• <

Wynik wyszukiwania - "rejsy wycieczkowe" - Wiadomości

Meyer Werft zbuduje kolejny statek wycieczkowy dla Carnival Cruise

Meyer Werft podpisał umowę z jedną z największych firm oferujących rejsy wycieczkowe, Carnival Corporation. W ramach porozumienia podpisały kontrakt na budowę kolejnego, nowoczesnego wycieczkowca dla Carnival Cruise.
14.02.2024

Carnival Corporation potwierdza postęp w realizacji celów redukcji emisji

Carnival Corporation, firma oferująca rejsy wycieczkowe ogłosiła, że jest na dobrej drodze do osiągnięcia ogólnej redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG) o 18% w 2024 r. (w porównaniu do 2019 r.) - zaledwie kilka punktów mniej niż pierwotnie zakładany cel redukcji o 20% do 2030 r. W perspektywie długoterminowej Carnival Corporation dąży do osiągnięcia zerowej emisji netto z eksploatacji statków do 2050 roku.
07.02.2024

Największy na świecie statek wycieczkowy przechodzi ostatnie próby morskie

Kolejny rekordzista wśród wycieczkowców niedługo wyjdzie w swój dziewiczy, komercyjny rejs. Spędzając osiem dni w morzu, biorąc udział w szeregu testów i podlegając nawet setkom inspekcji pod kątem bezpieczeństwa, prawa morskiego oraz certyfikatów, Icon of the Seas jest niemal gotowy, aby wyznaczać nowe standardy w branży turystycznej.
07.11.2023

Ekotrendy w turystyce morskiej szansą dla Pomorza, Kaszub i Żuław

Rozwój zrównoważony trafił na pokłady statków pasażerskich. Cruise operatorzy nie pozostają w tyle za innymi branżami i stawiają na turystykę przyjazną dla środowiska na morzy i w portach. Nowe produkty turystyczne odpowiadają zrównoważonej gospodarce. Armatorzy włączają się w działania na rzecz ochrony środowiska, co jest pozytywnie odbierane przez większość pasażerów. Nowe statki przystosowane są do zasilania z lądu.
13.10.2023

Damen Shipyards podpisuje umowę z Portem Marlborough na dostawę nowego holownika ASD klasy 2111

Port Marlborough New Zealand (PMNZ) i Damen Shipyards podpisały kontrakt na dostawę holownika z napędem azymutalnym 2111. Mierzący zaledwie 21 metrów długości ASD Tug 2111 ma uciąg 50 ton, a jego skeg Twin Fin i pędniki azymutalne zapewniają doskonałą manewrowość.
19.09.2023

Hamburg na start. Port Gdańsk otworzył sezon wycieczkowy

144-metrowy wycieczkowiec Hamburg z 330 turystami na pokładzie jako pierwszy statek tego typu zawitał w tym roku do Portu Gdańsk. Tym samym sezon wycieczkowy w porcie został oficjalnie otwarty.
23.04.2023

Nowy wymiar konkurencji. Porty i operatorzy pasażerów w regionie Morza Bałtyckiego stawiają na zasilanie z lądu

W nowej strategii Cruse Baltic preferencje będą miały porty z przyłączami energetycznymi, które zapewnią zasilanie statku pasażerskiego z nabrzeża. Przed rokiem dziewiętnastu wiodących operatorów wycieczkowców działających w regionie Morza Bałtyckiego zobowiązali się do wykorzystania w czasie postoju w porcie zasilania energią z lądu. To wyzwanie dla zarządów portów bałtyckich, również Gdańska, Gdyni i Szczecina.
23.04.2023

Budowa nowego promu dla PŻB – zaawansowana

Budowa nowego promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej jest bardzo zaawansowana. Wczesną wiosną spodziewamy się jego wodowania i wówczas, już na wodzie, będą podejmowane prace wykończeniowe wewnątrz jednostki – poinformował PAP prezes PŻB Andrzej Madejski.
13.03.2023

