• <

Wynik wyszukiwania - "technicy" - Wiadomości

Vestas: ruszyła rekrutacja do pracy na MFW

Vestas ogłosił rozpoczęcie rekrutacji na techników serwisu Baltic Power – pierwszej morskiej farmy wiatrowej w Polsce.
23.02.2024

Druga edycja programu "Wiatr - Kopalnia możliwości"

W dniu 18.01.2024 r. w Spółce Restrukturyzacji Kopalń (SRK) w Bytomiu odbyło się spotkanie z pond 40 kandydatami do drugiej edycji przełomowego programu "Wiatr - Kopalnia możliwości". Inicjatywa, zrealizowana przez EDF Renewables Polska we współpracy z firmą szkoleniową Vulcan Training & Consultancy oraz SRK, oferuje górnikom wyjątkową szansę na przekwalifikowanie się w zakresie obsługi i serwisu instalacji lądowych farm wiatrowych.
23.01.2024

Jak naprawić turbinę? Zapytaliśmy ekspertów

Chociaż turbiny wiatrowe pozostają jednym z najwydajniejszych spośród dostępnych nam narzędzi generacji czystej energii, jak wszystkie struktury ze stali, wymagają regularnych inspekcji oraz precyzyjnego serwisu, by utrzymać swoją efektywność. Skala wyzwań związanych z naprawą tak potężnych maszyn jest wprost proporcjonalna do ich imponujących rozmiarów. Adam Kozłowski i Paweł Rudacki z Alpin Weld dzielą się z nami swoją wiedzą, jak utrzymać turbinę w optymalnej kondycji.
22.11.2023

Offshore może być przyszłością, ale należy zadbać o pracowników. Apel do szkół branżowych

Vestas i Windar, czyli dwie fabryki, które powstają w Szczecinie będą potrzebować przynajmniej kilkuset pracowników w sektorze offshore. Nie możemy jednak zapominać także o działających już mniejszych firmach oraz potencjalnych inwestorach, którzy aktywnie interesują się Pomorzem Zachodnim, jako potencjalnym zagłębiem offshore w Polsce.
13.11.2023

Ruszył program „Wiatr – kopalnia możliwości” dla górników chcących zmienić branżę

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do programu „Wiatr – kopalnia możliwości” – górnicy, którzy chcą zmienić branżę, zamiast w kopalni, będą mogli rozpocząć pracę na turbinach wiatrowych.
17.10.2023

Inwestycje w jednostki pływające dla morskiej energetyki wiatrowej. Crew Transfer Vessels (CTV) – zaopatrzeniowce

W ciągu najbliższych lat polska wyłączna strefa ekonomiczna na Bałtyku stanie się miejscem nigdy dotąd niespotykanej aktywności gospodarczej. Rozpocznie się budowa morskich farm wiatrowych (MFW), których moc osiągnie kilkanaście GW, a do roku 2040 nawet kilkadziesiąt. Wygeneruje to istotny przepływ pracowników oraz ładunków z portów do farm wiatrowych. Jednym ze sposobów transportu będzie wykorzystywanie jednostek typu CTV.
16.10.2023

Kto jest kim w polskim offshore? Alpin Weld

Alpin Weld to firma, która całkowicie przedefiniowała standardy w zakresie dostępu linowego oraz spawania na morzu. Innowacyjne podejście i rzeczywista pasja do pracy na, nomen omen, najwyższym poziomie, wyprowadziły ją na pozycję jednego z wiodących w branży graczy.
05.10.2023

Logistyka w offshore wind: czy hotele na morzu dla pracowników MFW to opłacalne rozwiązanie?

