• <

Wynik wyszukiwania - "KGHM" - Wiadomości

Ministrowi aktywów państwowych bezpośrednio podlegają m.in. KGHM, Orlen, PKO BP

KGHM, Orlen, PKO BP, PZU i Totalizator Sportowy to spółki, które bezpośrednio nadzoruje minister aktywów państwowych Borys Budka - wynika z zarządzenia w sprawie podziału kompetencji w resorcie aktywów, które weszło w życie.
18.01.2024

MKiŚ podsumowuje kadencję Anny Moskwy

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wystosowało komunikat, w którym podsumowuje działania resortu w ciągu ostatnich dwóch lat, pod przewodnictwem minister Anny Moskwy. Publikujemy komunikat w całości:
27.11.2023

Orlen chce importować LPG przez port w Policach

Orlen analizuje możliwości zwiększenia zdolności importu LPG oraz większej dywersyfikacji kierunków jego dostaw - poinformowała PAP spółka. Dodano, że przygotowywana jest koncepcja rozwoju takiej działalności w porcie w Policach.
17.11.2023

Przyszłość polskiego sektora energii. Relacja z 38. EuroPOWER & 8. OZE POWER

8-9 listopada 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER. 540 uczestników wzięło udział w wydarzeniu, podczas którego przedstawiciele rządu, politycy i decydenci oraz zarządy kluczowych dla rynku podmiotów, dyskutowali o wyzwaniach i perspektywach polskiego sektora energii.
14.11.2023

Ekspert BGK: jesteśmy gotowi oferować finansowanie energetyki jądrowej

Jesteśmy gotowi oferować finansowanie energetyki jądrowej - powiedziała PAP szefowa programu Bezpieczeństwo strategiczne w Banku Gospodarstwa Krajowego Joanna Smolik. Dodała, że chodzi zarówno o SMR-y jak i tzw. duży atom.
30.09.2023

MKiŚ: Misja gospodarcza amerykańskiej izby przemysłu jądrowego NEI w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Zaangażowanie w realizację biznesu w Polsce i Stanach Zjednoczonych Ameryki jest tematem spotkań w ramach misji gospodarczej amerykańskiej izby przemysłu jądrowego NEI (Nuclear Energy Insitute) w Polsce. Spotkanie przedsiębiorców otworzyły minister klimatu i środowiska Anna Moskwa i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.
21.09.2023

Sasin: energetyka jądrowa ma być mocniejszym filarem polskiej energetyki

Polska energetyka powinna opierać się o dwa filary: odnawialne źródła energii oraz energetykę jądrową. To energetyka jądrowa ma być tym filarem mocniejszym, powiedział w czwartek minister aktywów państwowych Jacek Sasin na Forum Krynica 2023.
14.09.2023

Zielony fundusz z ARP będzie inwestował w transformację energetyczną Polski

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. uruchamia pierwszy zielony fundusz infrastrukturalny w Polsce, Polski Zielony Fundusz ARP, z którego finansowane będą inwestycje w zrównoważoną, dekarbonizującą się gospodarkę.
28.07.2023

Forum Wizja Rozwoju: polska gospodarka ma potencjał zostać liderem wodorowym

Polska może być światowym liderem w obszarze produkcji i technologii wodorowych, jednak potrzebne są do tego duże nakłady finansowe i współpraca międzynarodowa - ocenili eksperci podczas dyskusji o polskiej gospodarce wodorowej na Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Wskazali, że dwa z trzech najlepszych miejsc w Europie do produkcji wodoru znajdują się w Polsce.
21.06.2023

Nagrody gospodarcze Forum Wizja Rozwoju

Pierwszy dzień tegorocznego Forum Wizja Rozwoju zakończyła gala, podczas której wręczone zostały Nagrody Gospodarcze. To honorowe wyróżnienia, którymi organizatorzy Forum promują przedsiębiorstwa za znaczące osiągnięcia gospodarcze, wpływające na rozwój narodowej gospodarki. Gościem specjalnym wydarzenia był szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
20.06.2023

Wystartowało VI Forum Wizja Rozwoju

W poniedziałek 19 czerwca rozpoczęła się szósta edycja Forum Wizja Rozwoju. Forum zorganizowane w gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej to szereg debat, dziesiątki ekspertów i dziennikarzy, tysiące gości. Wśród prelegentów są przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, naukowcy oraz przedstawiciele biznesu. Podczas otwarcia konferencji wystąpił Premier Mateusz Morawiecki, który wydarzenie objął honorowym patronatem.
19.06.2023

Bezpieczeństwo energetyczne Polski: dziś i jutro

Bezpieczeństwo energetyczne Polski jest tematem, który od początku istnienia Forum Wizja Rozwoju zajmuje szczególne miejsce wśród bloków tematycznych. Nie inaczej było w tym roku, gdzie o kwestiach zagrożeń i wzywań, z jakimi w tym sektorze musi mierzyć się polski rząd i biznes oraz perspektywach, jakie czekają nas w następnych latach dyskutowali czołowi eksperci z branży.
19.06.2023

Forum Wizja Rozwoju już od poniedziałku

Już w poniedziałek, 19 czerwca w Gdyni rozpocznie się dwudniowe VI Forum Wizja Rozwoju, które obecnie jest jednym z najważniejszych miejsc dyskusji o przyszłości polskiej gospodarki. Uczestnicy 50 paneli podejmą się omówienia najważniejszych zagadnień dotyczących praktycznie każdej dziedziny życia społeczno-ekonomicznego kraju. Swój udział w wydarzeniu zapowiedział także premier Mateusz Morawiecki.
16.06.2023

VI Forum Wizja Rozwoju startuje 19 czerwca w Gdyni

19 i 20 czerwca br. w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych, w którym udział weźmie 200 ekspertów, przedstawicieli świata biznesu i władz państwowych. Uczestnicy Forum w zaplanowanych 50 panelach dyskusyjnych poruszą kwestie z obszaru energetyki, e-gospodarki, innowacji, inwestycji oraz zdrowia czy obecności seniorów na rynku pracy.
15.06.2023

Latem kolejna nowela ws. ułatwień dla atomu, w tym dla SMR-ów

W lipcu br. chcemy przyjąć projekt szerszej noweli przepisów ws. inwestycji w energetykę jądrową, która ma uprościć i umożliwić przyspieszenie inwestycji w duży i mały atom, mówi PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
13.06.2023

Odnawialne źródła energii przedmiotem dyskusji podczas Forum Wizja Rozwoju

Transformacja polskiej energetyki to potężne wyzwanie, przed którym stoi zarówno administracja państwowa, jak też firmy uczestniczące w tym procesie. W polskim miksie energetycznym rośnie udział odnawialnych źródeł energii, postępują prace związane z energią atomową oraz wykorzystaniem wodoru w energetyce. O transformacji energetycznej Polski porozmawiają eksperci podczas VI Forum Wizja Rozwoju, które odbędzie się w Gdyni już 19 i 20 czerwca.
12.06.2023

Kongres Srebrnej Gospodarki ponownie będzie towarzyszył Forum Wizja Rozwoju

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się inicjatywy wspierające seniorów. Osoby zainteresowane tą tematyką już niedługo będą miały okazję do uczestnictwa w Kongresie Srebrnej Gospodarki, który odbędzie się w ramach VI edycji Forum Wizja Rozwoju. To wszystko już 19 i 20 czerwca 2023 r. w Gdyni.
05.06.2023

Siła polskiej nauki, czyli projekty kół naukowych na VI edycji Forum Wizja Rozwoju

Na przyszłość polskiej gospodarki z całą pewnością wpływ będą miały innowacje i osiągnięcia polskich naukowców – tak cenionych w środowiskach akademickich, ale i na rynku pacy na całym świecie. Podczas VI edycji Forum uczestnicy będą mogli zapoznać się z rodzimą myślą technologiczną i innowacyjnymi projektami powstającymi w kołach naukowych renomowanych polskich uczelni.
31.05.2023