Kolejne statki wycieczkowe powracają do działalności po pandemii

Trzy lata temu świat ogarnęła panika związana z postępem choroby COVID-19, której szybkość rozprzestrzeniania i skutki zachorowania doprowadziły do wielu zgonów na całym świecie. Związane z tym obostrzenia okazały się wyzwaniem dla wielu branż, w tym turystycznej. Teraz kolejne statki wycieczkowe wracają do regularnych rejsów.
24.02.2023

Japoński MOL nie rezygnuje z transportu LNG z Rosji

Takeshi Hashimoto, prezes i dyrektor generalny japońskiego przewoźnika morskiego Mitsui O.S.K. Lines (MOL) planuje wznowić transport rosyjskiego LNG.
23.01.2023

MSC Cruises odbiera największy statek wycieczkowy napędzany LNG

Stocznia Chantiers de l’Atlantique w St. Nazaire we Francji przekazała - 24 października - armatorowi MSC Cruises statek wycieczkowy MSC World Europa. Jednostka jest aktualnie największym na świecie statkiem wycieczkowym napędzanym skroplonym gazem ziemnym (LNG).
28.10.2022

Rosja uruchamia rejsy wycieczkowe po Morzu Czarnym

16 lipca z czarnomorskiego portu w Soczi w swój pierwszy w tym sezonie rejs wyruszy Astoria Grande. Jednostka będzie zabierała turystów w wycieczki po południowej i wschodniej części Morza Czarnego.
15.07.2022

[WIDEO] Costa Cruises ochrzciła nowy flagowy wycieczkowiec

Nowy flagowy statek linii wycieczkowych Costa Cruises - Costa Toscana - został ochrzczony w Barcelonie.
20.06.2022

Polferries. Przegląd najważniejszych wydarzeń

Polferries poinformowało o ostatnich działaniach. Z okazji pierwszego Dnia Kobiet w Branży Morskiej odbyły się podróże sławnych osobistości promami Polferries. Na jednostkach armatora przypłynęły pojazdy medyczne dla Ukrainy, zakończono również prace remontowe na promie Mazovia. Ale to nie wszystko.
27.05.2022

Wsparcie dla Ukrainy, promy planem zdjęciowym i pierwsze rejsy w sezonie. Co nowego w Polferries?

Polferries poinformował o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia.
25.04.2022

Biznes morski po norwesku z polskim udziałem [GALERIA]

Na Nor-Shipping wystawiało się około 600 firm, a targi i konferencje odwiedziło około 20 tys. uczestników. Norwegia postawiła na innowacyjne klastry morskie i jak przystało na kraj z oceanicznymi ambicjami, wspiera je na każdym kroku. Przed około 10 laty utworzono nawet rządowy program i fundusz Norwegian Innovation Clusters, z którego wspierano rozwój klastrów morskich.
10.04.2022

Ponant i Bureau Veritas. Ćwiczenia za kołem polarnym. Pasażer na lodzie ale bezpieczny

Organizator rejsów wycieczkowych w rejony polarne Ponant wraz z Bureau Veritas (BV) przeprowadził 24-godzinne ćwiczenia bezpieczeństwa i ratownictwa (SAREX) na kole podbiegunowym. W ćwiczeniach uczestniczyło 67 osób, w tym 33 członków załogi i ośmiu ekspertów morskich zaokrętowanych na statku wycieczkowym Le Commandant Charcot, którego operatorem jest francuski operator statków wycieczkowych Ponant.
05.01.2022

Dlaczego rewolucja czystych technologii w żegludze nabiera tempa?

Zaledwie kilka tygodni temu, nastroje panujące podczas COP26 były prawdopodobnie pozytywne i pełne nadziei, a kluczowi gracze w branży żeglugowej wykazali bezprecedensową gotowość do zwiększenia wysiłków na rzecz dekarbonizacji. Jednakże fragmentacja przedstawiona na MEPC 77 ukazała nieco inny obraz sytuacji.
26.12.2021

Na rynku frachtowym jest gorąco! Analiza rynku frachtowego i czarterowego [tygodnie 20-24/2021]

Ostatnie tygodnie to dalszy ciąg dobrych informacji dotyczących wzrostów na rynkach frachtowych i czarterowych dla wielu z segmentów żeglugi międzynarodowej. Wiele wskazuje na to, że gospodarka nabiera rozpędu i pozytywny trend wzrostowy będzie długoterminowy.
30.06.2021

