• <
gryfia_70lat

Ustalono tożsamość mężczyzny, który w sobotę zatonął w Mielnie

gm

20.07.2022 21:37 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Ustalono tożsamość mężczyzny, który w sobotę zatonął w Mielnie

Partnerzy portalu

Ustalono tożsamość mężczyzny, który w sobotę zatonął w Mielnie - GospodarkaMorska.pl
Petrb, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Bałtyk wyrzucił w środę na brzeg ciało młodego mężczyzny, który zatonął w sobotę na głównej plaży w Mielnie (woj. zachodniopomorskie). Policja ustaliła jego tożsamość. To 31-letni mieszkaniec gminy Mielno – przekazała PAP oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec.

Ciało mężczyzny wypłynęło w środę po południu na wysokości ul. Chmielnej w Mielnie, ponad kilometr od miejsca zatonięcia.

Ratownicy wodni i policja byli pewni, że to ciało mężczyzny, który utonął w sobotę. W ostatnim czasie nie było innych tego typu zdarzeń w regionie. Trzeba było jednak ustalić tożsamość topielca, ponieważ w miejscu utonięcia nie zaleziono dokumentów z danymi personalnymi. Z kolei zgłoszeń dotyczących zaginięć policja miała więcej, niż jedno.

"Ustaliliśmy tożsamość tego mężczyzny. To 31-letni mieszkaniec gminy Mielno. Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych" – poinformowała PAP kom. Kosiec.

SAR w sobotę, 16 lipca, o godz. 6.51 otrzymał informację o młodym mężczyźnie, który w Mielnie wszedł do wody między falochronami i nie wypłynął. Służbom ratowniczym nie udało się go odnaleźć w Bałtyku. Akcja trwała kilka godzin.

W poszukiwaniach brały udział dwie jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa z Kołobrzegu i z Darłowa, specjalistyczna grupa nurków z PSP, ochotnicze straże pożarne i ratownicy wodni.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.