Nagroda Gospodarcza Forum Wizja Rozwoju

Forum Wizja Rozwoju to nie tylko przestrzeń spotkań i dialogu, ale także wydarzenie, podczas którego polskie przedsiębiorstwa wyróżnia się za znaczące osiągnięcia gospodarcze, wpływające na rozwój narodowej gospodarki. Także w tym roku w czasie uroczystej gali wręczone zostaną Nagrody Gospodarcze Forum Wizja Rozwoju. Zapraszamy już 19-20 czerwca 2023 r. do Gdyni.
22.05.2023

O finansach na VI Forum Wizji Rozwoju

Pieniądz jest jedną z głównych sił napędzających rozwój państwa, dlatego rozmawiając o przyszłości naszej gospodarki nie sposób pominąć tego narzędzia rynkowego. Podczas tegorocznej edycji, która odbędzie 19 i 20 czerwca w Gdyni, zostaną poruszone również tematy z dziedziny finansów, które mają zasadnicze znaczenie teraz oraz dla przyszłości Polski i Polaków.
19.05.2023

Porozmawiajmy o teraźniejszości i zmieńmy naszą przyszłość – VI Forum Wizja Rozwoju

Podczas VI edycji Forum Wizja Rozwoju uczestnicy poruszą tematy kluczowe dla teraźniejszości i przyszłości naszego kraju. Wpływ nowych technologii na rozwój medycyny, przyszłość seniorów na rynku pracy, rozwój energetyki jądrowej czy reparacje od Niemiec to tylko niektóre kwestie, które zostaną poruszone w dniach 19-20 czerwca 2023 r. w Gdyni.
17.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda? [ODCINEK 18]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy profesora Ludwika Pieńkowskiego, wykładowcę AGH i eksperta KGHM - z którym poruszają tematykę energetyki atomowej.
16.05.2023

Obronność jako odpowiedzialność za los ojczyzny - Forum Wizja Rozwoju

Konflikt rosyjsko-ukraiński przewartościował dotychczasowy światowy ład. Podczas Forum Wizja Rozwoju eksperci zaprezentują, jak istotne jest tworzenie innowacyjnych systemów zabezpieczeń przed współczesnymi zagrożeniami oraz podyskutują o przyszłości polskiej armii. Polska od wielu lat alarmowała o zagrożeniach ze strony Rosji, a śp. Prezydent Lech Kaczyński wyraźnie podkreślał, że Putin będzie parł w kierunku zachodniej Europy i poszerzał swoje wpływy. Wszyscy doświadczamy jak prorocze były to słowa.
16.05.2023

Grupa Azoty rozbuduje port w Policach, by importować zielone surowce spoza UE

Port w Policach docelowo będzie służył do importu surowców dla całej Grupy Azoty takich jak np. zielony amoniak spoza UE oraz do eksportu jej produktów – powiedział PAP prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc. Spółka prowadzi rozmowy z PKN Orlen ws. budowy kolejnych zbiorników w porcie – poinformował.
14.05.2023

Wystartowała rejestracja na VI edycję Forum Wizja Rozwoju

19 i 20 czerwca w Gdyni odbędzie się VI edycja Forum Wizja Rozwoju, czyli najważniejsza konferencja gospodarcza w północnej Polsce. W wydarzeniu można wziąć udział korzystając z bezpłatnej rejestracji na oficjalnej stronie internetowej Forum. Impreza od lat gromadzi znamienitych ekspertów ze świata biznesu, nauki i polityki. Rejestracja jest bezpłatna.
09.05.2023

Prezentacja raportu „Łańcuch wartości gospodarki wodorowej”

Klub Energetyczny, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Energetyki serdecznie zapraszają na prezentację raportu „Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce”, która odbędzie się 11 maja o godz. 9.30 w budynku Uniwersytetu Warszawskiego ul. Dobra 55 wejście od ul. Browarnej.
09.05.2023

Raport: inwestycje w małe reaktory jądrowe pozwolą na stworzenie tysięcy miejsc pracy do 2040 r.

Jeden reaktor SMR będzie wymagał zatrudnienia ponad 100 specjalistów. Biorąc pod uwagą szerokie plany koncernów jak Orlen, Synthos czy KGHM, inwestycje w SMR pozwolą na stworzenie tysięcy miejsc pracy do 2040 r. – ocenia firma doradcza KPMG.
04.05.2023

Jacht "I Love Poland" pierwszy w regatach wokół Majorki

Promujący Polskę jacht "I Love Poland" wygrał regaty wokół Majorki. Był pierwszy wśród jednokadłubowców i po przeliczeniu wyników w swojej klasie - poinformował w czwartek PAP Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej, która jest właścicielem łodzi.
04.05.2023

O energii atomowej na Forum Wizja Rozwoju

19 i 20 czerwca 2023 r. w Gdyni odbędzie się VI edycja Forum Wizja Rozwoju. To jedno z ważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce, gromadzących wybitnych ekspertów, komentatorów gospodarczych, przedstawicieli świata biznesu oraz władz, którzy podczas debat dyskutować będą nad najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed polską gospodarką. Jednym z nich jest energetyka jądrowa, która będzie budować naszą niezależność energetyczną.
25.04.2023

VI edycja Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

Zbliża się kolejna, VI edycja Forum Wizja Rozwoju, największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce. W dniach 19-20 czerwca 2023 r. prelegenci oraz uczestnicy spotkają się w obiektach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i będą dyskutować o najważniejszych wyzwaniach stojących przed polską gospodarką. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
23.04.2023

Polski nie stać na rezygnację z atomu. Niemcy robią błąd [37. EuroPOWER & 7. OZE POWER]

W ocenie przedstawicieli administracji rządowej i branży jądrowej, Polska podjęła słuszną decyzję o inwestycji w energetykę jądrową ze względu na rosnące zapotrzebowanie na tanią i stabilną energię dla gospodarki. Polska w tym względzie nie powinna oglądać się na Niemcy, a zwrócić uwagę na fakt, że wiele krajów podejmuje decyzje o nowych planach inwestycyjnych. Dyskusję o przyszłości energetyki jądrowej w Polsce podjęto podczas Konferencji Energetycznej 37. EuroPOWER & 7. OZE POWER. Wydarzenie było organizowane pod patronatem med
17.04.2023

Bartosz Fedurek nowym Country Managerem EDPR Polska

EDP Renewables Polska ogłasza kluczową zmianę na szczeblu zarządzającym. EDP Renewables weszła na polski rynek w 2008 r. i obecnie dysponuje drugim pod względem wielkości portfelem operacyjnych aktywów OZE w kraju, o łącznej mocy zainstalowanej 733 MW.
04.04.2023

Baltchem zostanie objęty ochroną, jako ważny dla bezpieczeństwa państwa

W wykazie prac legislacyjnych zamieszczono projekt zmiany rozporządzenia, która pozwoli objąć spółki Baltchem S.A. Zakłady Chemiczne i Oktan Energy & V/L Service” Sp. z o.o. ochroną przewidzianą w ustawie o kontroli niektórych inwestycji ważnych dla bezpieczeństwa państwa.
14.03.2023

PRS w rozmowach o polsko-chińskiej współpracy gospodarczej

O rozwoju polsko-chińskiej współpracy gospodarczej oraz aktualnej sytuacji gospodarczej w Chinach rozmawiali w Szanghaju ambasador RP w ChRL oraz przedstawiciele polskiego biznesu, aktywni w Państwie Środka.
01.03.2023

PFN: jacht I Love Poland drugi na mecie karaibskich regat

Promujący Polskę jacht I Love Poland jako drugi wśród jednokadłubowców dopłynął do mety karaibskich regat - poinformował w piątek PAP Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej, która jest właścicielem łodzi.
24.02.2023

Andrzej Kensbok i Błażej Spychalski wiceprezesami Gaz-Systemu

NWZA Gaz-Systemu powołało od 1 stycznia 2023 r. Andrzeja Kensboka oraz Błażeja Spychalskiego na wiceprezesów spółki. Z dniem 31 grudnia 2022 r. odwołano też ze składu zarządu Marcina Kapkowskiego oraz Krzysztofa Jackowskiego - poinformował Gaz -System w piątek.
30.12.2022

Rafineria Gdańska będzie w bazie podmiotów podlegających szczególnej ochronie

Rafineria Gdańska i Unimot 1 stycznia 2023 r. znajdą się w wykazie podmiotów podlegających szczególnej ochronie - wynika z opublikowanego w czwartek na stronach Rządowego Centrum Legislacji rozporządzenia Rady Ministrów z podpisem premiera Mateusza Morawieckiego.
29.12.2022

