• <
nauta_2024

Ukraiński marynarz powiesił się na statku zaatakowanym przez Huti

jm

31.03.2024 19:05
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Ukraiński marynarz powiesił się na statku zaatakowanym przez Huti

Partnerzy portalu

Zografia z dziurą w kadłubie po ataku rakietowym Huti sfotografowana w okolicy Kanału Sueskiego, fot. Zarząd Kanału Sueskiego

Na statku, który dwa miesiące temu został trafiony na Morzu Czerwonym rakietą Huti, znaleziono zwłoki ukraińskiego marynarza. Mężczyzna najpewniej się powiesił.

Masowiec MT Zografia (IMO 9486013) został trafiony przez Huti rakietą 16 stycznia. Na statku powstała dziura w kadłubie, ale jednostka była w stanie dotrzeć o własnych siłach do stoczni Suez Shipyard. Armator podał, że nikt z 24-osobowej załogi złożonej z Ukraińców, Filipińczyków i jednego Gruzina nie ucierpiał.

Po podstawowym zabezpieczeniu statku w stoczni w Suezie statek pojawił się w stoczni remontowej w pobliżu Pireusu w Grecji. Tamtejsza straż przybrzeżna poinformowała w środę, że na pokładzie jednostki w kabinie znaleziono zwłoki 35-letniego marynarza. Mężczyzna powiesił się. Straż przybrzeżna nie podała, czy mężczyzna był na pokładzie podczas ataku Huti. Nie do końca wiadomo także, jaką pełnił funkcję, choć niektóre źródła podają, że pracował jako pomoc kuchenna. W Grecji najprawdopodobniej przeprowadzona zostanie sekcja zwłok oraz dochodzenie w sprawie śmierci 35-latka.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.