Transport ludzi i urządzeń na morzu ze względu na wymagające środowisko pracy nie jest tak oczywisty jak na lądzie. Zbudowanie farmy wiatrowej i utrzymanie jej ruchu, wymaga szczegółowego planowania, już w fazie koncepcyjnej. Kontraktacja statków, następuje przed decyzją inwestycyjną i w związku z tym deweloperzy muszą wcześniej zdefiniować narzędzia (jednostki), które będą brały udział w czasie wszystkich prac.
07.09.2023

Kolejny włoski okręt wzmacnia obronę Bałtyku

Włoska fregata rakietowa Antonio Marceglia dotarła na Bałtyk w celu wzmocnienia obrony polskiego wybrzeża oraz wspierania ochrony kluczowej infrastruktury. Wcześniej w porcie wojennym w Gdyni obecny był niszczyciel rakietowy Caio Duilio z Włoch. Obecność włoskich marynarzy w Polsce wynika z uzgodnień między ministrami obrony obu państw.
22.08.2023

Ørsted wspiera szybsze przejście na ekologiczne paliwo dzięki kolejnemu statkowi SOV zasilanemu metanolem

Ørsted i ESVAGT podpisały umowę na budowę pierwszego na świecie statku serwisowego (SOV) napędzanego metanolem, pogłębiając zaangażowanie firm w redukcję emisji dwutlenku węgla z morskiego łańcucha dostaw energii wiatrowej. SOV będzie gotowy do startu w 2026 roku, gdzie będzie operował z East Coast Hub w Wielkiej Brytanii na podstawie 10-letniego kontraktu.
06.07.2023

Rozwój morskich farm wiatrowych w Polsce jako szansa dla lokalnych społeczności na nowe ścieżki kariery

Wraz z rozwojem odnawialnych źródeł energii morskie farmy wiatrowe stają się obiecującym rozwiązaniem dla zrównoważonej produkcji energii. Jednak wyzwanie związane z brakiem wykwalifikowanej kadry dotyczy nie tylko Polski, ale również sceny międzynarodowej. Poszukując rozwiązań, RWE i windhunter_academy uruchomiły program przekwalifikowujący, którego celem jest stworzenie nowych możliwości zawodowych dla lokalnych społeczności.
27.06.2023

Mężczyzna przyniósł do swego gospodarstwa wyrzuconą na plażę minę, pomylił ją z butlą gazową

Mieszkaniec nadmorskiej wsi w okolicach Odessy znalazł na plaży minę kotwiczną, myląc ją z butlą z gazem, przyniósł na swoje podwórko. Na szczęście zwyciężył zdrowy rozsądek i opamiętawszy się, zadzwonił po pirotechników – poinformowało w niedzielę ukraińskie dowództwo operacyjne "Południe".
11.06.2023

Kongres Polskie Porty 2030: jak port generuje miejsca pracy?

Pierwsza edycja Kongresu Polskie Porty 2030 zakończyła się panelem pt. „Wpływ rozwoju portów na rynek pracy oraz miasta i regiony nadmorskie”. Poprowadziła go Iwona Wysocka, dziennikarz Radia Gdańsk.
04.06.2023

Seatech Engineering przedstawicielem sprzedaży statków Piriou na polski rynek offshore wind

27 marca 2023, francuska grupa stoczniowa Piriou przekazała kolejną jednostkę CTV do armatora Atlantique Maritime Services. To już 10 jednostka przeznaczona do obsługi farm wiatrowych zbudowana przez tę stocznię.
02.04.2023

Branża okrętowa poszukuje specjalistów. Saab rektrutuje ekspertów w zakresie budowy okrętów podwodnych

Producent okrętów podwodnych Saab Kockums w Malmö inwestuje w specjalistów z branży okrętowej i planuje zatrudnić 100 nowych inżynierów
16.03.2023

Kadry dla offshore wind – kluczem przywrócenie prestiżu szkół zawodowych (RELACJA)

W trakcie pierwszej edycji targów EduOffshoreWind w Gdańsku odbył się panel dyskusyjny na temat roli kadr w budowaniu local content w sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Wbrew powszechnemu przekonaniu, kluczem nie są studia, a szkoły techniczne i zawodowe, które w ostatnich latach straciły na prestiżu. Potrzebne są działania w tym zakresie. Wydarzenie było organizowane pod patronatem medialnym GospodarkaMorska.pl oraz ZielonaGospodarka.pl
15.03.2023

Markus Wiemann, Siemens Gamesa Renewable Energy: „Chcemy więcej offshore wind”

