Rumunia osiągnęła rekordowy odsetek krajowego gazu ziemnego w łącznych zapasach tego surowca, ogłosił we wtorek premier kraju Nicolae Ciuca na swoim profilu na Facebooku. Dodał, że udział ten sięga już 70 proc.
Komisja Europejska wyraziła we wtorek zadowolenie w związku z decyzją władz Kanady o zwrocie do Niemiec po serwisowaniu turbiny gazociągu Nord Stream 1. Podkreśliła, że krok ten usuwa jedną z wymówek stosowanych przez Rosję dla ograniczania dostaw gazu do UE.
Pływający pod banderą Singapuru metanowiec BW Magnolia dostarczył 176. dostawę skroplonego gazu na terminal LNG w Świnoujściu.
Bezpieczeństwo żywnościowe i transformacja energetyczna to główne tematy polsko - brytyjskich, w których uczestniczyli ministrowie obu rządów oraz przedstawiciele największych spółek - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Aktywów Państwowych.
Prezydent Turcji Tayyip Erdogan wezwał w poniedziałek podczas rozmowy telefonicznej rosyjskiego prezydenta Władimira Putina do podjęcia działań w ramach planu ONZ, dotyczącego utworzenia korytarza morskiego dla ukraińskiego eksportu zboża przez Morze Czarne - podała turecka agencja Anatolia.
Unijne sankcje nie obejmują technologii transportu gazu ziemnego – powiedział rzecznik KE Tim McPhie pytany o turbinę Nord Stream 1, którą Kanada przekazała Niemcom.
Tolten to najdłuższy statek i z największą liczbą ruchów (ok. 1000 wyładunek, 2000 załadunek), jaki kiedykolwiek pojawił się na terminalu GCT w Gdyni, który jest częścią Grupy Hutchison Ports. Jednostka niemieckiego Hapag-Lloyda ma długość 300 metrów, aktualnie pływa pod banderą Liberii. Od niedzieli 10 lipca trwa operacja przeładunku przy Nabrzeżu Bułgarskim w Porcie Gdynia.
Następca słynnej Elektry, dwustronny prom hybrydowy Altera o numerze P315, zwodowano w stoczni Crist w Gdyni. Ta supernowoczesna i ekologiczna jednostka wypłynęła do fińskiego armatora FinFerries w niedzielę (10 lipca).
Centrum Offshore, inwestycja Uniwersytetu Morskiego w Gdyni realizowana w bliskim sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku, pnie się w górę. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2023 r.
Wyjątkowe nagranie opublikowała na swoim profilu na Twitterze Grupa Lotos. W sieci pojawiły się również inne ujęcia trąby wodnej mm.in. na facebookowym profilu Lubuskich Łowców Burz. Na filmie widzimy niedzielną trąbę wodną nad Bałtykiem, którą nagrano z polskiej platformy wydobywczej Lotos Petrobaltic.
Kadm. Zdonek: Trzy nowe okręty podwodne wzmacniają polski potencjał na morzu
Promocja oficerska w Akademii Marynarki Wojennej
Stoczniowcy przejdą przez Gdynię. Wspólne obchody Dni Morza z Marynarką Wojenną
„Logistyka lubi ciszę”. Czy przepisy stoją na przeszkodzie rozwoju branży logistycznej? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Blisko 129 mln zł z KPO na modernizację Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego
Polska bramą do Europy Środkowo-Wschodniej [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Nowy etap służby Kormoranów. ORP Mewa dołączy do Stałego Zespołu Okrętów Przeciwminowych NATO