Drewry: Niedobór oficerów sięgnie rekordowych poziomów już do 2026 roku

Zmniejszająca się atrakcyjność kariery na morzu, w połączeniu z ciągłym wzrostem floty, doprowadzą do największego od ponad dekady niedoboru oficerów floty handlowej na świecie – przewiduje Drewry w najnowszym raporcie.
07.06.2021

Gdańskie firmy oferujące rejsy rozpoczynają sezon

W sobotę, 1 maja, zainaugurowała działalność przystań Nabrzeże Barkowe, znajdująca się w sąsiedztwie majestatycznej Twierdzy Wisłoujście. Stąd organizowane będą rejsy niewielkimi kutrami na drugi brzeg Wisły, do Nabrzeża Zbożowego w Nowym Porcie. Do nadchodzącego sezonu szykują się też, zapewne znani mieszkańcom Gdańska, inni operatorzy rejsów, m.in. Żegluga Gdańska i Darkris Travel (właściciel statków stylizowanych na galeony).
04.05.2021

Top 10 najbardziej niebezpiecznych rejsów na świecie

Są miejsca, które oprócz swego uroku i kuszących krajobrazów mają drugie oblicze i lepiej trzymać się od nich z daleka, szczególnie w przypadku rodzinnych wycieczek. Przedstawiamy listę rejsowych destynacji, do których podróż warto przemyśleć dwukrotnie.
09.11.2020

Raport z rynku żeglugowego – co dalej? (tydzień 39-41)

Kolejne tygodnie tego bardzo niepewnego roku wskazywały na dobre wyniki frachtowe dla wielu z rynków poszczególnych segmentów żeglugi. Jednakże podstawy tych wzrostów jak i coraz mocniej objawiające się problemy z drugą falą globalnej bardzo niebezpiecznej pandemii COVID – 19 znów najwyraźniej zaczynają uderzać w rynek.
12.10.2020

Stocznia CRIST kończy 30 lat! (wywiad, wideo)

Dzięki innowacyjnym, prototypowym projektom, stała się marką znaną w branży morskiej na całym świecie. O recepcie na sukces w trudnych czasach pandemii, niewykorzystanym krajowym potencjale przy budowie promów a także o zupełnie nowych, ogromnych możliwościach dla przemysłu stoczniowego, jakie może dać budowa farm wiatrowych na Bałtyku rozmawiamy z Ireneuszem Ćwirko i Krzysztofem Kulczyckim, założycielami największej stoczni produkcyjnej w Polsce.
09.10.2020

Kwartalna strata Carnivala zbliża się do 3 mld dolarów

Carnival Corp podał we wtorek, że spodziewa się straty w wysokości 2,9 miliarda dolarów w trzecim kwartale, z powodu pandemii COVID-19, która spowodowała gwałtowne zatrzymanie branży.
16.09.2020

Podróż w głębiny oceanu w ramach luksusowego rejsu wycieczkowcem [wideo]

Pomimo obostrzeń związanych z koronawirusem, firmy oferujące luksusowe rejsy wycieczkowe rozszerzają oferty dla gości. Najnowsze trendy oscylują m.in. wokół podróży w głąb oceanu.
16.09.2020

ISR: Genting na krawędzi, więc niemieckie stocznie wrócą do państwa?

W Meklemburgii – Pomorzu Przednim narasta niepokój wokół losów stoczni będących własnością koncernu z Hongkongu.
26.08.2020

TUI Group zakończyło sprzedaż Hapag-Lloyd Cruises

Niemiecka grupa turystyczna TUI Group zakończyła sprzedaż swojej spółki zależnej Hapag-Lloyd Cruises na rzecz TUI Cruises, wspólnego przedsięwzięcia TUI i Royal Caribbean Group. Transakcja, uzgodniona w lutym tego roku, szacowana jest na 1,2 miliarda euro.
09.07.2020

Strata Carnivala wzrosła do 4,4 miliardów dolarów

Carnival Corp odnotował w czwartek rekordową kwartalną stratę w wysokości 4,4 miliarda dolarów, gdyż pandemia COVID-19 mocno osłabiła największego na świecie operatora rejsów wycieczkowych.
18.06.2020