Siemens Gamesa Renewable Energy ma już podpisane umowy jako preferowany dostawca do trzech morskich farm wiatrowych w Polsce, ale zaangażowanie spółki tutaj się nie kończy. Siemens Gamesa chce zbudować w kraju pokaźne struktury i być jednym z liderów transformacji energetycznej regionu. O postępach i zamiarach spółki w Polsce rozmawiamy z Markusem Wiemannem, pełniącym funkcję Global Head of Construction for Offshore Wind w Siemens Gamesa.
27.02.2023

Morski Oddział Straży Granicznej rozpoczął rekrutację do służby

Rozpoczęła się rekrutacja do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej. W tym roku do pracy może zostać przyjętych 75 funkcjonariuszy. Kandydat musi przejść m.in. badanie wariografem i egzamin ze sprawności fizycznej.
06.01.2023

Dyrektor generalny Baltic Hub: Terminal po rozbudowie przeładuje nawet do 4,5 mln TEU

– Chcemy być jednym z największych hubów kontenerowych w Europie i wydarzy się to już w ciągu kilku lat. Biorąc pod uwagę nasze znakomite położenie i zdolności operacyjne, chcemy być czołowym graczem w regionie, zarówno od strony lądu, jak i morza – mówi Charles Baker, dyrektor zarządzający Baltic Hub (DCT Gdańsk) w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.
15.12.2022

Przebranżowienie rybaków. RWE z Windhunter Academy rusza z programem

Na początku przyszłego roku pierwsi rybacy z regionu Ustki rozpoczną miesięczne szkolenie przekwalifikowujące ich na serwisantów morskich farm wiatrowych. Celem programu realizowanego we współpracy z Windhunter Academy jest zdobycie przez pracowników branży rybackiej podstawowych kompetencji i uprawnień niezbędnych do podjęcia pracy w dynamicznie rozwijającym się sektorze energetyki wiatrowej na morzu. Już 8 grudnia w Pęplinie koło Ustki odbędzie się spotkanie informacyjne dla uczestników programu.
01.12.2022

Gdynia. Prokuratura ustala, co było przyczyną śmiertelnego wypadku na terenie stoczni

Na 53-letniego mężczyznę, który wykonywał prace spawalnicze spadła blacha transportowana przy pomocy dźwigu. To wstępne ustalenia prokuratora po śmiertelnym wypadku do którego doszło we wtorek na terenie stoczni Nauta w Gdyni.
15.11.2022

RWE wyznacza preferowanych dostawców dla morskiej farmy wiatrowej w Danii

Niemiecki inwestor RWE realizuje w Danii projekt morskiej farmy wiatrowej Thor. Niemiecka spółka Siemens Energy zostanie preferowanym dostawcą podstacji lądowej, a holenderski HSM Offshore Energy podstacji morskiej.
24.10.2022

Kto jest kim w polskim offshore? Siemens Gamesa: Tworzymy Baltic Sea Offshore Execution Center

Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE) to hiszpańsko-niemiecki producent turbin wiatrowych, który jest doskonale znany branży wiatrowej w Polsce. Globalny lider produkcji komponentów wiatrowych jest zaangażowany w rozwój polskiego sektora offshore wind od wielu lat. Ma już na koncie pierwsze umowy na preferowanego dostawcę turbin dla polskich projektów. Obecnie pracuje nad budową Baltic Sea Offshore Execution Center z siedzibą w Gdańsku. W rozmowie z cyklu „Kto jest kim w polskim offshore” pytamy Pawła Przybylskiego, dyrektora za
03.10.2022

Morawiecki: chcemy odbudowywać przemysł stoczniowy, morski i portowy

Jeżeli Polacy powierzą nam stery rządów w przyszłym roku, to w pierwszej piątce moich priorytetów będzie pełna odbudowa przemysłu stoczniowego - zapewniał premier Mateusz Morawiecki w sobotę na spotkaniu z mieszkańcami Wejherowa.
23.07.2022

Stłuczka jednostek na Odrze w Szczecinie

Na Odrze w Szczecinie przy Wałach Chrobrego doszło do kolizji jednostek – niewielki pasażerski statek Peene Queen uderzył w rufę należącego do Akademii Morskiej w Szczecinie statku Nawigator XXI. Do zdarzenia doszło, kiedy Peene Queen chciał odpłynąć.
01.07.2022

