• <
CHIPOLBROK_TOP

C.Hartwig Gdynia S.A. sponsorem Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

Strona główna C.Hartwig Gdynia S.A. sponsorem Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej
C.Hartwig Gdynia S.A. sponsorem Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej - GospodarkaMorska.pl

mk

05.04.2017 Źródło: własne

C.Hartwig Gdynia S.A., jedna z najstarszych firm logistycznych w Polsce, a zarazem spółka z Grupy Kapitałowej OT Logistics, sponsoruje pierwszą edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowaną przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Finał olimpiady odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku.

Do rywalizacji przystąpi 42 finalistów wyłonionych spośród 2,5 tysiąca uczestników. Od 10 października 2016 roku do 10 marca 2017 roku przeprowadzono 2 etapy: szkolny i okręgowy, podczas których uczniowie rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania związane z branżą logistyczną. Zadania przygotowywała Rada Ekspercka Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, która zrzesza przedstawicieli największych firm z tej branży z Trójmiasta.
Laureaci Olimpiady będą mogli uczestniczyć w wakacyjnych stażach w C.Hartwig Gdynia. Firma przekaże także nagrody pieniężne. Uczestnicy będą również rywalizować o indeksy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

- Jesteśmy dumni, że możemy być partnerem premierowej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Ogromne zainteresowanie uczniów jest wyrazem istotnej roli biznesu logistycznego w rozwoju gospodarczym Polski i regionu. Dla C.Hartwig Gdynia i Grupy Kapitałowej OT Logistics to z kolei okazja do poznania potencjalnych kandydatów, którzy mogliby wesprzeć Grupę i jej spółki w planach rozwojowych, obejmujących m. in. wzmocnienie korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk, rozwój przeładunków agro i  zwiększenie skali transportu intermodalnego – powiedział Grzegorz Hinc, prezes C.Hartwig Gdynia. – C.Hartwig Gdynia jest nazywana „Wyższą Szkołą Spedycji”. Wierzę, że młodzi adepci naszej branży nabiorą podczas zorganizowanych przez nas staży najlepszych praktyk rynkowych oraz zdobędą cenną wiedzę, dzięki której łatwiej będzie im później wystartować w zawodzie – dodał.

– Organizacja Olimpiady służy upowszechnieniu wiedzy z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Wydział Ekonomiczny jest jednym z najsilniejszych ośrodków w kraju zajmujących się tą tematyką. Profesorowie Wydziału zaangażowani w przygotowanie Olimpiady mają zarówno rozległą wiedzę na temat branży nad której funkcjonowaniem prowadzą badania, jak i są praktykami działającymi w sektorze. Konkurs ma charakter ogólnopolski i powinien przyczynić się do zachęcenia uczniów kończących edukację ponadgimnazjalną do wyboru ścieżki rozwoju edukacyjnego i później zawodowego do której przygotować mogą studia na Wydziale – tłumaczy dr hab. Przemysław Borkowski, prof. nadzw., Prodziekan ds. nauki Wydziału Ekonomicznego UG i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej


***

Informacje na temat C.Hartwig Gdynia:

C.Hartwig Gdynia z Grupy Kapitałowej OT Logistics jest spółką oferującą kompleksowe usługi z zakresu spedycji morskiej, lądowej i lotniczej, istniejącą na rynku od 1858 roku. Dążenie do utrzymania długoterminowych relacji z klientami jest czynnikiem motywującym firmę do ciągłej optymalizacji kosztów dla swoich partnerów biznesowych oraz do dbałości o najwyższą jakość usług i satysfakcję klienta. Nad zapewnieniem jak najwyższych standardów czuwa zespół blisko 250 doświadczonych specjalistów potrafiących szybko dostosować się do dynamicznie rozwijającego się otoczenia biznesowego. Firma posiada własne spółki zależne w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Oferuje swoje usługi w krajach Europy i Ameryki Płn. W swym portfolio ma już 5 tysięcy klientów krajowych i zagranicznych, rocznie obsługując ponad 30 tysięcy kontenerów i przewożąc ponad 15 mln ton ładunków.

Informacje na temat OT Logistics:

OT Logistics S.A. to polska firma z ponad 70-letnim doświadczeniem. Wraz ze spółkami tworzącymi Grupę Kapitałową OT Logistics jest największym operatorem portowym w Polsce i na południowym Bałtyku oraz liderem w transporcie wodnym śródlądowym, od Kaliningradu w Rosji po porty w Niemczech i Holandii. Grupa skupia również podmioty wyspecjalizowane w transporcie drogowym, kolejowym, a także spedycji i logistyce. OT Logistics jest również największym branżowym udziałowcem portu morskiego Luka Rijeka w Chorwacji. W 2016 r. Grupa wypracowała 712,1 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, a jej zysk netto wyniósł 10,0 mln zł.
Akcje OT Logistics od 2013 r. są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33060,00 $ tona 0,46% 11 cze
 Cynk 3011,00 $ tona 1,55% 11 cze
 Aluminium 2490,00 $ tona 0,81% 11 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.