W grudniu pierwsze rozstrzygnięcia dotyczące drugiej fazy rozwoju offshore wind

Branża morskiej energetyki wiatrowej czeka na rozstrzygnięcia dotyczące przyznania pozwoleń PSZW dla lokalizacji na Morzu Bałtyckim w ramach tzw. drugiej fazy rozwoju offshore wind w Polsce. O pierwszych decyzjach dowiemy się jeszcze w tym roku. Pierwsza energia z farm morskich miałaby popłynąć dopiero po 2030 roku.
21.12.2022

Morawiecki: fuzja Orlenu i Lotosu obniży koszty paliwa

Połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos oznacza niższe koszty paliwa dla obywateli - powiedział podczas konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów premier Mateusz Morawiecki.
20.12.2022

Nowy prezes Gaz-Systemu. Marcin Chludziński zastąpił Tomasza Stępnia

Tomasz Stępień złożył rezygnację z funkcji prezesa Gaz-Systemu oraz ze składu zarządu spółki z dniem 30 listopada 2022 roku, na stanowisku prezesa zastąpi go od 1 grudnia br. Marcin Chludziński - wynika z środowego komunikatu gazowej spółki.
30.11.2022

Transformacja energetyczna w nowych realiach gospodarczych – 36. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 6. OZE POWER

7-8 listopada 2022 r., w The Westin Warsaw Hotel oraz online, odbędzie się 36. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER i 6. edycja OZE POWER. Po raz drugi w tym roku liderzy branży energetycznej spotkają się, aby przedyskutować najbardziej aktualne trendy, szanse i wyzwania sektora energetycznego w Polsce.
17.10.2022

Dużo pracy i dobre perspektywy – dyskusje o wodorze jako paliwie w Gdyni

„Energia odnawialna podstawą gospodarki wodorowej” to hasło, które towarzyszyło tegorocznej konferencji PCHET – Polish Conference on Hydrogen Energy & Technologies, która odbyła się 4 i 5 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Organizatorem wydarzenia jest Klaster Technologii Wodorowych.
13.10.2022

Zyska: Wodór to oszczędności od 314 do 332 mld euro rocznie w energetyce, przemyśle i transporcie

Zastosowanie wodoru pozwoli zaoszczędzić od 314 do 332 mld euro rocznie w energetyce, przemyśle i transporcie. W skali całej dekady, po roku 2030, możemy spodziewać się oszczędności od 3,5 mld euro do 7 mld euro - poinformował wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska.
12.09.2022

Wiceszef MSZ Szynkowski vel Sęk w "Die Welt": katastrofy ekologicznej na Odrze nie można było przewidzieć

"Wiele wskazuje na to, że katastrofa w Odrze mogła być pochodzenia naturalnego, pewne rozprzestrzenienie się glonów mogło doprowadzić do zabicia ryb" - mówi wiceminister spraw zagranicznych Polski w wywiadzie opublikowanym w piątek na portalu dziennika "Die Welt". "Nie można było przewidzieć katastrofy ekologicznej" - zaznacza.
20.08.2022

I Love Poland pierwszy na mecie w Helsinkach

Promujący Polskę jacht "I Love Poland" pierwszy przypłynął na metę regat w Helsinkach - poinformował PAP Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej, która jest właścicielem łodzi. W wyścigu po Bałtyku jachty opłynęły Gotlandię.
25.07.2022

Bezpieczeństwo, energetyka, gospodarka morska – tematami Forum Wizja Rozwoju

Tematami wiodącymi największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce będą bezpieczeństwo, energetyka i gospodarka morska, ale także troska o tożsamość i rozwój społeczności lokalnych. Piąta edycja Forum Wizja Rozwoju odbędzie się 20-21 czerwca 2022 r. w Gdyni.
15.06.2022

Potencjał wodoru drogą do autonomizacji i neutralności emisyjnej polskiej energetyki. V Forum Wizja Rozwoju

Ogromny potencjał wodoru będzie jednym z kluczowych tematów poruszanych przez ekspertów V Forum Wizja Rozwoju – największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce. Wzrost cen paliw kopalnych oraz uniezależnianie się od rosyjskich surowców mogą znacznie przyspieszyć drogę Polski w kierunku wodorowego paliwa przyszłości. – To krok w stronę prawdziwej rewolucji energetycznej – mówi dr Andrzej Michalak, prezes Fundacji Wizja Rozwoju.
14.06.2022

Jedna twarz polskiego offshore...? [ROZMOWA]

Wielka Brytania wyznaczyła swojego pierwszego pełnomocnika ds. morskiej energetyki wiatrowej, który ma przewodzić wysiłkom zmierzającym do realizacji celu osiągnięcia 50 GW do 2030 roku z MFW. Z kolei polski sektor morskiej energetyki wiatrowej coraz częściej i mocniej sygnalizuje potrzebę transferu dobrych praktyk z rozwiniętych rynków offshore w celu przyspieszenia rozwoju MEW, ale również i wzrostu gospodarczego czy wykorzystania local content. O możliwościach utworzenia analogicznego stanowiska rozmawiamy z ekspertem – radcą
12.06.2022

Kto uwolni bałtycki potencjał floating wind?

Tegoroczna seria wydarzeń związanych z rozwojem pływającej morskiej energetyki wiatrowej sugeruje, że podsektor technologii wiatrowej, który długo pozostawał w cieniu, może wreszcie zacząć się dynamicznie rozwijać i w znaczącym stopniu przyczynić się nie tylko do dekarbonizacji, ale także wzrostu gospodarczego.
07.06.2022

Zielona energia z Bałtyku wzmocni polską gospodarkę

Już 20 czerwca rusza jubileuszowa edycja Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Podczas największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce poruszane będą najważniejsze zagadnienia dotyczące gospodarki, transportu i ekologii. Jednym z tegorocznych tematów ma być zielony potencjał Bałtyku.
19.05.2022

KGHM i Tauron - podpisano list intencyjny ws. współpracy przy reaktorach SMR

KGHM i Tauron podpisały w środę list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie budowy niskoemisyjnych źródeł energii, w tym z zastosowaniem małych modułowych reaktorów jądrowych SMR.
21.04.2022

TotalEnergies i KGHM podpisały umowę partnerską ws. przybrzeżnych projektów wiatrowych

TotalEnergies i KGHM Polska Miedź S.A. podpisały umowę partnerską dotyczącą udziału na zasadzie 50/50 w przetargu polskiego rządu na rozwój przybrzeżnych projektów wiatrowych na Morzu Bałtyckim - poinformowała miedziowa spółka we wtorek w komunikacie.
12.04.2022

Wyzwania transformacji energetycznej - 35 Konferencja EuroPOWER & OZE Power

Konferencja EuroPOWER & OZE Power to czas spotkań najwybitniejszych ekspertów i przedstawicieli branży energetycznej. Podczas pierwszego dnia wydarzenia specjaliści skupili uwagę na kluczowych tematach, takich jak bezpieczeństwo energetyczne, transformacja czy odejście od węgla.
08.04.2022

Co analitycy wróżą sektorowi offshore?

