Bydgoska TELE-FONIKA Kable S.A. (TFKable) zmodernizowała swoje maszyny umożliwiając produkcję dłuższych lądowych i podmorskich rdzeni energetycznych. To duży krok w stronę znacznego zwiększenia mocy produkcyjnych firmy.
Modernizacja polegała na wyprodukowaniu jednożyłowych odcinków o długości około 15 km i wadze prawie 90 ton, które zostały przetransportowane do zakładu JDR Cables w Hartlepool. Tam zostaną zmontowane w 3-żyłowe podmorskie kable energetyczne 66 kV.
Kable te zostaną wykorzystane do podłączenia podstacji morskich na brytyjskiej farmie wiatrowej, która po uruchomieniu będzie dostarczać zieloną energię do ponad 1,3 miliona gospodarstw domowych.
W ubiegłym tygodniu TELE-FONIKA Kable wraz z JDR Cable Systems (JDR), brytyjskim dostawcą kabli podmorskich, zostali wybrani przez Grupę Orlen i Northland Power do projektu budowy polskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Wspólnie z partnerami NKT i DEME Offshore zaprojektują, wyprodukują i zainstalują 340 km kabli lądowych i podmorskich.
TELE-FONIKA Kable SA to jeden z liderów na globalnym rynku przewodów i systemów kablowych. Należy do wąskiej grupy kilku najbardziej wyspecjalizowanych i zaawansowanych technologicznie dostawców systemów kablowych średnich, wysokich i ekstrawysokich napięć, a także całej gamy kabli niskich napięć w izolacjach i powłokach bezhalogenowych, w tym ognioodpornych oraz kabli telekomunikacyjnych i światłowodowych.
Masowiec złamał się i częściowo zatonął [WIDEO]
Instytut Oceanologii PAN i Politechnika Morska w Szczecinie podpisały porozumienie o współpracy
FRS Windcat odebrał nowy statek z kadłubem z Polski
Prawie 2,7 tys. kandydatów chce studiować na Politechnice Morskiej w Szczecinie
PGE Baltica buduje łańcuch dostaw dla kolejnych projektów morskich farm wiatrowych
Logistyczne bajpasy Cieśniny Ormuz. Armatorzy, logistycy i operatorzy terminali zbudowali alternatywne kanały logistyczne [ANALIZA]