• <
Famor_1100x200_2022

Orlen Asfalt: Nowym prezesem Marek Pietrzak; postępowanie na członka zarządu

pc

15.05.2018 03:06 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Orlen Asfalt: Nowym prezesem Marek Pietrzak; postępowanie na członka zarządu

Partnerzy portalu

Orlen Asfalt: Nowym prezesem Marek Pietrzak; postępowanie na członka zarządu - GospodarkaMorska.pl

Marek Pietrzak, prawnik, szef rady nadzorczej Polskiego Radia RDC - Radio dla Ciebie i członek rady nadzorczej KGHM Polska Miedź, został nowym prezesem Orlen Asfalt. Spółka ta szuka obecnie kandydata na członka zarządu, którego skład jest teraz dwuosobowy.

W ogłoszeniu informującym o wszczęciu przez radę nadzorczą Orlen Asfalt postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko członka zarządu, spółka podała w poniedziałek, że pisemne zgłoszenia można składać do 28 maja, w tym poprzez Biuro Partnerów Biznesowych HR PKN Orlen w Płocku.

Według Orlen Asfalt obecny zarząd tej spółki ma skład dwuosobowy - zasiadają w nim powołany w ubiegłym tygodniu na stanowisko prezesa spółki Marek Pietrzak oraz Danuta Dobrzeniecka, jako członek zarządu, dyrektor finansowy, która pełni tę funkcję od kwietnia 2015 r., odpowiadając m.in. za obszar finansów, kontrolingu, analiz finansowych i księgowości; wcześniej od 2001 r. związana z ówczesną spółką Orlen Gaz, powołana tam w styczniu 2012 r. na członka zarządu, dyrektora biura ds. finansowo-księgowych.

Jak informuje Orlen Asfalt, powołany przez radę nadzorczą na prezesa spółki Marek Pietrzak jest absolwentem wydziału ekonomii Wyższej Szkoły Businessu i Administracji oraz wydziału prawa Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w Warszawie; w latach 2015-16 odbył studia z obszaru zarządzania i biznesu (MBA) na Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie, uzyskując tytuł Executive Master of Business Administration.

Prezentując sylwetkę nowego prezesa, Orlen Asfalt zaznaczył, że Pietrzak ma „wieloletnie doświadczenie zawodowe, w tym bogatą praktykę w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych”, a „jego wiodącą specjalizacją jest prawo cywilne oraz gospodarcze, w szczególności prawo spółek, a także prawo pracy”.

Orlen Asfalt podał, iż Pietrzak jest obecnie przewodniczącym rady nadzorczej w Polskim Radiu - Regionalnej Rozgłośni w Warszawie Radio dla Ciebie oraz członkiem rady nadzorczej KGHM Polska Miedź. Wśród pełnionych przez niego wcześniejszych stanowisk, spółka wymieniła m.in. funkcję członka rady nadzorczej Bialskich Wodociągów i Kanalizacji „Wod-Kan”, funkcję doradcy zespołu projektowego ds. prawnych w spółce Wodociąg Marecki.

Rada nadzorcza Orlen Asfalt zdecydowała o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa spółki niemal miesiąc temu – zgłoszenia można było składać do 25 kwietnia. Było to drugie w ostatnim czasie postępowanie na wybór szefa Orlen Asfalt. Wcześniej spółka informowała, że 13 kwietnia rada nadzorcza zdecydowała tam o zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa spółki „bez wyłonienia kandydata w postępowaniu” - zostało ono ogłoszone 27 marca, a termin przyjmowania zgłoszeń upłynął 4 kwietnia.

Do czasu powołania Pietrzaka na prezesa Orlen Asfalt, oddelegowanym do czasowego wykonywania czynności szefa spółki był Maciej Smolarek, przewodniczący jej rady nadzorczej. Objął on tę funkcję po tym, gdy 9 lutego ze stanowiska prezesa Orlen Asfalt odwołano Jarosława Tyca, który szefem tej spółki był od czerwca 2017 r., a w latach 1999-2002 był wiceprezesem PKN Orlen. Tyc był także od kwietnia 2016 r. do lutego tego roku prezesem innej spółki zależnej płockiego koncernu - Orlen Paliwa.

Orlen Asfalt jest jednym z największych w Polsce i Europie Środkowej dostawców lepiszcza bitumicznego wykorzystywanego do produkcji nawierzchni asfaltowych. Jak informuje spółka, aktualnie ofertę stanowią tam asfalty pochodzące z pięciu ośrodków produkcyjnych: w Płocku i Trzebini w Polsce, Pardubicach i Litvinovie w Czechach oraz w Możejkach na Litwie.

Orlen Asfalt produkuje asfalty drogowe i przemysłowe, w tym asfalty modyfikowane, przeznaczone do nawierzchni, po których odbywa się transport ciężki. Wytwarzane tam asfalty wysokomodyfikowane ORBITON HiMA zostały laureatem konkursu Innowacja Roku 2015 i otrzymały nagrodę Lider Innowacji 2015 w konkursie Diamenty Polskiej Infrastruktury. W 2013 r. spółka otworzyła swój oddział w Rumunii.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34250,00 $ tona 0,29% 25 maj
 Cynk 3749,00 $ tona -0,50% 25 maj
 Aluminium 2829,00 $ tona -1,77% 25 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.