• <
smartre_2023

Nowy prezes Gaz-Systemu. Marcin Chludziński zastąpił Tomasza Stępnia

jb

30.11.2022 22:20 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Nowy prezes Gaz-Systemu. Marcin Chludziński zastąpił Tomasza Stępnia

Partnerzy portalu

Nowy prezes Gaz-Systemu. Marcin Chludziński zastąpił Tomasza Stępnia - GospodarkaMorska.pl
Fot. Artur Balana - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92561480

Tomasz Stępień złożył rezygnację z funkcji prezesa Gaz-Systemu oraz ze składu zarządu spółki z dniem 30 listopada 2022 roku, na stanowisku prezesa zastąpi go od 1 grudnia br. Marcin Chludziński - wynika z środowego komunikatu gazowej spółki.

"Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM informuje, że Pan Tomasz Stępień złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu GAZ-SYSTEM, jak również ze składu Zarządu z dniem 30 listopada 2022 roku. (...). Jednocześnie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki (...) z dniem 1 grudnia 2022 roku powołało Pana Marcina Chludzińskiego na Członka Zarządu i powierzyło mu funkcję Prezesa Zarządu GAZ-SYSTEM" - poinformowano w komunikacie.

Marcin Chludziński w latach 2018-2022 pełnił funkcję prezesa KGHM Polska Miedź, a w latach 2016-2018 kierował Agencją Rozwoju Przemysłu.

Jak informuje Gaz-System, Chludziński posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu spółkami prawa handlowego, nadzorze korporacyjnym, projektach restrukturyzacyjnych i transformacji firm. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego.

Wcześniej w środę Gaz-System podał, że gazociąg Baltic Pipe od 30 listopada osiągnął pełną przepustowość.

"Od stycznia br. zwiększyliśmy przepustowość terminala LNG w Świnoujściu. W tym roku uruchomiliśmy również gazociągi na Litwę i Słowację. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że zadanie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego Polski, postawione przed Gaz-System-em, zostało zrealizowane" – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.