• <
mewo_2022

Niemcy. Merkel spodziewa się dalszych rozmów z USA ws. Nord Stream 2

AK

25.05.2021 21:26 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Niemcy. Merkel spodziewa się dalszych rozmów z USA ws. Nord Stream 2

Partnerzy portalu

Niemcy. Merkel spodziewa się dalszych rozmów z USA ws. Nord Stream 2 - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oceniła we wtorek, że na pewno dojdzie do kolejnych rozmów z rządem USA w sprawie gazociągu Nord Stream 2. USA ogłosiły niedawno, że nie nałożą sankcji na firmę nadzorującą budowę łączącego Rosję i Niemcy rurociągu.

"Na pewno będą dalsze dyskusje i rozmowy z Amerykanami o Nord Stream 2" - powiedziała reporterom Merkel podczas wtorkowego szczytu unijnych przywódców w Brukseli.

20 maja amerykański Departament Stanu powiadomił w raporcie dla Kongresu, że nie nałoży sankcji na firmę nadzorującą budowę NS2 - Nord Stream AG i jej szefa Matthiasa Warniga. Motywował to względami interesu narodowego. Decyzja wzbudziła krytykę amerykańskich ustawodawców.

W sobotę poinformowano o objęciu kilku statków i firm zaangażowanych w budowę oraz rosyjskiej służby ratownictwa morskiego sankcjami amerykańskiego ministerstwa skarbu.

Składający się z dwóch nitek rurociąg jest już niemal w całości ukończony. Budowie sprzeciwiają się m.in. Polska, Ukraina i państwa bałtyckie podkreślając, że ukończenie projektu zwiększy zależność Europy od importu gazu z Rosji i rozszerzy polityczne wpływy Kremla.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.