• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Dzień Małego Studenta "śladami Wilczka Morskiego" na UMG

gm

08.09.2023 14:11 Źródło: Uniwersytet Morski w Gdyni
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Dzień Małego Studenta "śladami Wilczka Morskiego" na UMG

Partnerzy portalu

Uniwersytet Morski w Gdyni

Spotkanie z władzami Uczelni, zwiedzanie laboratoriów, zajęcia z fizyki i pieczenie bułeczek, a na koniec spotkanie z Wilczkiem Morskim. To tylko część z atrakcji przygotowanych przez pracowników Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z okazji Dnia Małego Studenta. To cykliczne wydarzenie, które odbywa się rokrocznie podczas wakacji.

Tradycję organizacji zajęć dla najmłodszych w placówce rozpoczęły „Morskie Półkolonie” przerwane przez epidemię koronawirusa. Kolejne spotkania z dziećmi przyjęły formę „Dnia Małego Studenta”. W tym roku wydarzenie odbyło się ostatniego dnia wakacji, a udział w nim wzięło 40 dzieci w wieku od 5 do 15 lat.

O godzinie 8.00 rano gmach uniwersytetu wypełnił się uczestnikami wydarzenia, którzy przybyli w towarzystwie rodziców na spotkanie organizacyjne. Dzieci dowiedziały się, jaki jest program całego dnia oraz zapoznały się z listem pozostawionym przez Wilczka Morskiego, który napisał:

"Witam Was w murach Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na Dniu Małego Studenta.
Odwiedzicie dzisiaj kilka miejsc, w których miałem okazję być. Zostawiłem w nich swój ślad. Ciekawi mnie, czy odnajdziecie wszystkie te miejsca.
Otrzymacie od moich pomocników specjalne karty. Z każdego miejsca, w którym byłem, a do którego traficie, otrzymacie pieczątkę.
Jeśli uda się Wam zebrać wszystkie pieczątki, traficie do sali, w której będę na Was czekał"

Po spotkaniu organizacyjnym uczestnicy Dnia Małego Studenta skierowali się wraz z opiekunami do Sali Senatu na spotkanie z władzami Uczelni, które rozpoczęło się od uderzenia w dzwon, zgodnie z obowiązującą w naszej Uczelni tradycją rozpoczynania obrad Senatu. Dzieci zostały przywitane przez prorektora ds. nauki dr. hab. Dariusza Barbuchę, prof. UMG i prorektora ds. kształcenia dr. hab. Sambora Guze, prof. UMG. W rozmowach nie zabrakło wątków dotyczących działalności uczelni i jej historii. Na zakończenie wykonano wspólne, pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.

Następnie nasi najmłodsi goście podzieleni zostali na grupy i podążając śladami Wilczka Morskiego, udawali się do kolejnych miejsc, w których przygotowane zostały dla nich ciekawe zajęcia i warsztaty Przeprowadzono m.in. spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, zajęcia sensoryczne i pieczenie bułeczek, ciekawe doświadczenia fizyczne, nauka przetrwania na morzu, spotkanie z historią i morskimi ceremoniami w Sali Tradycji, zwiedzanie laboratoriów, w tym Symulatora Siłowni Okrętowej i Symulatora Elektrowni Okrętowej. Każdy uczestnik mógł również wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Dziękujemy za wysłane grafiki.