• <
BOTA_2023

O finansach na VI Forum Wizji Rozwoju

rk

19.05.2023 20:36 Źródło: VI Forum Wizji Rozwoju

Partnerzy portalu

VI Forum Wizji Rozwoju

Pieniądz jest jedną z głównych sił napędzających rozwój państwa, dlatego rozmawiając o przyszłości naszej gospodarki nie sposób pominąć tego narzędzia rynkowego. Podczas tegorocznej edycji, która odbędzie 19 i 20 czerwca w Gdyni, zostaną poruszone również tematy z dziedziny finansów, które mają zasadnicze znaczenie teraz oraz dla przyszłości Polski i Polaków. 

VI Forum Wizja Rozwoju to konferencja, podczas której wybitni eksperci i komentatorzy życia gospodarczego wspólnie z politykami i przedstawicielami świata biznesu rozmawiają o drogach rozwoju Polski i proponują rozwiązania, które korzystnie wpłyną na rozwój gospodarczy kraju i życie jego obywateli. To tutaj prowadzone będą dyskusje dotyczące rozwoju odnawialnych źródeł energii czy budowy polskiej energetyki jądrowej, wojny wywołanej przez Rosję i jej wpływu na polską gospodarkę oraz bezpieczeństwo naszych granic, zdrowia, polityki senioralnej czy rozwoju innowacyjności. Wśród tych tematów istotne znaczenia mają finanse rozumiane zarówno jako zasobność indywidualnych portfeli obywateli, jak i możliwości całej polskiej gospodarki.

Jednym z zagadnień podjętych podczas VI Forum Wizja Rozwoju będzie „Znaczenie utrzymania własnej waluty dla rozwoju i niezależności polskiej gospodarki”. Podczas tego panelu uczestnicy dyskusji postarają się wyjaśnić, jak posiadanie własnej waluty może ułatwić realizację celów gospodarczych państwa oraz w jaki sposób narodowy pieniądz może wpłynąć na niezależność ekonomiczną czy też wzrost gospodarczy.

Innym tematem, który zostanie podjęty także na Forum jest zagadnienie „Czy zastąpienie wskaźnika WIBOR przez nowy indeks WIRON to rewolucja na rynku kredytowym? Jak wpłynie to na kredytobiorcę i gospodarkę?”. Na wszelkie wnioski i prognozy w tym zakresie czekają przecież tysiące obywateli, którzy posiadając kredyty hipoteczne i z niepewnością patrzą w przyszłość. 

Tymi tematami zajmą się goście wydarzenia, w tym wiceminister finansów i główny rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych Piotr Patkowski, analityk finansowy Andrzej Stefaniak, główny ekonomista Instytutu Biznesu Dariusz Janus, prezes GPW Benchmark Zbigniew Minda, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl czy też Prezes Zarządu BAUHAUS INVESTMENT Sp. z o. o - Wojciech Cichowski.

VI Forum Wizja Rozwoju w Gdyni odbędzie się 19-20 czerwca 2023 roku w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Bezpłatna rejestracja jest dostępna na stronie www.rejestracja.wizjarozwoju.pl.

Patronat honorowy nad VI Forum Wizja Rozwoju objął Premier RP Mateusz Morawiecki. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Partnerami Głównymi są: Totalizator Sportowy Sp. z o.o. oraz Operator Gazociągów Przemysłowych GAZ-SYSTEM S.A. Partnerem+ jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Partneremi są: KGHM Polska Miedź S.A. oraz PHN S.A. 

W partnerstwo merytoryczne nad Forum Wizja Rozwoju włączyły się: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Infrastruktury oraz Komitet ds. Pożytku Publicznego.


legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.