• <

Polferries przygotowuje promy na sezon

zk

24.02.2022 18:17 Źródło: informacja prasowa

Partnerzy portalu

Polferries przygotowuje promy na sezon - GospodarkaMorska.pl

Okres przygotowań promów do zbliżającego się sezonu letniego wymaga intensywnych prac konserwacyjnych i remontowych. Polska Żegluga Bałtycka S.A. czasowo wyłącza wybrane jednostki z eksploatacji, by dokonać szczegółowych przeglądów, napraw oraz modernizacji. Wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa i zwiększenia komfortu podróżujących z Polferries, a tych w 2021 roku było blisko 350 tysięcy.
 
Przed kilkoma tygodniami prom Wawel zakończył postój przy nabrzeżu promowym w Gdańsku, gdzie poddano jednostkę dokładnej kontroli – zarówno w częściach pasażerskich, jak i załogowych. Wybrane układy silnika głównego przeszły remonty tłoku, głowic, tulei i pomp wtryskowych paliwa oraz przeglądy łożysk ramowych i korbowodnych. Sprawdzono również sprzęt ratunkowy i systemy przeciwpożarowe. Podjęto liczne prace elektryczne i ślusarskie. Na mostku kontroli poddano sprzęt radionawigacyjny, włącznie z rocznym przeglądem radiopław GMDSS, wymaganym na gruncie cyrkularza wydanego przez Komitet Bezpieczeństwa Morskiego IMO. Podczas postoju promu, zespół nurków Polskiego Rejestru Statków dokonał przeglądu podwodnej części kadłuba.

Na pokładach hotelowych promu Wawel wymieniono podłogi w wejściu do restauracji, a sprzęt audio i video przeszedł szczegółowy przegląd. Sprawdzono zaplecze kuchenne oraz dokonano napraw szprosów okiennych na pokładzie słonecznym. Podjęto też liczne prace remontowe w kabinach załogowych.

Nova Star, który przed kilkoma dniami wrócił do regularnej żeglugi - również poddano remontowi i szczegółowemu przeglądowi. Działania podjęte w maszynowni polegały m.in. na wymianie tłoków, tulei, płaszczy i głowic w wybranych układach silnika głównego. Dokonano czyszczenia chłodnic powietrza oraz wymiany uszczelnień. Technicy przyjrzeli się pompom paliwowym oraz sprężarkom powietrza. Wszystkie znalezione usterki niezwłocznie usunięto. Podobnie jak na Wawelu, na mostku Nova Star również przeprowadzono kontrolę sprzętu radionawigacyjnego. Pokład nr 5 odzyskał blask dzięki pracom konserwacyjnym i malarskim. Odświeżono również pokład nr 3.

Pokłady hotelowe także przeszły widoczne zmiany. Plac zabaw zmienił dotychczasowe miejsce, wymieniono panele sufitowe oraz odświeżono łazienki w kabinach pasażerskich. Część z nich zyskała również podłączenie do sieci TV. Sprzęt audiowizualny przeszedł gruntowny przegląd, co jest o tyle istotne, że Polferries kieruje swoją ofertę również do firm, które na pokładzie promów mogą organizować m.in. konferencje, spotkania z klientami i pracownikami oraz szkolenia.

Jak poinformował polski armator na LinkedIn, kolejna jednostka - m/f Cracovia od kilku dni stacjonuje w Stoczni Remontowej Nauta, gdzie przejdzie liczne prace remontowe i modernizacyjne. Dłuższy postój pozwoli także na przegląd towarzystwa klasyfikacyjnego. O efektach prac Polferries będzie informowało w swoich profilach w mediach społecznościowych.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34250,00 $ tona 0,29% 25 maj
 Cynk 3749,00 $ tona -0,50% 25 maj
 Aluminium 2829,00 $ tona -1,77% 25 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.