Ørsted i DSV przetestują drony towarowe do transportu części na morskie farmy wiatrowe

Ørsted, wiodąca na świecie duńska firma energetyczna, oraz DSV, globalna duńska firma transportowo-logistyczna, przetestują długodystansowy transport części zamiennych i narzędzi za pomocą dronów w cieśninie Kattegat.
29.06.2022

Baltic Power zaprasza do prekwalifikacji w przetargach na usługi i sprzęt wykorzystywany przy budowie morskich farm wiatrowych

Spółka Baltic Power zamierza przeprowadzić prekwalifikacje, a następnie zaprosić zainteresowane współpracą podmioty do planowanych przetargów. Opisane zakresy dostaw sprzętu oraz usługi będą świadczone w okresie budowy morskiej farmy wiatrowej zaplanowanym na lata 2024 -2026.
20.05.2022

Sektor offshore łowi młody narybek [WIDEO]

Trzy zespoły szkół ponadpodstawowych, dwaj deweloperzy morskich farm wiatrowych, specjaliści od szkolenia pracowników na wysokościach i rafineria. Pracodawcy Pomorza zorganizowali warsztaty dla przyszłych pracowników sektora offshore. W trzy dni uczniowie techników mogli przekonać się, na czym polega praca rozwijającej się razem z nimi gałęzi polskiej energetyki.
04.05.2022

Polferries przygotowuje promy na sezon

Okres przygotowań promów do zbliżającego się sezonu letniego wymaga intensywnych prac konserwacyjnych i remontowych. Polska Żegluga Bałtycka S.A. czasowo wyłącza wybrane jednostki z eksploatacji, by dokonać szczegółowych przeglądów, napraw oraz modernizacji. Wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa i zwiększenia komfortu podróżujących z Polferries, a tych w 2021 roku było blisko 350 tysięcy.
24.02.2022

Felicity Ace: ogień dogasa

Oficjalne źródła podają, że na pożar na samochodowcu Felicity Ace dogasa.
21.02.2022

Żuraw Liebherr poprawi operacyjność w Porcie Gdańskim Eksploatacja S.A.: "400-tonowy kolos wjechał na plac" [WIDEO, ZDJĘCIA]

To największa od 30 lat inwestycja w sprzęt tego formatu w Porcie Gdańskim Eksploatacja S.A. Właśnie przypłynął z fabryki w Rostocku mobilny żuraw portowy Liebherr LHM 550, jeden z największych w swojej klasie.
23.01.2022

Najnowszy statek Siemens Gamesa typu SOV będzie napędzany zielonym wodorem

Flota statków serwisowych dla morskich farm wiatrowych Siemens Gamesa poszerzyła się o jednostkę, na której może zostać zainstalowany akumulator o mocy 12 MW umożliwiający zmniejszenie zużycia energii. Statek będzie również zdolny do bezemisyjnej pracy dzięki zielonemu wodorowi. Dopóki w Niemczech nie rozwinie się w pełni gospodarka wodorowa, będzie zasilany generatorami diesla.
19.12.2021

Nurkowie minerzy ze Świnoujścia wyciągną niemiecką bombę z jeziora w Poznaniu

W poniedziałek nastąpi wydobycie niemieckiej bomby lotniczej SD 70 z jeziora Kierskiego w okolicach Poznania. W niedzielę rekonesans przed wydobyciem prowadziła grupa nurków minerów z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.
12.12.2021

Baltic Diving Solutions: „Budowaliśmy offshore na świecie, teraz współtworzymy go w Polsce” [ROZMOWA]

Rozmowa o przyszłości morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, współpracy biznesu z nauką i kadrach potrzebnych do budowy i obsługi farm z Krzysztofem Stopierzyńskim, szefem firmy Baltic Diving Solutions.
14.10.2021

Liebherr ulepsza aplikację do zdalnej obsługi serwisowej

Aplikacja XpertAssist ma pomóc rozwiązywać problemy techniczne występujące podczas używania dźwigów. Dzięki niej spadną koszty napraw i wzrośnie ich szybkość.
26.08.2021