Na co zwracać uwagę w dalszej części roku, w sektorze energetyki wiatrowej? Jakie są dominujące trendy? Czy wojna w Ukrainie i odejście od rosyjskich surowców energetycznych przyspieszy transformację, a tym samym rozwój sektora offshore?
03.04.2022

Kolejni inwestorzy dołączają do wyścigu po pozwolenia na rozwój wiatraków morskich

W ostatnich tygodniach wydłużyła się znacznie lista chętnych, która złożyła wnioski o wydanie pozwolenia na budowę wiatraków na polskich wodach Morza Bałtyckiego.
30.03.2022

Total partnerem KGHM Polskiej Miedzi w morskiej energetyce wiatrowej

Prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński podał, że spółka wybrała koncern Total na partnera strategicznego w obszarze morskiej energetyki wiatrowej.
24.03.2022

Grupa Azoty ZAK zbuduje pierwsze w tej części Europy laboratorium paliw alternatywnych

Grupa Azoty ZAK uzyskała pozwolenie na budowę pierwszego w tej części Europy laboratorium paliw alternatywnych; budowa ma rozpocząć się w maju br., a zakończyć w 2023 r. - poinformowała PAP Grupa Azoty. Laboratorium stanie się ważnym ogniwem w rozwoju gospodarki wodorowej - podkreślono.
17.03.2022

MKiŚ: powstała koncepcja powołania operatora dolin wodorowych w Polsce

Powstała koncepcja powołania operatora dolin wodorowych w Polsce. Ma on umożliwić wymianę wiedzy i doświadczeń na temat projektów, dotyczących rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce - poinformował we wtorek wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska podczas 14 Forum Gospodarczego TIME.
08.03.2022

Odbył się Kongres 590. Eksperci rozmawiali również o przyszłości MEW

"Nowe możliwości” - to hasło, które przyświecało jednemu z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce - szóstej edycji Kongresu 590, który odbył się w dniach 5-6 października w Warszawie i zgromadził 240 ekspertów. Honorowy patronat nad kongresem objął Prezydent RP Andrzej Duda, który wraz z Prezydentem Republiki Austrii Alexandrem Van der Bellenem wziął udział w organizowanym w ramach Kongresu Polsko-Austriackim Forum Ekonomicznym „Green Future”.
11.10.2021

KGHM na Kongresie 590: transformacja energetyczna stanowi dla nas szansę

Mamy ogromne wyzwania związane z transformacją energetyczną, ale dla nas jest ona jednocześnie szansą. Zapotrzebowanie na miedź w Europie w kontekście transformacji energetycznej to ok. 22 mln ton, czyli mniej więcej tyle, ile wyniesie nasza produkcja przez 25 lat – mówił Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM S.A. podczas panelu dyskusyjnego „Nowe możliwości polskiej gospodarki” odbywającego się w ramach 6. edycji Kongresu 590 w Warszawie, w dniach 5-6 października.
06.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

VI Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju w Rzeszowie [podsumowanie]

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się dwudniowa konferencja (13-14 września 2021 r.) „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. Uczestnikami byli przedstawiciele administracji rządowej, samorządów, biznesu oraz naukowcy i analitycy zajmujący się sektorem energetycznym. To były dwa dni dyskusji o transformacji energetycznej, atomie, wodorze, OZE i cyberbezpieczeństwie.
21.09.2021

Kluczowe kierunki rozwoju polskiej gospodarki podczas IV edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

– Jest to jedno z największych w Polsce, a na północy kraju największe wydarzenie gospodarcze, na którym spotykają się eksperci praktycy, przedstawiciele świata mediów, naukowcy i dyskutują o tym, jak będzie wyglądała polska gospodarka w najbliższych miesiącach i latach – mówi Andrzej Michalak, prezes zarządu Fundacji Wizja Rozwoju, organizatora forum, które w tym roku odbywa się w Gdyni już po raz czwarty w dniach 26-27 sierpnia. Jest ono objęte patronatem premiera Mateusza Morawieckiego.
26.08.2021

Polska Fundacja Narodowa opublikowała sprawozdanie za 2019 rok

Polska Fundacja Narodowa opublikowała sprawozdanie ze swojej działalności za 2019 rok - poinformował PAP Temistokles Brodowski z Fundacji. Informację o ubiegłorocznych działaniach PFN umieszczono na stronie internetowej Fundacji.
21.12.2020

Ruszył projekt polskiej platformy cyfrowej dla usług transportowych

Ruszył Polski Cyfrowy Operator Logistyczny, który ma służyć do zamawiania w czasie rzeczywistym usług transportowych. W tworzenie elektronicznej platformy zaangażowane są spółki Skarbu Państwa - mówił w piątek prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl.
27.11.2020

Więcej gazu od PGNiG dla KGHM

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zwiększy dostawy gazu ziemnego dla KGHM Polska Miedź SA. Obie firmy podpisały dodatkowy kontrakt indywidualny do obowiązującej umowy ramowej.
24.09.2020

Projekt Portu Zewnętrznego ekonomicznie uzasadniony. Budowa już w 2024 roku? (wideo)

Drugiego dnia III edycji Forum Wizja Rozwoju, odbywającego się na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, zorganizowana została konferencja i debata dotycząca Portu Zewnętrznego w Gdyni. Niezależni eksperci ocenili efektywność inwestycji a władze ZMPG poinformowały, iż już na przełomie września i października tego roku wystąpią o pozwolenie środowiskowe na budowę.
26.08.2020

Przed nami III Forum Wizja Rozwoju w Gdyni - m.in. o gospodarce morskiej

Trzecia edycja Forum Wizja Rozwoju - największego wydarzenia gospodarczego północnej Polski odbędzie się w terminie 24-25 sierpnia. Tradycyjnie na miejsce konferencji obrana została siedziba Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Organizatorzy zaplanowali kilkadziesiąt paneli poruszających szerokie spektrum zagadnień kluczowych z punktu widzenia rozwoju rodzimej gospodarki. W związku z sytuacją spowodowaną stanem epidemii nie zabraknie również dyskusji na temat znaczenia polskiego kapitału w sytuacjach kr
23.08.2020

Środki ostrożność na III edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

III edycja Forum Wizja Rozwoju - największego wydarzenia gospodarczego północnej Polski odbędzie się już 24-25 sierpnia w Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby w czasie konferencji przestrzegane były nadzwyczajne środki ostrożności związane ze stanem epidemiologicznym.
20.08.2020

Transeuropejska sieć transportowa (TEN-T),współpraca gospodarcza z krajami europejskimi tematami rozmów III Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

W dniach 24-25 sierpnia odbędzie się trzecia edycja Forum Wizja Rozwoju, największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce. Na miejsce konferencji tradycyjnie obrana została Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni. Jeden z bloków tematycznych konferencji poświęcony będzie problematyce związanej ze współpracą gospodarczą Polski z innymi krajami takimi jak Węgry, czy Wielka Brytania. Eksperci omówią również kierunki rozwoju transportu w Polsce z uwzględnieniem sieci TEN-T.
05.08.2020

Przed nami III Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

Trzecia edycja Forum Wizja Rozwoju - największego wydarzenia gospodarczego północnej Polski odbędzie się w terminie 24-25 sierpnia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Organizatorzy zaplanowali szereg bloków tematycznych poruszających szerokie spektrum zagadnień kluczowych z punktu widzenia rozwoju rodzimej gospodarki.
24.07.2020

III Forum Wizja Rozwoju w Gdyni o wyzwaniach w sytuacjach kryzysowych

Podczas tegorocznej edycji Forum Wizja Rozwoju, która odbędzie się 24-25 sierpnia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni eksperci wezmą udział w dziesiątkach debat poruszających kluczowe zagadnienia związane z rozwojem rodzimej gospodarki. W związku z sytuacją spowodowaną epidemią Koronawirusa nie zabraknie również rozmów ściśle związanych z obecną sytuacją ekonomiczną Polski. Poruszone zostaną takie kwestie jak: dywersyfikacja produkcji krajowej, działania Spółek Skarbu Państwa w czasie kryzysu, wsparcie MŚP w sytuacjach kryzyso
22.07.2020

Rynek gruntów w czasie pandemii: ceny trzymają się mocno, inwestorzy robią ostrożne zakupy

Rynek gruntów inwestycyjnych, podobnie jak cała gospodarka, poważnie odczuł skutki pandemii COVID-19 i związanego z nią zamknięcia. W II kwartale bieżącego roku sfinalizowano jedynie wcześniej zapoczątkowane transakcje, które musiały zostać domknięte ze względu na istniejące zobowiązania. Część inwestorów – jeśli miała taką możliwość – decydowała się na odsunięcie umowy końcowej w czasie, najczęściej na III lub IV kwartał br.
22.07.2020

Gospodarka rynkowa na III Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

W dniach 24-25 sierpnia odbędzie się trzecia edycja Forum Wizja Rozwoju, największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce. Jeden z bloków tematycznych konferencji poświęcony będzie szeroko pojętej ekonomii w kontekście rynku pracy. Eksperci pochylą się między innymi nad takimi tematami jak: wpływ demografii na rynek pracy, partycypacja pracowników w CSR na gruncie polskim, programy osłonowe w czasie kryzysu, wyzwania dla pracodawców na zmieniającym się rynku pracy, czy finansowanie rozwoju gospodarczego.
14.07.2020

Czy Polska jest atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów?

