• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Unibaltic inwestuje w młodych. Eksperci dali wykłady gościnne dla studentów

21.12.2021 11:50 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Unibaltic inwestuje w młodych. Eksperci dali wykłady gościnne dla studentów

Partnerzy portalu

Unibaltic inwestuje w młodych. Eksperci dali wykłady gościnne dla studentów - GospodarkaMorska.pl
Fot. Unibaltic

Przedstawiciele Unibaltic Shipping Ltd. poprowadzili gościnne wykłady dla studentów Wydziału Nawigacyjnego w Akademia Morska w Szczecinie. Podczas spotkań prezentowali fakty i mity na temat  m.in. eksploatacji chemikaliowców.

– Mamy świadomość, jak ważny jest dostęp do zrównoważonej i dobrej jakości edukacji, stąd nasza inicjatywa wykładów gościnnych na uczelni – mówi Rafał Wójcik, jeden z prowadzących, na co dzień pracownik Unibalticu. 

Eksperci z firmy Unibaltic zaznaczają, że kadrę morską trzeba szkolić wspólnie na zasadzie wymiany doświadczeń.

– Uczelnia jest kuźnią młodych talentów dla takich firm jak nasza. Nic nie stoi na przeszkodzie by studenci już w trakcie nauki korzystali z wiedzy naszych specjalistów. Efekt takiej współpracy będzie taki, że wyszkolimy świadome załogi – podkreśla Wójcik. 

Świadomość podstawą bezpieczeństwa na chemikaliowcu

O czym tym razem mogli posłuchać studenci Akademii Morskiej w Szczecinie?

– Rozmawialiśmy o chemikaliowcach. Okazuje się, że one wcale nie mają takiego czarnego PR-u, jakby się mogło wydawać. Praca na tych statkach oczywiście wiąże się z niebezpieczeństwami, jakich nie ma na innych jednostkach, jednak najważniejsze by młodzi zrozumieli, że bezpieczeństwo zaczyna się tak naprawdę od nich – zaznacza Rafał Wójcik.

– Należy być więc świadomym zagrożeń. Stąd nasze wykłady dotyczyły między innymi: niebezpieczeństwa na statku, urządzeń pokładowych, zaplecza technicznego, a także innych aspektów operacyjnych. Dla nas to bardzo ważne by przychodzący do nas adepci mieli chociaż zalążek świadomości, co na takim statku może się wydarzyć. 

Współpraca Akademii Morskiej w Szczecinie i firmy Unibaltic to pokłosie programu Mentorship.

– To już druga edycja programu. Polega na wyborze najaktywniejszych studentów, którzy później przychodzą do nas jako kadeci, jednocześnie otrzymują od nas stypendium na okres studiów. Podczas obowiązkowych praktyk, kierujemy ich na nasze statki. Gwarantujemy im więc pracę, to nowa jakość programu stypendialno-mentoringowego – wyjaśnia. 

Wykłady otwarte spotkały się z dużym zainteresowaniem żaków.

– To było wspaniałe doświadczenie, czekamy na kolejne inicjatywy akademickie – podsumowuje Wójcik. 

O Unibaltic 

Główną działalnością firmy Unibaltic jest transport ładunków płynnych i stałych pomiędzy różnymi portami europejskimi. Oferta obejmuje m.in. pełną obsługę agencyjną statków zawijających do polskich portów i stoczni, pełną obsługę logistyczną wraz z frachtem, pośrednictwo w organizacji remontów statków, a także zaopatrzenie statków w prowiant.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.