• <
BOTA_2023

Wojewoda mazowiecki: Badamy dokumenty ws. referendum w gminie Baranów

pc

16.05.2018 13:19 Źródło: PAP
Strona główna Wojewoda mazowiecki: Badamy dokumenty ws. referendum w gminie Baranów
Wojewoda mazowiecki: Badamy dokumenty ws. referendum w gminie Baranów - GospodarkaMorska.pl

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie badane są dokumenty dotyczące przeprowadzenia referendum w gminie Baranów - poinformował w środę PAP wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Referendum będzie dotyczyło budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

"Badamy dokumenty, które do nas wpłynęły. Jeżeli nie będzie tam żadnych uchybień pod względem formalno-prawnym, to nie mam podstaw, żeby uchylać taką uchwałę. Mamy 30-dniowy termin i jeżeli w tym terminie nie będzie zakwestionowania uchwały to oczywiście ona będzie obowiązywała" - powiedział PAP Zdzisław Sipiera.

Rada Gminy Baranów podjęła uchwałę o referendum ws. CPK 18 kwietnia. Termin jego przeprowadzenia został wyznaczony na 17 czerwca.

Nowe lotnisko w ramach CPK ma powstać między Łodzią a Warszawą i ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. Na jego lokalizację wskazywana jest miejscowość Stanisławów w gminie Baranów.

Po pierwszym etapie budowy port ma obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo nawet ok. 100 mln. Ma on powstać na ok. 3000 ha gruntów. Do końca 2019 r. mają trwać prace przygotowawcze, a sam port ma być budowany przez kolejne 8 lat, czyli do końca 2027 r.

Dziękujemy za wysłane grafiki.