• <
urząd_morski_gdynia_2021

W Gdyni zakończyło się II Forum Wizja Rozwoju (foto, wideo)

Strona główna Prawo Morskie, Polityka Morska, Ekonomia Morska W Gdyni zakończyło się II Forum Wizja Rozwoju (foto, wideo)
W Gdyni zakończyło się II Forum Wizja Rozwoju (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

pc

26.06.2019 Źródło: własne

W Gdyni zakończył się drugi, ostatni dzień II edycji Forum Wizja Rozwoju. Największe wydarzenie gospodarcze w Polsce północnej miało miejsce w dniach 24-25 czerwca w Akademii Marynarki Wojennej. We wtorek odbyły się kolejne panele z ekspertami z różnych dziedzin w ramach 16 bloków tematycznych.

II Forum Wizja Rozwoju to dwudniowe przedsięwzięcie realizowane pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. W programie znalazło się 100 debat, upamiętniających stulecie odzyskania niepodległości, z udziałem aż pięciuset ekspertów. We wtorek odbyły się sesje poświęcone tematom: energetyki, bezpieczeństwa kraju i rozwoju gospodarczego, technologii przyszłości, inwestycji, transportu, finansów i prawa w gospodarce, rolnictwa, kultury i sztuki, gospodarki morskiej, odpowiedzialnego biznesu, badań i rozwoju, programów i spraw społecznych, zdrowia oraz srebrnej gospodarki. Udział w spotkaniach wzięli przedstawiciele biznesu, świata nauki oraz polityki. W programie znalazły się także panele w ramach bloku „Forum Partnerów”. Pierwszy z nich został zorganizowany przez Energa i dotyczył raportowania niefinansowego. Z kolei Agencja Rozwoju Przemysłu przygotowała debatę poświęconą leasingowi.

– Po drugim dniu II Forum Wizja Rozwoju możemy powiedzieć, że paneliści i moderatorzy dopisali prawie w 100%. Jest to duży sukces. Wszystko, co zostało wcześniej zawarte w agendzie, zrealizowano zgodnie z przyjętym planem – mówi Andrzej Michalak, prezes zarządu Fundacji Wizja Rozwoju. – Osoby, które pojawiły się na Forum, są zadowolone. Słychać to zarówno w wypowiedziach naszych partnerów, jak i uczestników różnych paneli dyskusyjnych. Z każdej strony słyszymy, że tak jak zapowiadaliśmy, jest to rzeczywiście największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce.

We wtorek odbyła się także uroczystość wręczenia nagrody CEMT 2018 za znaczące osiągnięcia techniczne (Significant Technical Achievement). Nagrodę otrzymali: stocznia CRIST i biuro projektowe StoGda za opracowanie projektu i wykonanie pierwszego w Unii Europejskiej promu pasażersko-samochodowego z napędem elektrycznym o nazwie ELEKTRA.

Kolejnym uroczystym momentem Forum było zakończenie Hackatonu – maratonu programowania, który rozpoczął się pierwszego dnia. W rywalizacji wystartowało 70 uczestników. Pierwsze miejsce zdobył Zion. Kolejne drugie i trzecie miejsca zdobyli: Slavic Monsters i Eco-Sort.

Od poniedziałku w budynku Akademii Marynarki Wojennej miały również miejsce obchody 35-lecia Solidarności Walczącej. II dnia Forum odbyły się prelekcje na temat m.in. doświadczeń opozycyjnych oraz druku prasy podziemnej.

Na zakończenie II Forum Wizja Rozwoju inicjatorka wydarzenia, przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Senioralnej Małgorzata Zwiercan, podsumowała blok tematyczny „Srebrna Gospodarka”.

– Ze względu na to, że sprawy osób starszych zawsze były mi bliskie, jestem dumna, że znaczną część tego wydarzenia stanowiły dyskusje o srebrnej gospodarce. Dziękuję wszystkim za wkład, jaki wnieśli w prowadzone rozmowy – powiedziała poseł Małgorzata Zwiercan. – Potrzeba wiele pracy, aby spełnić oczekiwania i potrzeby tak szybko rosnącej i zróżnicowanej grupy społecznej, jaką są osoby starsze. Istotne jest jednak, by nie postrzegać seniorów jedynie jako wyzwania, ale zauważyć również ich szeroki potencjał, zarówno ekonomiczny, jak i społeczny.

Tegoroczną edycję II Forum Wizja Rozwoju zakończono koncertem Eleni, która na scenie w sali plenarnej zaśpiewała swoje największe przeboje.

Partnerami merytorycznymi Forum są ministerstwa: Cyfryzacji, Finansów, Infrastruktury, Inwestycji i Rozwoju, Obrony Narodowej, Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Przedsiębiorczości i Technologii. Grono to powiększają Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz przewodnicząca sejmowej komisji Polityki Senioralnej Małgorzata Zwiercan, poseł na Sejm RP. Mecenasem wydarzenia został PKN Orlen S.A. Partnerzy strategiczni natomiast to Bank Gospodarstwa Krajowego, KGHM Polska Miedź S.A. oraz Grupa LOTOS S.A. Partnerami głównymi Forum są ENERGA S.A., Fundacja KGHM Polska Miedź i Totalizator Sportowy Sp. z o.o., a Partnerem+ Bank PKO BP. Pozostali partnerzy to: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., DGT Sp. z o.o., Gas Storage Poland Sp. z o.o., Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o., Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Fundusz Rozwoju, Polski Holding Nieruchomości S.A., Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o., Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. Partnerami kolejowymi są PKP S.A. oraz Przewozy Regionalne Sp. z o.o.

Źródło:
własne
legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 28400,00 $ tona 1,65% 20 kwi
 Cynk 2825,00 $ tona -0,60% 20 kwi
 Aluminium 2324,00 $ tona -0,30% 20 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.