• <
siemens_gamesa_2022

Boskalis z kolejnym kontraktem na transport i montaż monopali

17.11.2021 19:22 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Boskalis z kolejnym kontraktem na transport i montaż monopali

Partnerzy portalu

Boskalis z kolejnym kontraktem na transport i montaż monopali - GospodarkaMorska.pl
Fot. Boskalis/screen z filmu

Holenderska firma Royal Boskalis Westminster N.V. otrzymała kolejny kontrakt na transport i montaż fundamentów monopalowych oraz podstacji dla morskiej farmy wiatrowej o wartości około 450 milionów euro. Nie wskazano dokładnie, której elektrowni morskiej dotyczy zlecenie.

Boskalis stale umacnia swoją pozycję na międzynarodowym rynku morskiej energetyki wiatrowej. Podstawowym obszarem funkcjonowania spółki jest Europa, ale w ostatnich latach rozszerzyła swoją aktywność także o Azję i USA. Spółce udało się zwiększyć przewagę dzięki unikalnym usługom w zakresie transportu morskiego i możliwościom instalacyjnym, które zapewniają żurawie Bokalift 1 i Bokalift 2. Wszechstronna flota jednostek do realizacji transportu ciężkiego jest dostosowana przede wszystkim do dużych projektów morskiej energetyki wiatrowej. Nic więc dziwnego, że deweloperzy dużych farm opartych na największych komponentach są zainteresowanie usługami Boskalis. 

W ramach najnowszego zlecenia zakontraktowano na rok statki dźwigowe oraz na dwa lata jednostki do transportu ciężkiego. Boskalis rozpoczął już prace inżynieryjne oraz przygotowawcze. Rozpoczęcie realizacji projektu planowane jest na 2023 rok.

Boskalis jest wiodącym dostawcą usług w obszarze pogłębiania, infrastruktury morskiej i usług morskich. Ponadto firma zajmuje się budową i konserwacją portów, dróg wodnych, kanałów dostępu i infrastruktury cywilnej, przyczyniając się w ten sposób do ułatwienia przepływów handlowych i regionalnego rozwoju społeczno-gospodarczego. 

Holenderska firma jest światowym ekspertem w dziedzinie ratownictwa morskiego i posiada szereg strategicznych partnerstw w zakresie holowania portowego i obsługi terminali (Keppel Smit Towage i Smit Lamnalco). W swojej flocie posiada 650 statków i urządzeń pływających oraz zatrudnia 9900 pracowników. 


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.