Coey Viking i Cooper Viking: niezawodny napęd połączony z niezawodnym wsparciem

Remontowa Shipbuilding niedawno przekazała dwa wielozadaniowe statki Coey Viking i Cooper Viking dla Viking Supply Ships. Dziś o niezawodności systemu napędowego z wykorzystaniem LNG pisze fińska firma Steerprop Oy.
21.06.2021

Nowa Szkocja: Międzynarodowy wysiłek w ratowaniu 31 członków załogi tonącego statku

Międzynarodowa operacja poszukiwawczo-ratunkowa z udziałem amerykańskiej i kanadyjskiej straży przybrzeżnej oraz Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych zakończona sukcesem. Uratowano 31 rybaków z uszkodzonego statku rybackiego, który zaczął tonąć ponad 130 mil na południe od Halifax w Nowej Szkocji.
04.03.2021

Międzynarodowa Organizacja Morska ofiarą cyberataku

Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO), poinformowała w czwartek, że jej strona internetowa i intranet zostały wyłączone przez wyrafinowany cyberatak, a specjaliści IT wyłączyli kluczowe systemy, aby zapobiec dalszym szkodom.
02.10.2020

Lodołamacze dla Szczecina coraz bliżej. Jak postępują pracę na nowych jednostkach Wód Polskich?

Dwa lodołamacze liniowe, które powstają dla szczecińskich Wód Polskich coraz bliżej ukończenia. Jednostki przechodzą kolejne prace, w tym próby szczelności czy zbrojenia na zbiornikach. Wiele wskazuje na to, że dotrą one do Szczecina na przełomie roku.
23.09.2020

W tym roku tylko kilkoro naukowców dotrze do polskiej stacji polarnej na Spitsbergenie

Miało być ich kilkudziesięcioro, jednak przez pandemię do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie naukowców dotrze tylko kilkoro. Ekspedycja w tym sezonie skupi się głównie na utrzymaniu infrastruktury stacji.
17.08.2020

Naval Dome: Wzrost liczby prób zhakowania systemów morskich o 400%

Od lutego 2020 r. nastąpił ogromny wzrost liczby prób zhakowania systemów o 400%, co zbiegło się z okresem, w którym przemysł morski zwrócił się ku większemu wykorzystaniu technologii i pracy w domu z powodu pandemii koronawirusa.
05.06.2020

Na opustoszałej plaży w Brazylii wykluło się prawie sto zagrożonych wyginięciem żółwi

Pandemia COVID-19 sprawiła, ze wiele popularnych wśród turystów miejsc na świecie jest dziś zamkniętych. Wśród nich wymienić można między innymi plażę Janga w mieście Paulista w Brazylii, na której pod koniec marca wykluło się blisko 100 zagrożonych wyginięciem żółwi szylkretowych
15.04.2020

Horizon Geosciences przeprowadziło badania dna Bałtyku na zlecenie PKN Orlen

10 grudnia br. zakończono badania dna Bałtyku w ramach projektu farm wiatrowych. Badania trwały blisko 700 roboczogodzin. Geoinżynierzy, geotechnicy, geolodzy, wiertnicy i technicy laboratoryjni oraz eksperci z PKN Orlen pracowali wspólnie na obszarze 131 km2, oddalonym ok. 23 km od linii brzegowej.
11.12.2019

Prezes PKN Orlen ocenia koszt morskich farm wiatrowych na 12-13 mld zł

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek szacuje koszt budowy morskich farm wiatrowych na 12-13 mld zł. "Przygotowujemy się do bardzo dużego procesu inwestycyjnego" - powiedział w we wtorek w TVP.
10.12.2019

PKN Orlen zakończył badanie dna Bałtyku w ramach projektu farm wiatrowych

PKN Orlen zakończył etap pobierania próbek geologicznych z dna Morza Bałtyckiego na koncesji, gdzie planuje wybudowanie farm wiatrowych. Wyniki badań posłużą m.in. do przygotowania wstępnego planu rozmieszczenia turbin wiatrowych oraz określenia rodzaju i wielkości tych konstrukcji – podał koncern.
10.12.2019