Między innymi na to pytanie będą szukać odpowiedzi eksperci w czasie III edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Zaproszeni goście porozmawiają o najważniejszych i najbardziej aktualnych zagadnieniach i trendach w ramach jednego z bloków tematycznych.
08.07.2020

Nowy zbiornik przeciwpowodziowy w Raciborzu zabezpieczy przed żywiołem 2,5 mln osób z południa Polski. Tego typu inwestycji będzie coraz więcej

W Raciborzu oddano właśnie do użytku zbiornik przeciwpowodziowy, który ochroni przed żywiołem przeszło 2,5 mln mieszkańców południa Polski. To największa jak dotąd inwestycja hydrotechniczna w kraju. Na budowie obiektu przez dwa i pół roku pracowało ponad 1 tys. osób i kilka tysięcy jednostek sprzętu. Realizacja inwestycji nie była łatwa m.in. ze względu na powódź i pandemię. Coraz większe problemy z suszą i gwałtownymi opadami sprawiają, że Polska będzie realizować coraz więcej inwestycji hydrotechnicznych, a giełdowy Budimex, w
02.07.2020

III Forum Wizja Rozwoju o gospodarce morskiej

Sztandarowym blokiem tematycznego Forum Wizja Rozwoju w Gdyni będzie szeroko pojęta gospodarka morska. W dniach 24-25 sierpień 2020 w siedzibie Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte grono wybitnych ekspertów weźmie udział w dyskusjach poruszających zagadnienia związane z rozwojem polskich portów, potencjałem morskich autostrad oraz perspektywami przemysłu stoczniowego.
23.06.2020

Forum Wizja Rozwoju o srebrnej gospodarce

Znamy termin III Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. W tym roku edycja najważniejszego wydarzenia północnej Polsce odbędzie się w dniach 24 i 25 sierpnia w gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej. Wzorem ubiegłych lat organizatorzy zaplanowali oddzielny blok dyskusyjny ujmujący szeroko pojętą problematykę polityki senioralnej zwanej zamiennie „srebrną” gospodarką.
18.06.2020

Zmiana terminu III edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

Tegoroczna odsłona Forum Wizja Rozwoju odbędzie się 24-25 sierpnia w siedzibie Akademii Marynarki Wojennej.
17.06.2020

Projekt z udziałem wrocławskich naukowców na liście technologii zmieniających świat

Międzynarodowy projekt „Disire”, współtworzony przez naukowców z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, został wpisany na listę 1000 nowoczesnych technologii zmieniających świat.
16.06.2020

DZIEŃ NA GPW: Silne wzrosty przy dużych obrotach; w górę energetyka i banki

WIG20 rósł piątą sesję z kolei i zyskał w środę 1,8 proc. przy obrotach rzędu 1 mld zł. Analitycy zwracają uwagę na poprawę sentymentu wobec spółek, które dotychczas pozostawały w niełasce inwestorów, w szczególności na sektor energetyczny i bankowy.
03.06.2020

Zbliża się Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

Trzecia edycja największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce odbędzie się już 22-23 czerwca. Organizatorzy zaplanowali kilkadziesiąt paneli poruszających szerokie spektrum zagadnień kluczowych z punktu widzenia rozwoju gospodarki oraz wyzwań, przed jakimi staniemy w obliczu sytuacji kryzysowej spowodowanej pandemią.
19.05.2020

Tegoroczne Forum Wizja Rozwoju w obliczu wyzwań, przed jakimi stanie gospodarka w związku z epidemią

Trzecia edycja największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce przed nami. Organizatorzy zaplanowali kilkadziesiąt paneli poruszających szerokie spektrum zagadnień kluczowych z punktu widzenia rozwoju oraz wyzwań, przed jakimi staje rodzima gospodarka w obliczu sytuacji kryzysowej spowodowaniej perspektywą zastoju ekonomicznego na całym świecie. Wśród nich wymienć należy: gospodarkę morską, energetykę wiatrową, inwestycje, technologie innowacyjne, gospodarkę narodową, ekonomię i rynek pracy, zdrowie, politykę seni
27.04.2020

Znaczenie Koncepcji Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w dzisiejszej gospodarce

Obserwacja wydarzeń z jakimi zmaga się aktualnie świat, takich jak epidemie oraz globalne ocieplenie, skłania do refleksji nad społeczną odpowiedzialnością biznesu, która powinna skutecznie łączyć takie elementy jak ekonomia, etyka i ekologia. Zagadnienie to szerzej poruszone zostanie podczas tegorocznej konferencji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Poświęcony zostanie mu oddzielny panel dyskusyjny pt.: „W jaki sposób społeczna odpowiedzialność biznesu realizowana jest poprzez partycypację pracowników na gruncie polskim?”.
14.04.2020

Nowy zarząd PGZ Polskiej Grupy Zbrojeniowej [komunikat]

Rada Nadzorcza PGZ S.A. rozstrzygnęła konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu PGZ S.A., powołując na nie Andrzeja Kensboka. Organ nadzorczy zakończył również postępowania na stanowiska Wiceprezesa Zarządu oraz Członka Zarządu PGZ S.A., którymi odpowiednio zostali Michał Pietrzyk oraz Hubert Stępniewicz.
23.03.2020

Port Gdynia dużą perłą w koronie polskiej gospodarki (foto, wideo)

Po raz drugi z rzędu Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. otrzymał tytuł „Perła Polskiej Gospodarki” zajmując pierwsze miejsce w kategorii „Perły Duże w XVII edycji Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki”- obiektywnego pozycjonowania polskich przedsiębiorstw- zorganizowanego przez redakcję anglojęzycznego magazynu ekonomicznego Polish Market wspólnie z ekspertami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
11.12.2019

Port Gdańsk szuka w Singapurze inwestorów dla Portu Centralnego

Port Gdańsk aktywnie szuka inwestorów, m. in. w Singapurze, dla mającego powstać w Gdańsku Portu Centralnego. W Singapurze trwa polska misja gospodarcza - poinformował PAP wiceprezes Portu Gdańsk Marcin Osowski.
02.11.2019

Żegluga śródlądowa - wielkogabarytowe konstrukcje dla Huty Miedzi w Legnicy dotarły rzeką Odrą

W ramach projektu „Wymiana wież absorpcyjnych i suszących FKS” w Hucie Miedzi Legnica zrealizowano skomplikowane logistycznie przedsięwzięcie polegające na transporcie ładunków (wież) o ponadgabarytowych rozmiarach i wadze.
10.10.2019

Ekologiczna ofensywa PGE: Morskie farmy wiatrowe, fotowoltaika, i samochody zasilane zieloną energią

PGE Polska Grupa Energetyczna ogłosiła kolejne trzy znaczące projekty w zakresie odnawialnych źródeł energii (OZE). PGE zapowiedziała współpracę z KGHM i PKP przy budowie farm fotowoltaicznych oraz z Orlenem – przy tworzeniu morskich farm wiatrowych. Ponadto grupa zadeklarowała, że należące do niej 52 stacje ładowania aut elektrycznych zasilane będą z OZE.
13.09.2019

Kubów: energetyka wiatrowa elementem ochrony przed wzrostem cen prądu

Energetyka wiatrowa będzie miała wkład w ochronie odbiorców przed wzrostem cen - ocenił we wtorek wiceminister energii Krzysztof Kubów. Według Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, najbliższe lata to boom inwestycyjny, najpierw na lądzie, potem na Bałtyku.
10.09.2019

W Gdyni zakończyło się II Forum Wizja Rozwoju (foto, wideo)

W Gdyni zakończył się drugi, ostatni dzień II edycji Forum Wizja Rozwoju. Największe wydarzenie gospodarcze w Polsce północnej miało miejsce w dniach 24-25 czerwca w Akademii Marynarki Wojennej. We wtorek odbyły się kolejne panele z ekspertami z różnych dziedzin w ramach 16 bloków tematycznych.
26.06.2019