Węgry: Otwierają się plaże w całym kraju, ruszają statki na Balatonie

Wiele kąpielisk i plaż na Węgrzech jest od soboty otwartych, rusza też sezon statków turystycznych na Balatonie. W ten dzień rozpoczyna się na Węgrzech trzydniowy długi weekend, Zielone Świątki w poniedziałek są bowiem dniem wolnym od pracy.
30.05.2020

Czołowi armatorzy wycieczkowców przedłużają zawieszenie rejsów do 31 lipca

Royal Caribbean Cruises i Norwegian Cruise Line w środę przedłużyły zawieszenie podróży do 31 lipca w związku z ograniczeniami żeglugi nałożonymi w celu walki z pandemią koronawirusa.
20.05.2020

Carnival Cruise Line przywróci część rejsów w sierpniu

Carnival Corp poinformował w poniedziałek, że planuje przywrócić niektóre rejsy wycieczkowe z Ameryki Północnej w sierpniu. Będzie to próba wyjścia z pandemii koronawirusa, która doprowadziła przemysł wycieczkowy do kompletnego zatrzymania.
04.05.2020

Niemcy i inne kraje unijne pomogą liniom wycieczkowym w przetrwaniu kryzysu COVID-19

Niemcy i inne kraje europejskie pozwolą liniom wycieczkowym wstrzymać spłatę gwarancji kredytu eksportowego na jeden rok, poinformowało Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii (BMWi).
16.04.2020

Założyciel Royal Caribbean Cruises zmarł w wieku 90 lat

11 kwietnia w Palmie w Hiszpanii zmarł Arne Alexander Wilhelmsen, założyciel Royal Caribbean Cruises. Miał 90 lat.
14.04.2020

Kryzys COVID-19: TUI uzyskało pożyczkę pomostową od niemieckiego rządu

Po wstrzymaniu wszystkich operacji z powodu pandemii koronawirusa grupa turystyczna TUI AG pozyskała pożyczkę pomostową w wysokości 1,8 miliarda EUR od niemieckiego, państwowego banku rozwoju KfW.
08.04.2020

Arabia Saudyjska zakupiła 8,2 procent udziałów w Carnival Corporation

Udziały Carnival Corporation wzrosły w poniedziałek o ponad 20% po tym, jak ujawniono, że publiczny fundusz inwestycyjny Arabii Saudyjskiej przejął ponad 8% udziałów w największym na świecie operatorze statków wycieczkowych.
07.04.2020

Wzburzone wody branży wycieczkowców. Statki utknęły na oceanach

Pandemia koronawirusa wywarła olbrzymi wpływ na branżę turystyczną. Armatorzy wycieczkowców odwołują rejsy przynajmniej do maja i nie mają pewności, kiedy będą mogli je przywrócić. W dodatku, co najmniej dziesięć statków wciąż pozostaje na wodach mórz i oceanów w związku z odmowami ich przyjęcia przez kolejne porty. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, tym bardziej, że na niektórych jednostkach stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem.
02.04.2020

Royal Caribbean podąża krokami swoich rywali i odwołuje rejsy

Royal Caribbean Cruises Ltd poinformował w piątek, że zawiesił rejsy do Stanów Zjednoczonych na 30 dni, godzinę po tym, jak Norwegian Cruise Line Holdings Ltd zawiesiło wszystkie rejsy wycieczkowe do 11 kwietnia.
15.03.2020

TUI sprzedało połowę udziałów w Hapag-Lloyd Cruises armatorowi Royal Caribbean

Niemieckie TUI Group podpisało umowę sprzedaży 50 procentów akcji w linii wycieczkowej Hapag-Lloyd amerykańskiemu armatorowi Royal Caribbean.
09.02.2020

Włochy: Statek z 6 tys. pasażerów nadal zablokowany w porcie

Armator Costa Crociere nie udziela informacji o tym, ilu Polaków jest na pokładzie statku Costa Smeralda, stojącego w porcie Civitavecchia koło Rzymu. Wycieczkowiec z 6 tys. osób został zablokowany w związku z podejrzeniem koronawirusa u pary Chińczyków.
30.01.2020

Największy japoński wycieczkowiec zostanie wyposażony w skrubery w przyszłym roku

Asuka II, wycieczkowiec należący do NYK Cruises, przejdzie w styczniu 2020 roku 45-dniową modernizację w stoczni Sembcorp Marine Admiralty Yard w Singapurze. W czasie dokowania największy japoński statek wycieczkowy zostanie wyposażony w skrubery, a poza tym przejdzie ogólny przegląd.
19.05.2019

Wzrósł przychód Norwegian Cruise Line w pierwszym kwartale

Norwegian Cruise Line Holdings opublikowało wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku. Armator zanotował zysk netto 118,2 mln dolarów, o 14,9 mln dolarów więcej niż przed rokiem.
09.05.2019

Oscar Wilde sprzedany. Nowym właścicielem gigant branży żeglugowej

Irish Continental Group (ICG), która jest właścicielem Irish Ferries, potwierdziła, że sprzedaje jeden z promów. Nowego nabywcę znalazł statek Oscar Wilde.
12.04.2019

50 lat temu wyruszył z Gdyni w dziewiczy rejs do Montrealu transatlantyk Stefan Batory

11 kwietnia 1969 r., z Gdyni wypłynął w dziewiczy rejs do Montrealu transatlantyk Stefan Batory, następca Batorego; pływającego ogniwa między Macierzą a diasporą. Legenda statków wciąż żyje - powiedział PAP antykwariusz Juliusz Kłosiński. Tydzień temu wystawiono w internecie szalupę ze "Stefka" za 70 tys. zł.
11.04.2019

W 2018 roku wzrosła globalna liczba pasażerów wycieczkowców

Branża wycieczkowa kontynuowała dynamiczny wzrost na całym świecie, co widać po większej o 6,7 proc. liczbie przewiezionych pasażerów w 2018 roku - donosi stowarzyszenie Cruise Lines International Association (CLIA).
10.04.2019

Fincantieri zbuduje dwie jednostki nowej generacji dla NCLH

Czołowa norweska linia wycieczkowa, Norwegian Cruise Line Holdings (NCLH), zamówiła dwa wycieczkowce nowej generacji dla swojej marki Oceania Cruises.
03.04.2019

Norweska linia wycieczkowa z zamówieniem na dwie jednostki nowej generacji

Czołowa norweska linia wycieczkowa, Norwegian Cruise Line Holdings (NCLH), zamówiła dwa wycieczkowce nowej generacji dla swojej marki Oceania Cruises.
04.03.2019

NCLH zamawia dwa wycieczkowce nowej generacji

Czołowa norweska linia wycieczkowa, Norwegian Cruise Line Holdings (NCLH), zamówiła dwa wycieczkowce nowej generacji dla swojej marki Oceania Cruises.
08.01.2019

Rozdano Danish Travel Awards. Kto najlepszym operatorem promowym?

Firma Fjord Line triumfowała w trakcie tegorocznej gali nagród Danish Travel Awards. Popularny przewoźnik pokonał innych znakomitych rywali.
08.10.2018

Żeglarski zawrót głowy - 22. Baltic Sail na Motławie, zatoce i na lądzie

Aż 110 rejsów dla chętnych na morską przygodę, 30 godzin koncertów szantowych, parada 80 jednostek pływających, 27 zabytkowych jachtów, bitwa morska, 900 żeglarzy z Europy - zlot żaglowców Baltic Sail to wydarzenie, którego nie można przegapić!
04.07.2018

Irish Ferries najlepszy w czasie tegorocznej gali Irish Travel Trade Awards

Firma Irish Ferries została ogłoszona najlepszym przewoźnikiem promowym w czasie tegorocznej gali Irish Travel Trade Awards. Popularny armator w ostatnich latach mocno zdominował te nagrody.
28.11.2017

Jeden z najbogatszych ludzi świata stawia na żeglugę

Znany na całym świecie konglomerat Virgin, który do tej pory działał w branży muzycznej, lotniczej, a w przyszłości zaoferuje także komercyjne loty kosmiczne, rusza także z aktywnością w żegludze. We Włoszech właśnie odbyło się uroczyste położenie stępki pod budowę nowej jednostki, która zasili flotę Virgin Voyages.
02.11.2017

Turystyka jachtowa na rzekach staje się popularna. To dobry sposób na zwiedzanie i kontakt z przyrodą

Rzeki coraz częściej stają się miejscem turystyki jachtowej. Z roku na rok zainteresowanie tego typu rejsami rośnie – Mazury niektórym już się przejadły, dla innych są zbyt zatłoczone, a Wisła i Odra są jeszcze nieodkrytą atrakcja. Rejs po największych polskich rzekach to nie tylko sposób na zwiedzanie mijanych po drodze miast, lecz także na obcowanie z naturą.
18.07.2017

OT Logistics wspiera promocyjny rejs barki Wisłą z Gdańska do Warszawy

Grupa OT Logistics wspiera inicjatywę promocyjnego towarowego rejsu Wisłą z Gdańska do Warszawy, który ma zwrócić uwagę na niewykorzystany potencjał transportu rzecznego w Polsce oraz na inwestycje niezbędne do rozwoju żeglugi śródlądowej. Flota Żeglugi Bydgoskiej z Grupy Kapitałowej OT Logistics brała udział w przeładunku kontenerów w bydgoskim Brdyujściu.
25.04.2017

Chiny planują rejsy turystyczne na sporne wyspy Spratly

Do 2020 roku Chiny rozpoczną rejsy turystyczne na sporne wyspy Spratly na Morzu Południowochińskim - podały w środę państwowe media. Jak ocenia Reuters, plany te zapewne zaniepokoją państwa, które toczą z Chinami spory terytorialne o wyspy na tym morzu.
22.06.2016

Co zrobić aby prom zarabiał w porcie?

Postój promu w porcie to nie tylko czas na załadunek, wyładunek oraz embarkację pasażerów - to czas, który jest dość dużym kosztem dla każdego armatora. Dlatego większość promów opuszcza port natychmiast po zakończeniu załadunku, ponieważ każda minuta pobytu to dodatkowe opłaty portowe.
05.06.2014

Rynek rejsów wycieczkowych - wzrost w 2014r

Liczba pasażerów spędzających wakacje na wodzie rośnie z roku na rok. W 2013r. tę formę wypoczynku wybrało 21,3 miliona osób na całym świecie. Wg danych przedstawionych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Rejsów Pasażerskich (CLIA) w roku 2014 bilety na rejs wykupi 21,7 mln osób co stanowi wzrost o 2% w stosunku do poprzedniego sezonu.
27.01.2014

AIDA Cruises: luksusowe rejsy pasażerskie z Hamburga przez cały rok

AIDA Cruises od czerwca 2015 roku wprowadza swój nowy prom pasażerski AIDAprima na nową linię, której portem macerzystym będzie Port Hamburg, stając się tym samym pierwszym operatorem, który oferować będzie rejsy wycieczkowe z niemieckiego portu przez cały rok.
23.10.2013

Statek wycieczkowy Zefir płynie do Nowej Soli

Do Nowej Soli przypłynie pierwszy z dwóch statków wycieczkowych zamówionych przez nadodrzańskie samorządy w woj. lubuskim. Tego dnia odbędzie się jego chrzest - poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Nowej Soli Ewa Batko.
18.09.2013

Największy kontenerowiec świata Maersk Mc-Kinney Møller płynie do Gdańska!

15 lipca 2013 roku kontenerowiec Maersk Mc-Kinney Møller rozpoczął regularną rotację na trasie Azja – Europa. Jednostka Maersk Line to obecnie największy na świecie kontenerowiec o pojemności 18 000 TEU, którego ładunek o łącznej wysokości 136 metrów mógłby bez problemu wypełnić nowojorski Times Square. Podczas dziewiczego rejsu, 21 sierpnia statek zawinie do Gdańska. W ciągu kilkudniowej obecności w Polsce przewidziane są uroczyste obchody z udziałem mieszkańców, mediów i władz.
16.07.2013

Rozwija się rynek rejsów wycieczkowych. Coraz częściej wybierają się w nie Polacy

Na całym świecie rocznie na rejsy wycieczkowe udaje się ponad 20 milionów osób, z czego Polacy to wciąż zaledwie od 6 do 12 tysięcy. Rynek jednak rozwija się dynamicznie. Jako wyjazdy motywacyjne w rejsy wycieczkowe swoich pracowników wysyłają zagraniczne firmy, ale coraz chętniej udają się w nie także klienci indywidualni.
15.02.2013

Ruszyła biała flota

Jednym ze zwiastunów zbliżającego się lata i nadchodzącego sezonu turystycznego jest pojawienie się na wodach przybrzeżnych stateczków, wodolotów, katamaranów białej floty. Wiosna bowiem to czas ożywienia po okresie zimowym. Ożywają także Wały Chrobrego w Szczecinie i cumujące przy nich statki białej floty. Już 1 kwietnia rejsy po porcie wznowiły rejsy wycieczkowe stateczki Odra Queen i Penne Queen, w Trójmieście uruchomiono tramwaje wodne na Półwysep Helski. Rozpoczyna się sezon na Zalewie Wiślanym.
22.05.2012

Wzrost zysków Uboat Line S.A. w I kw. 2012 roku

O ponad 1300%, w porównaniu z I kw. 2011 roku, wzrósł zysk netto notowanej na rynku NewConnect spółki Uboat Line S.A. Firma w okresie od 1 stycznia 2012 roku do 31 marca 2012 roku wygenerowała zysk netto w wysokości 131 084 zł. Przychody ze sprzedaży znacząco wzrosły z poziomu 2 370 266 zł w I kwartale 2011 roku do 6 127 967 zł odnotowanego w I kwartale 2012 roku. Kolejne kwartały br. przyniosą dalszy wzrost zysków Uboat Line S.A., które zostaną powiększone m.in. o wpływy z branży turystycznej.
18.05.2012

Zależna od Uboat Line SA spółka Nauti Yacht Club zaprezentuje się na targach

Nauti Yacht Club, zależna od Uboat Line SA spółka z branży turystyki morskej weźmie udział w Targach Sportów Wodnych i Rekraacji WIATR i WODA – największej w Polsce imprezie poświęconej turystyce i sportom wodnym. Nauti zaprezentuje swoją ofertę obok 450 firm z Polski i zagranicy.
01.03.2012

Uboat Line powołał nową spółkę

Pierwszy tegoroczny debiutant na rynku NewConnect spółka Uboat Line SA działająca w sektorze TSL, rezerwacji biletów oraz organizacji przepraw promowych powołała nową spółkę zależną Nauti Yacht Club. Powstały podmiot zajmie się organizacją usług turystycznych o światowym zasięgu. Spółka zarejestrowana została w Warszawie.
07.02.2012

Włochy. Armator statku przeprasza i mówi o błędach kapitana

Włoski armator Costa Crociere, do którego należał statek Concordia, wyraził w niedzielę ubolewanie z powodu katastrofy, do jakiej doszło u wybrzeży Toskanii. W wypadku wycieczkowca, który wpadł na podwodne skały, zginęło 5 osób, a kilkanaście zaginęło.
16.01.2012

Na Bornholm popłyniemy z Ustki statkami Żeglugi Kołobrzeskiej

Po rocznej przerwie do Ustki wrócą wycieczkowe rejsy na duńską wyspę Bornholm. Urzędnicy prowadzą już negocjacje w tej sprawie. Rozmowy prowadzone są jednak nie z Żeglugą Gdańską, która do tej pory organizowała połączenia ale z nowym przewoźnikiem – Żeglugą Kołobrzeską.
21.12.2011

Koniec monopolu

Dobiega końca 12-letni monopol Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej na dzierżawę najatrakcyjniejszej części nabrzeża w porcie. Chodzi o 146-metrowy odcinek przy Latarni Morskiej, skąd wypływają w krótkie rejsy wycieczkowe jednostki białej floty. Ich właściciele, powiązani gospodarczo z konsorcjum KZP, lobbują za tym, aby w trybie bezprzetargowym przedłużyć umowę na kolejne 9 lat. Sprzeciwiają się temu armatorzy spoza Kołobrzegu.
21.09.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.