PKN ORLEN rozpoczął badanie dna Bałtyku (foto)

Z portu w Gdańsku wypłynął statek, który zbada parametry geologiczne dna Bałtyku na terenie koncesji morskiej farmy wiatrowej PKN ORLEN. Na bazie pozyskanych informacji Koncern przygotuje wstępny projekt techniczny morskiej farmy wiatrowej.
29.10.2019

Autonomiczne drony pomogą w inspekcji i naprawach morskich farm wiatrowych

Szkoccy naukowcy opracowali autonomicznego drona, który jest w stanie samodzielnie dokonywać inspekcji lub napraw morskich farm wiatrowych. Wykorzystanie maszyn może wyeliminować zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia - podał serwis BBC.
15.10.2019

Port Gdynia rozpoczyna nowy rozdział w historii przewozów promowych na Bałtyku (foto, wideo)

W momentach kiedy historia tworzy się na naszych oczach, szczególne znaczenie mają symbole, zwłaszcza te, które wprost stanowią o naszej tożsamości. Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Publicznego Terminala Promowego w Porcie Gdynia, Zarząd Morskiego Portu Gdynia wraz zaproszonymi gośćmi przypominał o jednym z najsłynniejszych polskich transatlantyków MS Piłsudski.
09.10.2019

Produkcja jachtów w Polsce – innowacyjność, nowoczesność, rozwój

Z Panem Tomaszem Gonciarzem, dyrektorem firmy VETUS Polska, spotykamy się w siedzibie firmy w Warszawie.
18.09.2019

Zdjęcia do filmu o legendarnym okręcie w Gdyni

Gdynia kocha film, film kocha Gdynię. W przyszłym tygodniu Gdynia będzie gościć aktorów, twórców filmu i kinomanów, którzy przybędą na 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, a pod koniec tygodnia, za sprawą ekipy „Orzeł. Ostatni patrol”, Gdynia stanie się planem filmowym.
13.09.2019

Terminal kontenerowy Kanału Sueskiego będzie oferował bazę remontową dla wszystkich armatorów kontenerowców chłodniczych

Egipski Suez Canal Container Terminal (SCCT) będzie oferował bazę remontową wszystkim armatorom reeferów. Dotąd z takiej usługi korzystały tylko statki duńskiego Maerska.
21.08.2019

ORP Gen. K. Pułaski w Plymouth

Polska fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski kontynuuje działania w ramach Stałego Zespołu Morskiego NATO (SNMG-1). Ostatnie dni polscy marynarze spędzili w angielskim porcie Plymouth, gdzie przygotowywali się do jednego z największych ćwiczeń morskich pod kryptonimem „Joint Warrior 2019”.
22.03.2019

Port Centralny w Gdańsku coraz bliżej

W ostatnich dniach grudnia Zarząd Morskiego Portu Gdańsk ogłosił przetarg na koncepcję budowy Portu Centralnego. Właśnie otwarto oferty przetargowe. ZMPG będzie wybierać spośród pięciu ofert doświadczonych firm.
06.03.2018

Randstad: 35 proc. pracowników liczy na noworoczną podwyżkę

35 proc. polskich pracowników liczy na noworoczną podwyżkę pensji, 37 proc. spodziewa się otrzymać na początku roku jednorazową premię bądź nagrodę - wynika z najnowszego sondażu instytutu badawczego Randstad.
16.01.2018

Żołnierz z 12.DTR w składzie zwycięskiej drużyny podczas ćwiczeń Ardent Defender w Kanadzie

Polsko-kanadyjska drużyna, w składzie z st. bsm. Michałem Jodłoskim z 12. Dywizjonu Trałowców zwyciężyła w zawodach saperskich przeprowadzonych podczas międzynarodowych ćwiczeń "Ardent Defender 2017".
22.11.2017

Barter: Na rynku brakuje techników gazownictwa i maszynistów

Na rynku pracy brakuje fachowców – alarmuje białostocki Barter. Spółka podjęła akcję, której celem jest dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb przewoźników kolejowych i przedsiębiorstw z branży energetycznej.
29.03.2017

Największy na świecie statek do budowy instalacji morskich wyposażony w nowoczesny system łączności