W Gdyni rozpoczęło się II Forum Wizja Rozwoju

Za nami pierwszy dzień II Forum Wizja Rozwoju. W budynkach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni w poniedziałek odbyło się 48 paneli uporządkowanych w 15 bloków tematycznych. W ramach dwudniowego wydarzenia organizatorzy zaplanowali łącznie 100 debat upamiętniających stulecie odzyskania niepodległości z udziałem aż pięciuset ekspertów. Przedsięwzięcie odbywa się pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego, który wygłosił przemówienie w czasie Forum oraz na równoległym wydarzeniu – obchodach 35-lecia Solidarności Walczą
25.06.2019

II edycja Forum Wizja Rozwoju już w najbliższy poniedziałek

Sto debat upamiętniających stulecie odzyskania niepodległości, pięć tysięcy uczestników i pięćset autorytetów uczestniczących w kilkunastu blokach tematycznych – to najkrótsza zapowiedź drugiej edycji Forum Wizja Rozwoju. Wydarzenie, które po sukcesie ubiegłorocznej odsłony znalazło miejsce w kalendarzu najważniejszych polskich spotkań gospodarczych, odbędzie się w dniach 24-25 czerwca br. W tym roku w obiektach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
19.06.2019

Polski transport rozwija tempo (wideo)

Liczba towarów przewożonych przez polskie firmy transportowe wzrosła o około 18%. Wiąże się to głównie z eksportem na Zachód. W porównaniu do wyników innych państw Unii Europejskiej jest to znacząca zmiana.
12.06.2019

Jaka jest sytuacja polskiej gospodarki morskiej?

Położenie Polski nad Morzem Bałtyckim stwarza możliwości rozwoju dla polskiej gospodarki. Jak inwestować w jednostki pływające? Jak realizować projekty szybciej i taniej? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzą eksperci II Forum Wizja Rozwoju.
10.06.2019

Chmal: hub lobbingowy w Brukseli otwarty na wszystkie polskie firmy

Nowo otwarty polski hub lobbingowy w Brukseli jest otwarty na wszystkie firmy - zapewnił PAP szef Business & Science Poland Tomasz Chmal. Dodał, że hub prowadzi już wstępne rozmowy z dużymi prywatnymi przedsiębiorstwami, podkreślił jednocześnie, że jest otwarty na małe i średnie firmy.
01.06.2019

Morawiecki otworzył polskie centrum lobbingowe w Brukseli i zapowiedział dbanie o MŚP

Chcemy mieć mocne mechanizmy wpływania na prawodawstwo w UE; będziemy patrzeć na legislację przez pryzmat małych i średnich firm - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia Business & Science Poland, polskiego centrum lobbingowego w Brukseli.
16.05.2019

EKG: Przemysł 4.0 – automatyzacja, digitalizacja, energooszczędność

Aby przetrwać, dalej się rozwijać i móc skutecznie konkurować na globalnym rynku, przemysł – zarówno w Polsce, jak i całej Europie – musi przejść głęboką transformację oraz zabezpieczyć sobie dostęp do strategicznych surowców.
15.05.2019

Wild: W kwietniu spółka celowa CPK ma być dokapitalizowana kilkuset milionami złotych

W kwietniu powinno nastąpić "znaczące" dokapitalizowanie spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego - mówi PAP pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Jak dodał, aby spółka mogła sprawnie działać, to powinna być dokapitalizowana kilkuset milionami złotych.
26.03.2019

Morawiecki o zakupie DCT Gdańsk: dzięki tej inwestycji będziemy wzmacniać pozycję Polski w światowym handlu

Dzięki tej inwestycji będziemy wzmacniać pozycję Polski w światowym handlu i uzyskamy większe możliwości eksportowe dla naszych firm - tak premier Mateusz Morawiecki ocenił dla PAP przejęcie największego polskiego terminalu kontenerowego przez PFR i dwie firmy zagraniczne.
19.03.2019

PFR i dwie zagraniczne firmy przejmują DCT Gdańsk - największy terminal kontenerowy w Polsce

Konsorcjum Polskiego Funduszu Rozwoju, globalnej grupy portowej PSA i zarządzającej funduszami IFM Investors podpisało we wtorek umowę kupna największego terminalu kontenerowego w Polsce, czyli DCT Gdańsk. Wartość transakcji to kwota powyżej 5 mld zł - poinformował prezes PFR Paweł Borys.
19.03.2019

Nagroda Primum Cooperatio dla prof. Kazimierza Darowickiego

Prof. dr hab. inż. Kazimierz Darowicki, kierownik Katedry Elektrochemii, Korozji i Inżynierii Materiałowej na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej został laureatem nagrody Primum Cooperatio im. Prof. Bolesława Mazurkiewicza za rok 2018 przyznawanej przez organizację Pracodawcy Pomorza.
08.01.2019

PAIH: Stocznia CRIST, KGHM, Fabryka Mebli Forte, Oknoplast liderami eksportu do Francji

W Paryżu nagrodzono polskie firmy, które osiągnęły największą wartość eksportu na francuski rynek. Wśród zwycięzców znaleźli się kolejno: KGHM, stocznia CRIST, Fabryka Mebli Forte oraz Oknoplast - poinformowała we wtorek Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Francja to czwarty partner handlowy Polski.
11.12.2018

Wild: Trzech nowych członków zarządu spółki celowej ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego

Dariusz Sawicki, Piotr Malepszak i Michał Wrona zostali członkami zarządu spółki celowej ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał, że będą oni kierować realizacją komponentu lotniczego, infrastrukturą kolejowo–drogową oraz finansami.
05.12.2018

Wild: Spółka celowa ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego wpisana do KRS

Spółka celowa do realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego została w piątek wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego - poinformował PAP wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał, że zarząd spółki jest czteroosobowy, a wysokość kapitału zakładowego to 10 mln zł.
01.12.2018

Podpisano list intencyjny w sprawie współpracy przy budowie nowych stopni wodnych (foto)

W siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w poniedziałek odbyło się spotkanie w sprawie wypracowania wspólnych rozwiązań w zakresie energetyki wodnej i zasad współpracy pomiędzy wytwórcami energii i administratorami budowli piętrzących.
19.11.2018

W czwartek w Jasionce k. Rzeszowa rozpocznie się Kongres 590

Blisko sześć tysiące osób ma wziąć udział w 3. edycji Kongresu 590, który w czwartek rozpoczyna się w Jasionce k. Rzeszowa. Podczas dwudniowego wydarzenia zaplanowano wystąpienia prezydenta RP Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego.
15.11.2018

Pracownicy polskich sektorów energii uhonorowani w 100-lecie Niepodległości

Jubileusz odzyskania przez Polskę Niepodległości to doskonała okazja do podkreślenia roli osób, które z zaangażowaniem, profesjonalizmem i ogromną wiedzą przekazywaną często z pokolenia na pokolenie, dbają o bezpieczeństwo, rozwój i niezależność naszego kraju. Ich służba związana z wydobyciem, wytwarzaniem i dostarczaniem energii została uhonorowana 27 września podczas uroczystości „Polska energia w 100-lecie Niepodległości”.
28.09.2018

Ponad 500 prelegentów ma wystąpić podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

Ponad 500 prelegentów w 91 panelach dyskusyjnych ma wystąpić podczas organizowanego po raz pierwszy Forum Wizja Rozwoju rozpoczynającego się w poniedziałek w Gdyni.
24.06.2018

Nowy prezes KGHM zdobywał doświadczenie w ARP, PZU i Fundacji Republikańskiej

Wybrany na prezesa KGHM "Polska Miedź" S.A. Marcin Chludziński obecnie szefuje Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., choć w związku z nowymi zadaniami ma odejść z tego stanowiska. W przeszłości był też krótko m.in. p.o. prezesa PZU S.A., a także prezesem Fundacji Republikańskiej.
23.06.2018

Premier dla Gazety Polskiej: CPK to nie gigantomania, tylko inwestycja w przyszłość Polski

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to nie "gigantomania", to wielka i dobrze przeanalizowana inwestycja w przyszłość Polski, bez której polskie linie lotnicze LOT nie będą mogły się rozwijać - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
13.06.2018

