest absolwentem Wydziału Techniki na Uniwersytecie Śląskim. Ukończył studia podyplomowe z Zarządzania Firmą na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Do Grupy CTL Logistics dołączył w 2003 r., obejmując funkcję Prezesa Zarządu MB EKO. Od 2004 r. związany jest ze spółką CTL Service. W maju 2017 r. objął dodatkowo stanowisko Dyrektora Zarządzającego i Członka Zarządu w CTL Północ.

Grzegorz Kuś posiada doświadczenie w marketingu, sprzedaży i zarządzaniu. Przed dołączeniem do Grupy CTL Logistics pracował między innymi w Hucie Katowice S.A. i Hucie Bankowej. Pełnił także funkcje Dyrektora Handlowego i Dyrektora Zarządzającego w Mikama S.A. Był Dyrektorem Naczelnym i Prezesem Zarządu Prefstal Sp. z o. o.

Grupa CTL Logistics jest międzynarodowym koncernem logistycznym działającym od 1992 r. na rynku polskim i w krajach europejskich. Swoim klientom oferuje kompletny produkt logistyczny obejmujący transport kolejowy towarów masowych (tj. węgiel, koks, kruszywa, złom i inne), kontenerów, paliw i chemii, transport samochodowy, spedycję, dzierżawę wagonów oraz obsługę bocznic. Oferta obejmuje towarowy transport kolejowy, przewozy intermodalne, spedycję, usługi przeładunkowe, doradztwo celne, obsługę i utrzymanie taboru, infrastruktury kolejowej oraz usługi na terminalach przeładunkowych. CTL Logistics wykonuje przewozy międzynarodowe, będąc tym samym logistycznym pomostem Wschodu z Zachodem.

Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_deepwater_2021_390x100

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39897,00 $ tona 1,27% 7 gru
 Cynk 3287,00 $ tona 1,95% 7 gru
 Aluminium 2624,00 $ tona 0,92% 7 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.