• <
Baltexpo2023_duży

Knutsen wybrał technologię skraplania pary Wartsili

PMK

04.12.2020 07:30 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Knutsen wybrał technologię skraplania pary Wartsili

Partnerzy portalu

Knutsen wybrał technologię skraplania pary Wartsili - GospodarkaMorska.pl
Wartsila

Fińska grupa technologiczna Wartsila otrzymała kontrakt na dostawę instalacji ponownego skraplania dla pary gazowców LNG Knutsena. Jednosti powstaną w południowokoreańskiej stoczni Hyundai Heavy Industries.

Kontrakt, który zawiera opcję na dwa dodatkowe statki, został złożony w listopadzie 2020 roku – ujawniła Wartsila w swoim oświadczeniu.

Niedawno wprowadzone rozwiązanie Compact Reliq jest oparte na sprawdzonej technologii chłodzenia z obiegiem Braytona z odwróconym azotem. Rozwiązanie jest przeznaczone do ponownego skraplania gazu wygotowanego (BOG) z gazowców i bunkrów LNG oraz do utrzymywania chłodu ładunku w każdych warunkach eksploatacyjnych.

Pozwala również na wykorzystanie części BOG jako paliwa do silników statku, a nadwyżkę można sprzedać jako część ładunku LNG.

Sprzęt ma zostać dostarczony stoczni w lutym 2022 roku. Jednostki mają z kolei trafić do służby pod koniec tego samego roku.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.