DZIEŃ NA GPW: Indeksy pod kreską; solidne wzrosty JSW, Lotos i Orlen

Warszawskie indeksy giełdowe zakończyły czwartkową sesję spadkami. Wśród blue chipów niekorzystnej tendencji oparły się JSW, Lotos, PKN Orlen, a także KGHM i Eurocash.
17.05.2018

Orlen Asfalt: Nowym prezesem Marek Pietrzak; postępowanie na członka zarządu

Marek Pietrzak, prawnik, szef rady nadzorczej Polskiego Radia RDC - Radio dla Ciebie i członek rady nadzorczej KGHM Polska Miedź, został nowym prezesem Orlen Asfalt. Spółka ta szuka obecnie kandydata na członka zarządu, którego skład jest teraz dwuosobowy.
15.05.2018

Ponad 5 tys. osób ma wziąć udział w Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

Ponad 5 tys. osób oraz 500 zaproszonych mówców ma wziąć udział pod koniec czerwca w Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Zdaniem organizatorów to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. W niedzielę uruchomiono rejestrację uczestników.
29.04.2018

Gowin: Polska Izba Handlowa w Waszyngtonie ma pomagać polskim firmom

Polska Izba Handlowa w Waszyngtonie będzie pomagać polskim firmom w znajdowaniu nowych rynków zbytu oraz partnerów w Stanach Zjednoczonych - powiedział w poniedziałek podczas uroczystego otwarcia izby wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
23.04.2018

Gowin: W poniedziałek umowa między Polską a USA o współpracy naukowo-technicznej

W poniedziałek w Waszyngtonie ma być podpisana umowa między Polską a USA o współpracy naukowo-technicznej - powiedział w piątek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
20.04.2018

Prezes PKP SA: chcemy, by holding PKP zaczął działać od stycznia 2019 r.

Holding skupiający spółki z grupy PKP powinien rozpocząć działalność od początku stycznia przyszłego roku - poinformował w piątek dziennikarzy prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.
13.04.2018

Emilewicz: Rolą czempionów skuteczna konkurencja na globalnych rynkach

Rolą czempionów, poza budowaniem polskiej marki, jest przede wszystkim udział w realizacji strategicznych projektów inwestycyjnych i skuteczna konkurencja na globalnych rynkach - powiedziała w poniedziałek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
09.04.2018

Polityka Insight: KGHM, PKN Orlen i PGNiG - najwięksi narodowi czempioni

KGHM, PKN Orlen i PGNiG zajęły czołowe miejsca w rankingu narodowych czempionów opracowanym przez Polityka Insight. Pierwszą dziesiątkę zestawienia zamykają firmy: Comarch, Grupa Azoty i Boryszew.
09.04.2018

Wynagrodzenia władz państwowych spółek – uzależnione od wielkości firmy i misji

Od 2016 r. pensje menedżerów spółek z udziałem Skarbu Państwa są powiązane z sytuacją i wielkością spółki oraz realizacją celów inwestycyjnych - taką zasadę wprowadziła uchwalona wtedy ustawa o zasadach wynagrodzeń w państwowych spółkach.
05.04.2018

Prezes PKP: Jest zielone światło dla holdingu PKP

PKP SA uzyskały już zgodę na utworzenie holdingu PKP od zainteresowanych podmiotów - poinformował w czwartek PAP prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, po roboczym spotkaniu w Spale. W spotkaniu uczestniczyły zarządy spółek Grupy PKP i przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury.
05.04.2018

Prezes PKP: Założenia dla holdingu PKP są już gotowe

Założenia utworzenia holdingu PKP są już przygotowane, a prezentacja koncepcji jego utworzenia zostanie przedstawiona w pierwszym tygodniu po świętach wielkanocnych - poinformował PAP prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.
30.03.2018

Wzrost WIG 20 kończy serię 5 spadkowych sesji; LPP w górę, Lotos w dół

WIG 20 wzrósł we wtorek na zamknięciu o ponad 1 proc., kończąc serię pięciu spadkowych sesji z rzędu. Wśród blue chipów najmocniej rosły akcje LPP, spadkom przewodził zaś Lotos, którego rada nadzorcza odwołała prezesa. Na szerokim rynku po wynikach mocno spadał Sanok.
20.03.2018

PGNiG: 6,58 mld zł EBITDA, 2,92 mld zł zysku netto w 2017 r. – najwyższe wyniki w historii

Zysk netto Grupy Kapitałowej PGNiG w 2017 roku zwiększył się o 24 proc. Wynik EBITDA jest o 10 proc. lepszy niż rok wcześniej. EBIT wzrósł o 16 proc. do 3,91 mld zł. Przychody Grupy wzrosły rok do roku o 8 proc. do poziomu 35,86 mld zł.
14.03.2018

Na GPW indeksy w górę, ale Orlen i Lotos w dół

Środowe notowania na GPW zakończyły się wzrostami wartości indeksów. Wśród blue chipów najmocniej zwyżkował LPP, spadki zanotowały PKN Orlen, KGHM oraz Lotos.
07.03.2018

Morskie farmy wiatrowe przyszłością polskiej energetyki?

Jak optymalnie rozwijać morską energetykę wiatrową i czy Polska ma szansę stać się znaczącym europejskim graczem, specjalizującym się w dostawach dla tego typu inwestycji energetycznych? O tym rozmawiać będą uczestnicy Bałtyckiego Forum Przemysłu Energetyki Morskiej (BEIF), którego partnerem jest Europejski Instytut Miedzi.
26.02.2018

Tchórzewski: PKN Orlen sprawdzał możliwości zaangażowania się w atom

Zarząd PKN Orlen pod kierownictwem Wojciech Jasińskiego prowadził rozmowy z udziałowcami spółki PGE EJ1, która ma budować elektrownię jądrową - powiedział PAP minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jak dodał, oczekuje w tej sprawie ciągłości działań.
09.02.2018

Machałek: Nowe podstawy programowe są pisane wspólnie z pracodawcami

Nowe podstawy programowe kształcenia w zawodach zmieniane są w sposób "zasadniczy i istotny"; pisane są wspólnie z pracodawcami - zapewniła w Sejmie w środę wiceminister edukacji Marzena Machałek.
07.02.2018

PKN Orlen analizuje udział w budowie elektrowni jądrowej

PKN Orlen analizuje udział w projekcie budowy elektrowni jądrowej - poinformował wiceprezes spółki Mirosław Kochalski w wywiadzie dla agencji Reuters.
02.02.2018

P. Kuczyński: Surowce będą drożały

Dopóki dolar będzie tracił, trzeba się liczyć z podwyżką cen surowców – mówi Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion. W ubiegłym roku złoty umocnił się wobec amerykańskiej waluty o prawie 18 proc., początek 2018 roku przyniósł kontynuację tego trendu. Nowy rok rozpoczął się też od podwyżek cen ropy, które przebiły maksima z 2015 roku. Jednak kierowcy nie muszą się na razie obawiać gwałtownych podwyżek cen paliw, chyba że na Bliskim Wschodzie dojdzie do bezpośredniej wojny między Iranem a Arabią Saudyjską.
11.01.2018

Zarząd LOTOS Asfalt w pełnym składzie

Cezary Godziuk został powołany na stanowisko prezesa Zarządu LOTOS Asfalt przez Radę Nadzorczą spółki i pełni tę funkcję od 29 grudnia 2017 r. W Zarządzie LOTOS Asfalt od 20 listopada ub.r. zasiada również Marek Zdrojewski, wiceprezes ds. finansowych.
04.01.2018

MR: Polskie spółki zacieśniają współpracę z firmami w Indiach

Podczas wtorkowego polsko-indyjskiego forum biznesu w Nowym Delhi, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Jastrzębska Spółka Węglowa i PeBeKa S.A. podpisały z indyjskimi partnerami porozumienia i listy intencyjne o dalszym rozwoju współpracy – poinformowało we wtorek Ministerstwo Rozwoju.
29.11.2017

Morawiecki: Chciałbym, by polskie małe, średnie firmy przejmowały konkurentów

Chciałbym, żeby polskie małe, średnie firmy były odważniejsze i przejmowały konkurentów - mówił w środę wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że dzięki przejmowaniu konkurentów, firmy te uczestniczą w repolonizacji, co jest wyraźnym znakiem dla zmiany systemu gospodarczego.
26.10.2017

