• <

Energia z morza. Cykl edukacyjnych vodcastów Ørsted oraz TOK FM

jj

18.04.2024 11:04 Źródło: Ørsted
Strona główna Energia z morza. Cykl edukacyjnych vodcastów Ørsted oraz TOK FM
Fot. Ørsted

Co ma wspólnego Pałac Kultury i Nauki z morską turbiną wiatrową? Kiedy popłynie pierwszy prąd z morza do polskich gospodarstw? Czy można budować farmy wiatrowe w zgodzie z naturą? W jaki sposób partnerstwa technologiczne generują innowacyjność w branży? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć w serii vodcastów Ørsted oraz TOK FM „Energia z morza”. Pierwszy odcinek jest już dostępny.

Ørsted, globalny lider morskiej energetyki wiatrowej, w partnerstwie z redakcją TOK FM przygotował serię vodcastów Energia z morza. Cykl videopodcastów zrealizowanych w formule „Głosem Eksperta” to branżowa wiedza podana w przystępny i atrakcyjny sposób. Gościem pierwszego odcinka jest Agata Staniewska- Bolesta, dyrektorka zarządzająca Ørsted Offshore Polska, która wprowadza słuchaczy w tematykę morskich farm wiatrowych. Opowiada o etapach powstawania inwestycji, omawia potencjał Morza Bałtyckiego i porusza temat wyzwań stojących przed inwestorami offshore w Polsce.

– Morska energetyka wiatrowa to kluczowa technologia, która przyczyni się do budowy zeroemisyjnego systemu energetycznego w Polsce, a jej rozwojowi powinna towarzyszyć edukacja. Jako firma, która zbudowała pierwszą, a obecnie buduje największą na świecie farmę wiatrową, Ørsted dysponuje ogromną wiedzą i doświadczeniem. Wspólnie z TOK FM stworzyliśmy unikalną platformę do dzielenia się naszym know-how z ogółem społeczeństwa. Wierzę, że zaproponowany przez nas format pozwoli słuchaczom nie tylko lepiej zrozumieć czym jest morska energetyka wiatrowa, ale również zainspiruje do pogłębiania wiedzy w tym obszarze. Transformacja energetyczna to temat, który dotyczy każdego z nas – mówi Agata Staniewska Bolesta, dyrektorka zarządzająca Ørsted Offshore Polska.

W drugim odcinku zostanie poruszone zagadnienie wpływu farm wiatrowych na środowisko – dr Karolina Gębka, starsza specjalistka ds. środowiska i pozwoleń w Ørsted, odpowie na pytanie, czy możliwa jest budowa morskich farm w zgodzie z naturą. Z kolei Joanna Wis-Bielewicz, dyrektorka ds. rozwoju rynku w Ørsted i ekspertka w trzecim w odcinku, zmierzy się z tematem innowacyjności. Przybliży nam, w jaki sposób międzysektorowe partnerstwa pomagają w znajdywaniu rozwiązań na ważne wyzwania dla całej branży morskiej energetyki wiatrowej.

Seria podcastów „Energia prosto z morza” jest prowadzona przez Małgorzatę Gołotę, dziennikarkę prasową i radiową, która zajmuje się tematami ekologii, zielonej energii i troski o klimat. Podcast można odsłuchać na stronie tok.fm, w aplikacji TOK FM oraz na profilu radia na kanale YouTube. Kolejne odcinki będą emitowane co około dwa tygodnie.

Dziękujemy za wysłane grafiki.