• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Centrum Innowacji AM regionalnym ambasadorem programu MIT Enterprise Forum Poland

Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Centrum Innowacji AM regionalnym ambasadorem programu MIT Enterprise Forum Poland
Centrum Innowacji AM regionalnym ambasadorem programu MIT Enterprise Forum Poland - GospodarkaMorska.pl

pc

25.10.2016 Źródło: własne

1 października ruszył nabór do 2 edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland, skierowanego do naukowców oraz przedsiębiorców technologicznych we wczesnej fazie rozwoju.

Udział w programie oznacza wsparcie międzynarodowego zespołu mentorów i doświadczonych ekspertów branżowych, biznesowych oraz współpracę z MIT Technology Review – magazynem nowych technologii. Program nastawiony jest na silny networking, tak w Polsce jak i w ekosystemie MIT.

Dla osób zaintersowanych udziałem w programie 3 listopada o godzinie 17.00 organizowane jest spotkanie informacyjno-rekrutacyjne do Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT (ul. Jagiellońska 20-21 w Szczecinie), gdzie MITEF Poland wraz z regionalnym ambasadorem programu, tj. Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie, zaprezentują założenia oraz szczegóły dotyczące procesu naboru. W trakcie spotkania start-upy i naukowcy będą mieli możliwość prezentacji i omówienia swojego pomysłu z organizatorami i partnerami przemysłowymi.

Wśród 5 najlepszych start-upów pierwszej edycji programu MITEF Poland, które wzięły udział w tygodniowym Bootcamp w Massachusetts Insitute of Technology w Bostonie, znalazł się szczeciński POLTISS – start-up oparty o technologię ZUT, rozwijający i wprowadzający na rynek technologie nowoczesnych wstrzykiwalnych biomateriałów polimerowych PhotoBioCure™.

Pierwszym etapem programu są warsztaty złożone z 6 sesji prowadzonych w Warszawie w oparciu o metodę prof. Billa Auleta, Dyrektora Centrum Przedsiębiorczości MIT „Disciplined Entrepreneurship. 24 steps to a successful startup”. W trakcie warsztatów zespoły pracują nad swoimi projektami pod okiem doświadczonych trenerów. Każdy projekt posiada dwóch mentorów. W tej części realizowane są także sesje edukacyjne w obszarze prawa własności intelektualnej, podatków, relacji z inwestorami itp.

Do udziału w drugim etapie zostanie wybranych 5 najlepszych projektów, które otrzymają dostęp do dopracowanego do ich potrzeb programu edukacyjnego. Finaliści będą mieli możliwość networkingu z kluczowymi graczami sektora innowacji w Polsce oraz  MIT, w tym także spotkań z inwestorami.
   
Nowością w obecnej edycji Programu są tzw. ścieżki branżowe, w których akceleracja zespołów będzie wspierana przez partnerów branżowych: PKO Bank Polski (partner główny), Grupę Adamed, KGHM Cuprum, PGNiG.

Finał programu akceleracyjnego odbędzie się w drugiej połowie czerwca 2017 na terenie MIT w Bostonie. Jeszcze przed wylotem start-upów, tj. w maju 2017 r., planowana jest konferencja StartSmart, której celem jest przekazanie wiedzy na temat tego, jak osiągnąć sukces w branżach technologicznych.

Aby zgłosić się do programu akceleracji należy wypełnić zgłoszenie, które od 1 października br. dostępne jest na stronie mitefpoland.org. Aktualne informacje o programie dostępne są również na kanałach społecznościowych MITEF Poland (Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube).

Program akceleracyjny MIT Enterprise Forum Poland realizowany jest przez lokalny oddział globalnej organizacji MIT Enterprise Forum1 – jedynej międzynarodowej organizacji typu non-profit nakierowanej na wsparcie przedsiębiorczości technologicznej, która poprzez MIT Technology Review jest afiliowana w Massachusetts Institute of Technology – najlepszej uczelni technologicznej na świecie.

MIT Enterprise Forum powstała w 1978 r. w USA. Jest jedyną globalną, nienastawioną na zysk organizacją nakierowaną na wspieranie przedsiębiorczości technologicznej, która jest afiliowana z uczelnią. Wokół MIT powstało wysoce efektywne środowisko wspierania start-upów, w którego skład wchodzi ponad 25 000 firm, dającym pracę ponad 3 milionom osób i uzyskującym roczne przychody rzędu 3 bilionów USD. Przy MIT każdego roku powstaje ponad 1000 nowych start-upów.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32397,00 $ tona 0,63% 4 maj
 Cynk 2959,00 $ tona 1,89% 4 maj
 Aluminium 2434,00 $ tona -0,45% 4 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.