Projekt: Akcje Poczty Polskiej, PKP i PERN-u nie będą mogły być zbyte

Poczta Polska, PERN i Polskie Koleje Państwowe trafią na listę spółek, których akcje nie będą mogły być zbyte przez Skarb Państwa - zakłada projekt nowelizacji ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym. Projekt zmienia też m.in. zasady wynagradzania członków Rady ds. spółek.
18.10.2017

Wiosną Polska ma rozpocząć poszukiwania geologiczne na środkowym Atlantyku

Jesteśmy bardzo zainteresowani eksploatacją metali, w tym pierwiastków ziem rzadkich, z dna Atlantyku i Pacyfiku - mówi PAP pełnomocnik rządu ds. polityki surowcowej państwa Mariusz Orion Jędrysek. Wiosną na środkowym Atlantyku mają się rozpocząć poszukiwania geologiczne.
06.10.2017

Interoceanmetal nowym partnerem Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego

Do grona członków Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego dołączył nowy partner – Interoceanmetal. To organizacja międzynarodowa o charakterze rządowym z siedzibą w Szczecinie. Porozumienie międzyrządowe o powołaniu Wspólnej Organizacji Interoceanmetal zostało podpisane 27 kwietnia 1987 roku i ratyfikowane przez Radę Państwa PRL 18 lutego 1988 roku. Aktualnie państwami sponsorującymi IOM są: Bułgaria, Czechy, Kuba, Polska, Rosja i Słowacja.
22.09.2017

Mocny spadek WIG 20; tracą spółki paliwowe, energetyczne i surowcowe

WIG 20 zakończył czwartkową sesję 1,2 - proc. spadkiem. Wśród blue chipów najmocniej w dół poszły notowania spółek paliwowych, energetycznych i surowcowych.
21.09.2017

Premier: Polski kapitał jest solą naszej gospodarki

Coraz więcej mówi się o tym, że to właśnie polski kapitał i polskie firmy są solą naszej gospodarki, chcemy robić wszystko i wspierać je, żeby rozwijały się i konkurowały z najlepszymi – podkreśliła we wtorek podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy premier Beata Szydło.
06.09.2017

Polska będzie prowadzić poszukiwania geologiczne w strefie rytu śródatlantyckiego

W obszarze ryftu śródatlantyckiego, kontrakt na prace poszukiwawcze podpisały do tej pory: IFRAMER (Francja) oraz Federacja Rosyjska. Polska jest w kolejności siódmym krajem, który uzyskuje w MODM dostęp do badań ryftów śródoceanicznych i staje się w ten sposób członkiem ekskluzywnego grona krajów, które po przeprowadzeniu poszukiwań geologicznych będą mogły eksploatować niezmiernie bogate zasoby rud metali w tym rejonie świata. Do podziału zostało bardzo niewiele.
23.08.2017

Kowalczyk: inwestycje w polską infrastrukturę nie mogą być w całości finansowane przez Chiny

Chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której inwestycje w infrastrukturę, takie jak Centralny Port Komunikacyjny, byłyby w całości finansowane przez Chiny; musi to być wsparcie, ale przy zachowaniu naszej kontroli - mówi PAP minister Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
01.06.2017

Remontowa Holding wśród 200 Największych Polskich Firm 2017

Grupa Kapitałowa Remontowa Holding wśród 200 Największych Polskich Firm 2017. Spółka zajęła 68. miejsce w rankingu oraz 2. miejsce wśród największych polskich eksporterów. Zestawienie przygotował tygodnik „Wprost”.
31.05.2017

Anatol Kupryciuk nowym prezesem spółki Lotos Kolej

Nowym prezesem należącej do Grupy Lotos spółki Lotos Koleje jest Anatol Kupryciuk, a członkiem zarządu – Krzysztof Wiktorowicz – taką decyzję podjęło Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki. Dotychczasowy prezes i wiceprezes zostali odwołani.
18.05.2017

Gowin: Katar jest ważnym partnerem dla Polski

Katar jest ważnym partnerem dla Polski w dziedzinie energetyki, ale mam nadzieję, że już wkrótce współpraca ta rozszerzy się na inne gałęzie gospodarki – powiedział wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin dziennikarzom w piątek podczas Katarsko-Polskiego Forum Gospodarczego.
05.05.2017

Do Warszawy przyjechało kilka tysięcy inwestorów i globalnych koncernów. Chcą zainwestować w ciekawe pomysły i firmy

Polski ekosystem wspierający start-upy i innowacyjne przedsięwzięcia wciąż się rozwija. Kluczowa jest dla niego wymiana doświadczeń z dojrzałymi rynkami jak USA czy Izrael, czerpanie z tamtejszych wzorców i dostosowywanie ich do wschodnioeuropejskich realiów. Temu służy największa międzynarodowa konferencja Wolves Summit, która po raz kolejny przyciągnęła do Warszawy kilka tysięcy inwestorów i globalnych koncernów oraz start-upy z całego świata. Dla obu stron to duża szansa na zawiązanie owocnej współpracy.
01.04.2017

Ministrowie będą zarządzać 432 spółkami Skarbu Państwa. 11 znajdzie się w zarządzie resortu gospodarki morskiej

432 spółki Skarbu Państwa znalazły się na liście podmiotów, którymi będą zarządzać ministrowie - przewiduje rozporządzenie rządu, które we wtorek weszło w życie. Spółki energetyczne i KGHM trafią pod skrzydła resortu energii, GPW, LOT i Grupa Azoty w zarząd ministra rozwoju i finansów.
03.01.2017

Grupa Lotos szuka prezesa

Rada Nadzorcza Grupy Lotos ogłosiła wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa oraz wiceprezesa Lotosu ds. produkcji. Kandydat na prezesa musi mieć wyższe wykształcenie, co najmniej 10-letni okres zatrudnienia, 3-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji członka zarządu w spółkach kapitałowych z sektora ropy i gazu, a także co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w przedsiębiorstwach zatrudniających średniorocznie powyżej 1000 osób. Uwaga! Czas na decyzję jest bardzo krótki - termin
03.01.2017

Grupa LOTOS: zwolnienia pracowników i zmiany w zarządzie. Kto może być pewien zatrudnienia?

Rada Nadzorcza odwołała Przemysława Marchlewicza ze składu zarządu Grupy Lotos S.A. Pełnił on funkcję wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych zalewdwie od połowy maja. Na spotkaniu z pracownikami odbyła się także dyskusja o tak zwanym „czarnym wtorku”, czyli zwolnieniu jednego dnia kilkunastu pracowników z wieloletnim stażem. Jeden z członków zarządu miał na nim zażartować, że to przedstawiciele zarządu firmy są dziś mniej pewni swoich stanowisk niż przeciętny pracownik.
15.12.2016

Centrum Innowacji AM regionalnym ambasadorem programu MIT Enterprise Forum Poland

1 października ruszył nabór do 2 edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland, skierowanego do naukowców oraz przedsiębiorców technologicznych we wczesnej fazie rozwoju.
25.10.2016

Kowalczyk: pewne decyzje personalne w spółkach SP już w październiku

W ramach prowadzonego audytu w spółkach Skarbu Państwa w październiku można spodziewać się pewnych decyzji personalnych - zapowiedział w środę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.
12.10.2016

W przyszłym tygodniu ma być gotowy projekt dot. zarządzania spółkami Skarbu Państwa

Zarząd merytoryczny nad spółkami Skarbu Państwa przejmą poszczególni ministrowie, a zarząd nadzorczy - KPRM - poinformował minister Henryk Kowalczyk. Projekt dot. zarządzania spółkami po likwidacji MSP trafił do KERM; jego ostateczny kształt ma być znany w przyszłym tygodniu.
04.10.2016

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • ROJAM

    Gdańsk, ul. Geodetów 11 , tel.: +48 (58) 350-62-70

  • KGHM Polska Miedź S.A.

    Lubin, ul. ul. M. Skłodowskiej-Curie 48 , tel.: +48 76 74 78 200

Dziękujemy za wysłane grafiki.