• <
Baltexpo2023_duży

Holenderski frachtowiec wciąż dryfuje u wybrzeży Norwegii, wkrótce początek akcji ratunkowej

ac

07.04.2021 15:53 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Holenderski frachtowiec wciąż dryfuje u wybrzeży Norwegii, wkrótce początek akcji ratunkowej

Partnerzy portalu

Holenderski frachtowiec wciąż dryfuje u wybrzeży Norwegii, wkrótce początek akcji ratunkowej - GospodarkaMorska.pl
fot. twitter

Wkrótce rozpocznie się akcja ratowania holenderskiego statku, który od poniedziałku dryfuje u wybrzeży Norwegii - poinformowały w środę media. Ratownicy są już na miejscu i czekają na poprawę pogody.

Kłopoty statku "Eemslift Hendrika", transportującego jachty, zaczęły się w poniedziałek wieczorem. Podczas sztormu ładunek zaczął się przemieszczać i na pokład wdarła się woda.

Załoga została ewakuowana przez norweską straż przybrzeżną i od tego czasu statek dryfuje.

Jak informuje portal „NOS”, w środę do Alesund w Norwegii przybyli pracownicy holenderskiej firmy Boskalis, która ma się zająć ratowaniem statku. Na miejscu są już dwa wynajęte przez nią holowniki.

Na razie warunki atmosferyczne uniemożliwiają podjęcie akcji; ma się ona rozpocząć jak tylko ustabilizuje się pogoda.

Akcja ma polegać na wysadzeniu z helikoptera ratowników na pokład frachtowca i nawiązanie połączenia z holownikami. "Eemslift Hendrika" miałby być przez nie skierowany na spokojniejsze wody.

O holenderskiej firmie Boskalis stało się głośno, gdy kilka dni temu z sukcesem brała udział w przemieszczeniu kontenerowca, który zablokował Kanał Sueski - przypomina „NOS”.


Dziękujemy za wysłane grafiki.