• <
Nauta_top_1100x200

Zmiana zarządu stoczni remontowej Nauta

13.04.2016 19:04 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Zmiana zarządu stoczni remontowej Nauta
Zmiana zarządu stoczni remontowej Nauta - GospodarkaMorska.pl

Rada Nadzorcza Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni, należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, odwołała dotychczasowy zarząd spółki i powołała nowy. Nie podano powodu zmiany.

Stocznia Remontowa Nauta w Gdyni jest częścią MARS Shipyard & Offshore należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. 95,86 proc. akcji Stoczni Nauta należy do Funduszu Inwestycyjnego MARS FIZ. Pozostałe akcje należą do pracowników spółki oraz Skarbu Państwa.

Natalia Soldecka, specjalista ds. marketingu MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA, który zarządza funduszem MARS poinformowała PAP w komunikacie, że dotychczasowy zarząd stoczni został odwołany. Nie odpowiedziała na pytanie o powody zmiany zarządu.

"Decyzję o zmianie składu zarządu Stoczni Remontowej Nauta podjęła Rada Nadzorcza spółki. 12 kwietnia br. stanowisko prezesa zarządu stoczni objął Sławomir Latos, członkiem zarządu został Jerzy Konieczny" - podała.

Do tej pory zarząd był trzyosobowy; prezesem był Krzysztof Juchniewicz, a wiceprezesami – Adam Potrykus i Paweł Matwiejko-Demusiak.

Soldecka poinformowała, że nowy prezes stoczni - Sławomir Latos posiada wieloletnie doświadczenie menadżerskie w branży stoczniowej; zajmował się m.in. zarządzaniem działem handlowym stoczni, odpowiadał za strategię działu sprzedaży oraz kierował projektami remontowymi. Jest absolwentem Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa na Politechnice Gdańskiej.

Jerzy Konieczny od kilku lat związany jest ze Stocznią Remontową Nauta, gdzie dotychczas pracował jako dyrektor produkcji i specjalista ds. kontrolingu. Wcześniej kierował projektami związanymi z budową i przebudową statków i platform wiertniczych oraz remontami jednostek pływających w stoczniach Remontowa SA i Wisła w Gdańsku. Jest absolwentem studiów w Instytucie Okrętowym na Politechnice Gdańskiej.

Na początku lutego, jak podała Agencja Rozwoju Przemysłu, Stocznia Remontowa Nauta SA podpisała z PKO BP, ARP i z ING BSK umowy kredytowe o łącznej wartości 160 mln zł. W ocenie ARP, umowy i uruchomienie finansowania zapewni stoczni stabilizację finansową na najbliższe lata i da szansę dalszego rozwoju. Agencja wspiera finansowo rozwój Nauty od 2009 r. Agencja wówczas zaznaczyła, że Nauta jest jedną z najszybciej rozwijających się stoczni w Polsce. W latach 2009-2015 spółka zwiększyła wolumen przychodów ponad czterokrotnie, uzyskując sprzedaż sięgającą ponad 415 mln zł w 2015 r. Jak podała stocznia, ok. połowy tej kwoty uzyskano z działalności remontowej.

Kilka dni temu Nauta poinformowała, że podpisała kontrakty na budowę dwóch częściowo wyposażonych trawlerów rybackich dla stałego klienta, stoczni z Danii. Podano wówczas, że stocznia ma pełen portfel zamówień do połowy przyszłego roku.

Stocznia Remontowa Nauta działa nieprzerwanie od 90 lat. Oprócz standardowych remontów wykonuje także skomplikowane konwersje i przebudowy, a także wyposaża statki obsługujące sektor offshore. Dwa lata temu Nauta powróciła na rynek nowych budów, otwierając dział na terenie gdańskich pochylni, gdzie zatrudnienie znalazło ponad 500 osób. Dotychczas stocznia pozyskała kilkanaście kontraktów na budowę nowych jednostek i negocjuje kolejne zlecenia.

Grupę MARS Shipyards & Offshore tworzą cztery spółki z sektora stoczniowego oraz produkcji offshore: Morska Stocznia Remontowa Gryfia (Szczecin) i Stocznia Remontowa Nauta (Trójmiasto) oraz Energomontaż-Północ Gdynia (EPG) i Energop (Sochaczew), a także biuro konstrukcyjno-projektowe MARS Design & Solutions. Fundusz Inwestycyjny MARS posiada udziały w spółkach Crist (35 proc.) oraz Bilfinger Mars Offshore (37,5 proc.), które ściśle współpracują z grupą, w ramach wspólnego wykorzystania technologii i potencjału produkcyjnego.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 38725,00 $ tona -0,80% 27 paź
 Cynk 3385,00 $ tona -2,03% 27 paź
 Aluminium 2703,00 $ tona -4,49% 27 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.