Eaton nawiązał współpracę ze spółką Seajacks, w celu dostarczenia wysoce zintegrowanego systemu łączności głosowej, transmisji danych i alarmowania dla statku Seajacks Scylla, czyli najnowszego statku do budowy zaawansowanych farm wiatrowych i instalacji morskich. Niezawodne i wysoce funkcjonalne rozwiązanie zostało dostarczone przez Eaton i zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia załodze. W celu zapewnienia bezproblemowej pracy statku i jego maszynerii, wszystkie elementy uzyskały homologację d
07.03.2017

Zmiany związane z konwersją promów HH-Ferries widoczne już gołym okiem

Dwa promy HH-Ferries mają za sobą kolejny krótki postój w doku, związany z przygotowaniem jednostek do konwersji, po której staną się największymi na świecie promami zasilanymi energią elektryczną.
21.02.2017

Escort - specjalizacja w podwodnych badaniach, pomiarach i monitoringu

Obecna na rynku polskim od ponad 25 lat, działająca początkowo jedynie jako firma serwisowa w zakresie urządzeń elektroniki morskiej, rozszerzyła zakres usług także na inne dziedziny związane także z wodami śródlądowymi. Wyspecjalizowała się w dziedzinie badań podwodnych, monitoringu podwodnego oraz pomiarów hydrograficznych.
20.12.2016

Most w Podjuchach już działa

Technicy wymienili jeden ze stalowych elementów mostu i w czwartek pierwsze barki już mogły pod nim przepłynąć.
08.12.2016

Kłopoty nowoczesnego promu Vision of The Fjords

Supernowoczesny prom Vision of The Fjords, który trzy tygodnie temu został dostarczony firmie The Fjords, nie ustrzegł się problemów w początkowej fazie użytkowania. Podczas jednego z niedawnych rejsów doszło w nim do całkowitego zaniku mocy.
09.08.2016

Politechnicy w Radzie Naukowej Instytutu Oceanologii

W 48-osobowej Radzie Naukowej Instytutu Oceanologii PAN na najnowszą kadencję zasiada trzech profesorów z Politechniki Gdańskiej.
12.08.2015

Problemy z nowym promem we flocie CalMac Ferries

Czy Loch Seaforth - nowy prom należący do CalMac Ferries, będący dumą szkockiego armatora, został uszkodzony? Takie spekulacje pojawiły się na łamach prasy po incydencie, który miał miejsce w ubiegłym tygodniu. Przedstawiciele przewoźnika zaprzeczają.
11.03.2015

20 lat koncernu Wärtsilä w Polsce

W Polsce działają obecnie trzy spółki należące do koncernu Wärtsilä; Wartsila Polska Sp. z o.o., Wärtsilä Ship Design Poland Sp. z o.o. oraz Wärtsilä Baltic Design Centre Sp. z o.o. Ich siedziby, nie bez przyczyny, mieszczą się tam, gdzie funkcjonuje i rozwija się polski przemysł okrętowy; w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie.
18.02.2015

O włos od tragedii w Centrum Żeglarskim

W szczecińskim Centrum Żeglarskim podczas wodowania pontonu utonął ciągnik.
01.07.2014

Jak wydłużyć żywotność kontenera? Porady ekspertów Balticon SA

W najnowszych modelach kontenerów stosuje się wiele rozwiązań technologicznych, mających na celu zwiększenie odporności tych platform transportowych na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na niezwykle nieprzyjazne środowisko, w którym kontenery przebywają przez większość czasu eksploatacji, należy jednak przedsięwziąć dodatkowe starania, aby uchronić je przed różnego rodzaju usterkami i awariami. Receptą jest regularne serwisowanie, które pomaga utrzymać kontener w dobrej kondycji nawet o 15 lat dłużej i zapobiec jego s
28.02.2013

Na plaży w Czołpinie znów znaleziono źrącą substancję

Na plaży w Czołpinie znaleziono niebezpieczną substancję. – Na razie nie ma powodów, by zamykać plażę – uważa dyrekcja Słowińskiego Parku Narodowego. Tymczasem tajemnicza maź powoduje poparzenia.
26.07.2012

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.