• <
BOTA_2023

Otwarcie linii montażu statków z nowoczesną suwnicą bramową w Remontowej Shipbuilding

11.05.2015 13:58 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Otwarcie linii montażu statków z nowoczesną suwnicą bramową w Remontowej Shipbuilding

Partnerzy portalu

Otwarcie linii montażu statków z nowoczesną suwnicą bramową w Remontowej Shipbuilding - GospodarkaMorska.pl

W czwartek, 14 maja 2015 roku o godzinie 11.00 w stoczni Remontowa Shipbuilding, należącej do grupy kapitałowej  Remontowa Holding odbędzie się uroczyste otwarcie nowej linii montażu statków wraz z nowoczesną suwnicą bramową.

Remontowa Shipbuilding założona została w 1945 roku. Stocznia posiada bogatą tradycję, a co za tym idzie doświadczenie w budowie statków różnych typów. W ciągu siedemdziesięciu lat swej działalności stocznia zbudowała blisko 1000 nowoczesnych statków dla armatorów z całego świata.
Dziś 70-cio letnia jubilatka  jest największą stocznią produkcyjną w Polsce.

Aktualnie,  równocześnie budowanych jest 18 statków różnego typu takich jak: statki do obsługi morskiego przemysłu wydobywczego, promy pasażersko– samochodowe,  statki  towarowe, niszczyciel min oraz żaglowiec. Różnorodność oraz  mnogość jednocześnie  realizowanych projektów spowodowała konieczność unowocześnienia infrastruktury oraz podjęcia nowych inwestycji. Jedną z nich jest  nowa linia  montażu statków. Nowy ciąg technologiczny  umiejscowiony równolegle  do eksploatowanej już od kilku lat  pierwszej linii  montażowej, będzie funkcjonował niezależnie od niej. Przeznaczony jest do montażu i  przesuwania  jednostek pływających z możliwością wodowania statków do 130 m długości. Zwiększenie ilości budowanych równocześnie jednostek  ułatwi samojezdna suwnica bramowa. Suwnica wyposażona jest w hydrauliczny system kompensacji drgań, który stabilizuje ją nawet podczas ruchu na nierównym podłożu. Dopuszczalne obciążenie robocze suwnicy wynosi 300 t. Urządzenie może być eksploatowane w temperaturze od  -20o C do +40o C również w nocy, dzięki własnemu oświetleniu

Aktualnie Remontowa Shipbuilding S.A. jest jednym z najpopularniejszych pracodawców na Pomorzu.  Wypełniony do końca 2016 roku portfel zamówień daje zatrudnienie ponad dwóm  tysiącom pracowników stoczni oraz firm z nią kooperujących. Nowa inwestycja zapewni nie tylko utrzymanie produkcji na dotychczasowym poziomie ale również zwiększy możliwości produkcyjne stoczni oferując wzrost zatrudnienia mieszkańcom Trójmiasta.

Dziękujemy za wysłane grafiki.