• <
attis_konferecnja_2024

Przewodnicząca KE: Nord Stream 2 nie pomoże w modernizacji Rosji

ac

25.05.2021 09:52 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Przewodnicząca KE: Nord Stream 2 nie pomoże w modernizacji Rosji

Partnerzy portalu

Przewodnicząca KE: Nord Stream 2 nie pomoże w modernizacji Rosji - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wyraziła pogląd, że współpraca UE i Rosji w dziedzinie energetyki , w tym budowany obecnie rurociąg Nord Stream 2, nie przyczyni się do modernizacji Rosji i jej gospodarki i nie wywoła przemian w tym kraju.

Występując na konferencji prasowej w nocy z poniedziałku na wtorek podsumowującej pierwszy dzień szczytu Rady Europejskiej, von der Leyen powiedziała m. in., że "to co widzimy w Rosji obecnie to gospodarka, której w znacznym stopniu brakuje modernizacji i która jest bardzo mocno uzależniona od dochodów z energetyki".

– Uważam, że taka współpraca w dziedzinie energetyki nie spowoduje modernizacji (Rosji) i nie przyniesie żadnych realnych zmian – dodała.

Szefowa KE zaznaczyła jednocześnie, że "Rosja i UE są skazane na wspólną przyszłość".

Uzasadniając tę ocenę, Ursula von der Leyen przypomniała, że Rosja jest największym sąsiadem UE i pozostaje "źródłem handlu i inwestycji".

Sprawa stosunków z Rosją była jednym z tematów dyskutowanych podczas pierwszego dnia szczytu Rady Europejskiej.

W przyjętych konkluzjach Rada ka potępiła "nielegalne, prowokacyjne i destrukcyjne" działania Rosji skierowane przeciwko UE i jej państwom członkowskim. Podkreśliła jedność i solidarność Unii w obliczu takich aktów, a także poparcie dla wschodnich partnerów.


Partnerzy portalu

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.