Ponad 150 osób zaginionych po zatonięciu w środę przeciążonego statku przewożącego około 180 pasażerów na rzece Niger w północno-zachodniej Nigerii uważa się za zmarłych - poinformowały lokalne władze.
Jestem rozczarowany słowami prezydenta USA Joe Bidena, że nie będzie sankcji za budowę gazociągu Nord Stream 2 - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Ocenił, że ta decyzja USA jest niekonsekwentna.
Woda w rzekach i fiordach połączonych z pokrywą lodową Grenlandii zawiera podobne ilości rtęci, co zanieczyszczone rzeki przemysłowych obszarów Chin. To nieoczekiwane odkrycie wskazuje m.in. na nieznany wcześniej wpływ roztapiania się lodu na środowisko i łańcuch pokarmowy.
Politechnika Gdańska otwiera dwa nowe, interdyscyplinarne centra badawcze: Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz Centrum Technologii Wodorowych.
Famor specjalizuje się w rozwiązaniach dotyczących oświetlenia przemysłowego i okrętowego, a także aparatury rozdzielczej i sygnalizacyjnej. Kierownictwo firmy opowiada nam o działalności i najnowszych projektach.
Dania powiększy swoje terytorium na Morzu Norweskim o obszar odpowiadający Półwyspowi Jutlandzkiemu - poinformowało we wtorek duńskie MSZ, powołując się na decyzję parlamentu tego kraju.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel oceniła we wtorek, że na pewno dojdzie do kolejnych rozmów z rządem USA w sprawie gazociągu Nord Stream 2. USA ogłosiły niedawno, że nie nałożą sankcji na firmę nadzorującą budowę łączącego Rosję i Niemcy rurociągu.
Premier Mateusz Morawiecki na konferencji na zakończenie szczytu UE poinformował, że na spotkaniu poruszył sprawę budowy gazociągu Nord Stream 2. "Po to, aby pokazać raz jeszcze, że jest to zły projekt, który rozbija europejską solidarność" - wskazał.
W poniedziałek 24 maja podpisano protokół zdawczo-odbiorczy ostatniego, szóstego, z serii holownika H-13 Przemko. Tym samym dobiegła końca realizacja podpisanego przez Inspektorat Uzbrojenia oraz Stocznię Remontową Shipbuilding w czerwcu 2017 roku kontraktu na budowę sześciu holowników dla Polskiej Marynarki Wojennej.
Remont platformy PetroGiant w basenie Naftoportu to kolejna zakończona sukcesem praca specjalistów z gdańskiego Petrostalu. – Pod kątem izolacji wyremontowaliśmy w ramach zlecenia kilometr rurociągów, aparatów i zaworów – mówi z dumą Piotr Kuklis, współwłaściciel.
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary