• <

Wynik wyszukiwania - "keppel" - Wiadomości

Jak lokalny port Alexandroupolis trafił do globalnej logistyki? Nauki dla Polski

Port Alexandroupolis stał się przed rokiem strategicznym punktem na Morzu Śródziemnym. Wojna w rejonie Morza Czarnego i blokada portów ukraińskich wywołała nie tylko zmiany w logistyce zbóż, ropy i gazu. Również logistyka wojskowa NATO musiała dostosować się do nowych warunków. Na Morzu Śródziemnym, działający w cieniu Salonik i Pireusu, położony w północno-wschodnim regionie Grecji, port Aleksandropolis przekształcił się w kluczowe, strategiczne ogniwo logistyki NATO.
18.08.2023

Rynek pływających terminali LNG. FSRU w Gdańsku na inwestycyjnym kursie

Flota FSRU podwoi się do 2025 roku – przewidywali około 10 lat temu analitycy z Oxford Institute of Energy Studies. Po napaści Rosji na Ukrainę widać, że wiele krajów europejskich poszukuje sposobów na zwiększenie możliwości przeładunkowych skroplonego gazu. W Polsce zdecydowano, że statek FSRU zacumuje w Zatoce Gdańskiej.
10.07.2023

3 klastry zbudują statki elektryczne dla Singapuru i sprawdzą ich efektywność ekonomiczną

Na początku 2023 r. statek elektryczny, który będzie mógł przewozić do 12 pasażerów i 35 ton ładunku zostanie zbudowany przez SeaTech, należący do klastera ‘Goal Zero’. Będzie to pierwszy krok do wymiany floty 1600 jednostek portowych z silnikami spalinowymi pływających po akwenach Singapuru.
20.01.2023

Zmodernizowano największy na świecie statek FSRU. Teraz popłynie do Hongkongu

Zakończono modernizację największej na świecie jednostki pływającej do magazynowania i regazyfikacji (FSRU), MOL FSRU Challenger, zwiększając jej zdolności przed wysłaniem do Hongkongu.
27.12.2022

Wiatr zrzucił kontenery z nabrzeża [WIDEO]

W Keppel Terminal w Singapurze wiatr zrzucił do wody 15 pustych kontenerów.
06.12.2022

Po zakończeniu pracy dla Equinor, platforma firmy Valaris idzie na okresowy przegląd

Wykonawca wierceń offshore z siedzibą w USA ujawnił, że jedna z jego platform wiertniczych, która niedawno zakończyła trzyletnie zlecenie dla Equinor, przejdzie dziesięcioletni, specjalny przegląd okresowy, aby zapewnić, że jest gotowa do nowych zadań w przyszłości.
01.12.2022

Druga bunkierka LNG zwodowana w stoczni w Korei

W środę w koreańskiej stoczni Hyundai Mipo Dockyard Co. Ltd. (HMD) zwodowano jednostkę do bunkrowania LNG. To drugi tego typu statek budowany dla singapurskiego armatora FueLNG.
16.11.2022

MSC przejął dużego operatora holowników

Żeglugowy gigant MSC przejął włoskiego operatora holowniczego Rimorchiatori Mediterranei – trzecią co do wielkości firmę holowniczą świata.
24.10.2022

Keppel kupuje udziały w niemieckiej MFW Borkum Riffgrund 2

Keppel Corporation Limited i Keppel Infrastructure Fund Management wspólnie inwestują 305 milionów euro w celu nabycia 50,01 procent udziałów w spółce celowej, która posiada 50 procent udziałów w morskiej farmie wiatrowej Borkum Riffgrund 2 na niemieckim Morzu Północnym.
13.08.2022

ABS i SpaceX Elona Muska pracują wspólnie nad bezzałogowymi jednostkami

ABS (American Bureau of Shipping) podpisała umowę o wspólnym projekcie rozwojowym (JDP) z producentem statków kosmicznych firmą SpaceX, specjalizującą się w komunikacji satelitarnej. Firma będzie oceniać bezzałogową jednostkę Elona Muska, do odzyskiwania rakiet, pod kątem jej autonomicznych funkcji.
16.06.2022

ABS wspiera rozwój autonomicznych statków w regulacjach i w praktyce [GALERIA]

Statki autonomiczne wypływają na razie na wody zamknięte. Ale milowymi krokami, zbliża się, era bezzałogowych jednostek. ABS opracował białą księgę, w której określa ramy dla przepisów dla tego typu jednostek.
01.03.2022

Konosament – procedura przenoszenia konosamentu (prawo angielskie)

Kluczową, charakterystyczną cechą konosamentu jako papieru wartościowego w anglosaskim systemie prawnym jest jego zdolność do przenoszenia tego dokumentu (i ucieleśnionych w nim uprawnień) na inne sposoby.
27.01.2022

Boskalis z kolejnym kontraktem na transport i montaż monopali

Holenderska firma Royal Boskalis Westminster N.V. otrzymała kolejny kontrakt na transport i montaż fundamentów monopalowych oraz podstacji dla morskiej farmy wiatrowej o wartości około 450 milionów euro. Nie wskazano dokładnie, której elektrowni morskiej dotyczy zlecenie.
17.11.2021

Baltexpo 2021. DOE zaprasza na targi

DOE Sp. z o.o. zaprasza na XX Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje Baltexpo 2021, które odbędą się w dniach 6-8 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku.
31.08.2021

Eneti złożyła zamówienie warte 330 mln dolarów na nowe jednostki offshore

Firma Eneti Inc zajmująca się instalacjami morskimi na morzu, do niedawna znana jako Scorpio Bulkers, zawarła umowę na budowę statku do instalacji turbin wiatrowych. Jednostka zostanie zbudowana przez południowokoreańską firmę Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering.
18.05.2021

Morskie farmy wiatrowe napełnią stoczniowe portfele

- W ciągu najbliższego półtora roku moce morskich elektrowni wiatrowych wzrosną o dodatkowe 20,4 GW - informuje Westwood Global Energy Group. W tym roku duński producent turbin wiatrowych Vestas wprowadził na rynek morską turbinę wiatrową V236-15,0 MW.
12.05.2021

Keppel O&M z kontraktem na budowę FPSO dla największego na świecie głębinowego pola naftowego

Brazylijski gigant naftowo-gazowy Petrobras podpisał kontrakt o wartości 2,3 miliarda dolarów ze stocznią Keppel na budowę P-78 FPSO, siódmej jednostki, która zostanie zainstalowana na złożu Búzios, w obszarze Santos Basin.
10.05.2021

Kongsberg Maritime - 40 mln dolarów na wyposażenie nowego WTIV

Kongsberg Maritime podpisała kontrakt o wartości 40 milionów dolarów na dostawę sprzętu do pierwszego statku do instalacji turbin wiatrowych budowanego w Stanach Zjednoczonych.
19.03.2021

Maersk pracuje nad projektem bunkrowania amoniaku w Porcie Singapur

Garstka czołowych firm żeglugowych z Maerskiem i Keppelem na czele połączyły siły, by stworzyć łańcuch dostaw na potrzeby bunkrowania amoniaku metodą ze statku na statek (STS) w Porcie Singapur.
11.03.2021

USA: Pierwszy statek do instalacji morskich turbin wiatrowych zgodny z ustawą Jones Act

Nowe informacje na temat pierwszego statku do instalacji morskich turbin wiatrowych (WTIV) w Stanach Zjednoczonych. Jest on uważany za kluczowy dla rozwoju krajowego przemysłu morskiej energetyki wiatrowej.
25.02.2021

Singapur pozyskał pierwszą w swojej historii bunkierkę LNG

Keppel Offshore & Marine Ltd (Keppel O&M) dostarczył pierwszą w historii Singapuru bunkierkę LNG. Jednostka FueLNG Bellina trafiła do floty armatora FueLNG, spółki joint venture między Keppel Offshore & Marine oraz Shell Eastern Petroleum.
03.02.2021

CIMC SOE zwodowało nową bunkierkę LNG

Avenir LNG, spółka joint venture zawarta między Stolt-Nielsen, Hoegh LNG oraz Golar LNG, powitała nową jednostkę w swojej flocie. Spółka poinformowała, że bunkierka Avenir Aspiration o pojemności 7,5 tys. m3 została zwodowana 26 grudnia zeszłego roku.
08.01.2021

Zainstalowano zbiorniki na pierwszej rosyjskiej bunkierce LNG

Rosyjski Gazprom Neft poinformował o zainstalowaniu zbiorników na pierwszej rodzimej bunkierce LNG. Statek wyposażono także w sprzęt kriogeniczny.
15.12.2020

Keppel i EMA będą pracować nad pływającym systemem magazynowania energii w Singapurze

Dostawca rozwiązań offshore, Keppel Offshore & Marine (Keppel O&M) i singapurskiUrząd Rynku Energii (EMA) wspólnie przyznały grant badawczy na pilotaż pierwszego w Singapurze pływającego systemu magazynowania energii.
29.10.2020

Raport z rynku żeglugowego – sztormowanie armatorów (tydzień 40-42)

Cały bieżący rok jest dla rynku żeglugowego olbrzymim wyzwaniem. Ostatnie tygodnie nie były inne. Wręcz przeciwnie atmosfera zagrożenia i niepewności, co do przyszłości ogólnogospodarczej narastała.
19.10.2020

Japonia wraz z miastami Rotterdam i Singapur utworzyły sieć Future Fuels Network

Organizacje portowe Singapuru, Japonii i Rotterdamu podpisały list intencyjny mający na celu opracowanie mapy drogowej w zakresie przyjęcia czystych paliw żeglugowych.
11.10.2020

Keppel podpisał kontrakt na budowę statków o wartości 375 milionów euro w sektorze odnawialnych źródeł energii morskiej

Keppel Offshore & Marine z siedzibą w Singapurze podpisał kontrakt na budowę statku, który będzie pracował w morskiej branży energii odnawialnej.
11.10.2020

Awilco Drilling anuluje zamówienie platformy wiertniczej u Keppela

Awilco Drilling postanowił anulować zamówienie półzanurzalnej platformy wiertniczej u Keppela z powodu naruszenia warunków umowy budowlanej.
09.06.2020

Zwodowano pierwszą bunkierkę LNG w historii Singapuru

Chińska stocznia Keppel Nantong zwodowała bunkierkę skroplonego gazu ziemnego dla singapurskiego FueLNG, wspólnego przedsięwzięcia Keppel Offshore & Marine i Shell Eastern Petroleum.
01.06.2020

Van Oord wziął zieloną pożyczkę na budowę pogłębiarek zasilanych LNG

Holenderski kontrahent morski Van Oord podpisał pierwszą zieloną pożyczkę, która zostanie wykorzystana na sfinansowanie nowych pogłębiarek zasilanych skroplonym gazem ziemnym.
01.06.2020

Dwie czołowe firmy połączyły siły, aby opracować rozwiązania energetyczne w celu zmniejszenia śladu węglowego

Energy Market Authority (EMA) oraz Keppel Offshore & Marine podpisały list intencyjny w celu opracowania rozwiązań energetycznych, digitalizacji i pojawiających się alternatyw niskoemisyjnych.
15.04.2020

W stoczni Keppel Shipyard wykryto nową serię zakażeń koronawirusem

Nowa grupa osób zakażonych koronawirusem została zidentyfikowana w stoczni Keppel w Singapurze - poinformowało Ministerstwo Zdrowia Singapuru.
05.04.2020

Dostarczono pierwszą w Singapurze bunkierkę napędzaną paliwem LNG

Marine Vicky, pierwsza bunkierka zasilana LNG w historii Singapuru, została dostarczona armatorowi Sinanju Tankers Holdings.
14.01.2020

Znaczący wzrost przeładunków w kluczowym porcie morskim na świecie

Według danych opublikowanych przez Zarząd Portu Morskiego w Singapurze, port odnotował listopadowy wzrost przeładunków o 8,4% w stosunku do przepustowości kontenerów w analogicznym okresie 2018 roku.
18.12.2019

ABB i Keppel opracują autonomiczne holowniki dla Singapuru

Firma technologiczna ABB podpisała kontrakt ze stocznią Keppel Offshore & Marine na opracowanie do końca 2020 roku autonomicznych operacji holowania dla Portu Singapur.
21.10.2019

ExxonMobil wyczarterował pierwszy singapurski tankowiec zasilany LNG

ExxonMobil Asia Pacific podpisał umowę z Sinanju Tankers Holdings na 2-letni czarter pierwszego singapurskiego tankowca zasilanego paliwem LNG.
21.08.2019

Keppel zdobył kontrakty warte 95 mln dolarów

Singapurski koncern stoczniowy Keppel Offshore & Marine zdobył dwa nowe kontrakty warte 95,5 mln dolarów. Dwie podspółki koncernu: Keppel Shipyard Ltd (Keppel Shipyard) i Keppel FELS Limited (Keppel FELS) zajmą się kolejno modernizacją jednostki FPSO i budową nowej pogłębiarki.
17.07.2019

Keppel kupił pierwszą dostawę LNG z Ameryki Północnej

Spółka gazowa singapurskiego konglomeratu Keppel Corporation zakończyła pierwszy import LNG w ramach polityki Singapuru, która pozwala na import do 10% całkowitych długoterminowych dostaw gazu w Singapurze na rynku spotowym.
16.04.2019

Keppel notuje zysk w czwartym kwartale. Czy to początek ożywienia na rynku offshore?

Singapurski koncern Keppel Corp zanotował dobry wynik finansowy w czwartym kwartale 2018 roku, dzięki mniejszym stratom w segmencie offshore. Może to oznaczać, że właściciele platform offshore w końcu doczekali się ożywienia.
24.01.2019

Grupa Keppel Offshore & Marine zbuduje bunkierkę LNG dla Gazpromu

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie firmy Keppel Offshore & Marine - grupa pozyskała kontrakty o wartości 300 mld dolarów singapurskich (odpowiednik prawie 220 mln dolarów). W ich skład wejdzie projekt i budowa bunkierki LNG z klasą lodową, przebudowa jednostki FPSO oraz instalacja scrubberów na 65 statkach.
27.12.2018

Boskalis wzmacnia swoją pozycję na niemieckim rynku instalacji kablowych

Royal Boskalis Westminster N.V. (Boskalis), wiodący dostawca usług globalnych w sektorze pogłębiarstwa i inżynierii morskiej, zawarł porozumienie z grupą SPIE w sprawie nabycia działalności związanej z instalacją okablowania podmorskiego oraz aktywów spółki zależnej Bohlen Doyen GmbH (BoDo).
24.12.2018

Największy na świecie konstruktor platform wiertniczych już zdążył dostarczyć swój pierwszy produkt

Największy na świecie konstruktor platform wiertniczych, Keppel FELS, dostarczył swój pierwszy obiekt w 2018 r. Jest to pierwsza z platform typu jackup, które buduje dla Borr Drilling.
05.01.2018

Najnowocześniejszy wielozadaniowy statek offshore już u armatora (wideo)

Keppel Singmarine, spółka zależna będąca w całości własnością Keppel Offshore & Marine (Keppel O & M), dostarczyła wielozadaniowy statek offshore z klasą lodową do armatora New Orient Marine, spółki zależnej Maritime Construction Services. MPV Everest to jedenasty statek z klasą lodową zbudowany przez singapurską stocznię.
28.12.2017

Damen przejął dużą stocznię z Rotterdamu

Keppel Offshore & Marine zdecydował się sprzedać rotterdamską stocznię Keppel Verolme grupie Damen Shipyards Group.
07.09.2017

Damen przejmie dużą stocznię z Rotterdamu

Keppel Offshore & Marine zdecydował się sprzedać rotterdamską stocznię Keppel Verolme grupie Damen Shipyards Group.
19.04.2017

Poznajmy największe porty i terminale kontenerowe z każdego kontynentu: Azja, cz. 1 (foto)

Wraz z rozwojem popularności przewozu drobnicy w kontenerach na świecie pojawiło się mnóstwo terminali przeznaczonych tylko do obsługi tych ładunków. Dziś przyjrzymy się światowym liderom z Azji. Przez ostatnie 20 lat to porty z tego regionu stały się największymi światowymi centrami przeładunku kontenerów, dzięki szybkiemu rozwojowi azjatyckich tygrysów.
04.04.2017

Stocznia złomowa może powstać w Szczecinie

Pozytywna weryfikacja Komisji Europejskiej w zakresie złomowania statków tylko dla jednej polskiej firmy. Tak wygląda lista 18 stoczni, w których będą mogły być złomowane statki pływające pod banderą Unii Europejskiej, opublikowana przez uniknych urzedników. W Polsce KE wskazała szczecińską spółkę Almex.
14.01.2017

Umowa frachtowa („Contract of Affreightment”) - w świetle prawa angielskiego. Część I.

Codzienna praktyka obrotu morskiego posługuje się nagminnie angielskim sformułowaniem „contract of affreightment” (umowa frachtowa). Kiedy jednak przychodzi konieczność doprecyzowania tego pojęcia napotyka się równie nagminne i daleko idące rozbieżności i przejawy braku pewnego rozumienia tego pojęcia. Po części przyczyna tego stanu rzeczy tkwi w głębokich często różnicach systemowych poszczególnych ustawodawstw morskich po części zaś w braku jednolitej, uznanej jurydycznie i doktrynalnie definicji tego terminu.
07.08.2016

Uprawnienia legitymowanego posiadacza konosamentu w świetle prawa angielskiego – analiza sprawy „The Erin Schulte” (1)

Analizowane w niniejszej sprawie orzeczenie angielskiego Sądu Apelacyjnego (Court of Appeal) dotyczy niezwykle istotnej kwestii związanej z interpretacją - The Carriage of Goods by Sea Act 1992 [COGSA 1992], a w szczególności sformułowania „completion by delivery of the bill of any endorsement of the bill” [Sec. 5 (2)(b)].
19.06.2016

Giganci na morzu: Przemysł offshore – FPSO

Jednym z najnowszych typów jednostek offshore są tzw. FPSO, czyli Pływające Punkty Produkcji, Przechowywania i Załadunku. W odróżnieniu od tradycyjnych platform, FPSO nie są na stałe osadzone na dnie morskim.
10.07.2015

Branżę offshore czekają duże przetasowania

Prawie sto azjatyckich platform wiertniczych typu jack-up obecnie nie pracuje ze względu na niskie ceny ropy. Z tego powodu dochodzi obecnie do przetasowania na rynku offshore, gdyż większe firmy są zmuszone do ostrzejszej konkurencji.
08.05.2015

Maersk Drilling z trzecią platformą typu XLE

Maersk Drilling ogłosił właśnie odbiór trzeciej, a tym samym ostatniej platformy typu XL Enhanced (XLE), przystosowanej do pracy w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych. Wykonawcą była stocznia Keppel FELS z siedzibą w Singapurze.
19.02.2015

Royal Caribbean zapłaci ponad 600,000€ kary za łamanie praw pracowniczych

Holandia ukarała Royal Carribean za łamanie regulacji dotyczących zagranicznych pracowników.
17.10.2014

Największa na świecie platforma ochrzczona

Uroczystość odbyła się w piątek, 21 marca w singapurskiej stoczni Keppel FELS. Jednostka Maersk Interpid, bo o niej mowa, jest pierwszą z serii czterech wysoko zautomatyzowanych platform przystosowanych do pracy w ciężkich warunkach pogodowych, jakie w ciągu dwóch lat trafią do floty Maersk.
26.03.2014

Współpraca Jotun Polska z Bernhard Schulte Shipmanagement (BSM)

Jotun Polska Sp. z o.o. już po raz kolejny została wybrana przez operatora Bernhard Schulte Shipmanagement (BSM) na dostawcę systemów antykorozyjnych. Na początku tego roku w Gdańskiej Stoczni Remontowej rozpoczął się remont statku Happy Eagle.
22.02.2013

Sunreef Yachts wzmacnia pozycję w Azji na targach jachtowych na Hajnanie i w Singapurze

Mamy przyjemność zawiadomić Państwa, iż stocznia Sunreef Yachts weźmie udział w dwóch najbardziej znaczących targach jachtowych w Azji odbywających się w kwietniu tego roku: Hainan Rendezvous i Boat Asia.
29.03.2012

Chiński węglowiec ściągnięty z australijskiej mielizny

Australijskie służby ratunkowe ściągnęły w poniedziałek z mielizny chiński węglowiec, który ponad tydzień temu utknął w rejonie Wielkiej Rafy Koralowej. Choć nie doszło do katastrofy ekologicznej, armatora może czekać kara rzędu 23 mln dol. australijskich.
13.04.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.